علیرضا بیرانوند

آرزوی بزرگ علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396کد مطلب : 63834زمان مطالعه : 5 دقیقه
این روزها که بحث کلین شیت در فوتبال ایران با رکورد های علیرضا بیرانوند در پرسپولیس و سید حسین حسینی در استقلال مطرح می باشد پای گفت و گو با مرد شماره 1 پرسپولیس نشستیم.

بزرگترین آرزویی که گلر پرسپولیس دارد

بیرانوند گفت:در فوتبال اروپا، اصلاً به کلین شیت توجهی نمی کنند و کلین شیت فقط در کری خوانی هواداران دیده می شود نه بین بازیکنان حرفه ای.

علیرضا بیرانوند دروازه بان اول پرسپولیس از نگاه گادوین منشا، بهترین بازیکن فوتبال ایران معرفی شد.
 
علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس

با بیرانوند تماس گرفتیم تا به همین بهانه برای دقایقی با او گپ بزنیم. بیرانوند نیز حرف های جالبی در این مصاحبه به زبان آورد که می خوانید:

*گادوین منشا مصاحبه ای انجام داده و گفته تو بهترین فوتبالیست ایران در لیگ برتر هستی. نظرت در مورد این ماجرا چیست؟

این نظر لطف منشاست. من خیلی خوشحالم که او مقابل پیکان گل زد و از زیر فشارها درآمد. البته این فشارهایی که می گویم برای همه ما پیش می آید و برای بازیکنان حرفه ای کاملاً طبیعی است. بالاخره او یک فوتبالیست خوب است و همه انتظار دارند بازیکنی که در پیکان یکی از بهترین خارجی های ایران بود را در پرسپولیس هم ببینند. البته منشا همان فوتبال قدرتمندانه ای که در پیکان بازی می کرد را در پرسپولیس هم به نمایش می گذارد و چیزی عوض نشده است. گاهی یک مهاجم گل نمی زند و تحت فشار انتقادات قرار می گیرد اما منشا با گل مهمی که به پیکان زد، بار دیگر ثابت کرد چه کیفیت بالایی دارد و امیدوارم این روند را تا پایان فصل ادامه بدهد. 

 
*در تمرینات شاهدیم که رابطه دوستانه ای با منشا داری. در این مورد بیشتر توضیح می دهی؟
بله، من همیشه فکر می کنم او یک بازیکن ایرانی است. با هم زیاد شوخی می کنیم و یکی از دوستان صمیمی من است. گاهی من به زبان لُری سر به سرش می گذارم و او هم با زبان نیجریه ای جوابم را می دهد. البته در پرسپولیس، همه ما با یکدیگر رابطه دوستانه ای داریم ولی موضوع من و منشا کمی متفاوعت است. شاید برای تان جالب باشد که بدانید وقتی منشا گل نمی زد، با او شوخی می کردم و می گفتم انگار چهارچوب را گم کردی!
 
 
*برخی می گفتند قبل از بازی با پیکان هم کمک زیادی کردی تا منشا روحیه اش را به دست بیاورد؟
بله. به او گفتم برای آنکه دروازه را دوباره پیدا کنی، بیا به سمت دروازه من پنالتی بزن. چندبار این طور گل زد و انگار راه افتاد! تلاشم را کردم تا کمکی کنم. خودش هم این را می داند. من مطمئن هستم که بازیکن توانمندی است و به قول برانکو، منشا باید همیشه مثل بازی های آسیایی فصل قبل و دیدار با پیکان باشد. شک نکنید که منشا در لیگ قهرمانان آسیا هم یکی از بهترین بازیکنان ما خواهد بود. او تلاش زیادی در تمرینات دارد و تمرکز بالایش را در ادامه فصل به نمایش می گذارد.
 
علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس

حرکت جنجالی گادوین منشا در کنار علیرضا بیرانوند

 
*منشا گفته بیرانوند باید به لیگ فرانسه یا انگلیس برود. آیا این امکان وجود دارد که تو را در لیگ برتر جزیره یا لوشامپیونا ببینیم؟
به خدا قسم، این موضوع بزرگ ترین آرزوی فوتبالی من است. این ماه ها، تمریناتم را چند برابر کرده ام و می خواهم با پرسپولیس و تیم ملی موفقیت های بیشتری به دست بیاورم. دوست دارم در تیم های مطرح اروپایی بازی کنم و ان شا ءا... به آرزویم برسم.
*همین که چنین تفکر حرفه ای داری، جالب به نظر می رسد!
 
بله، صددر صد این طور است. من راه و هدفم را شناختم و روزی دو، سه جلسه تمرین سرسختانه انجام می دهم تا به این آرزو برسم. ان شا ءا... مزد موفقیتم در تیم ملی و پرسپولیس را با راه یافتن به دروازه یک تیم مطرح در آینده به دست بیاورم. البته فعلاً تمام تمرکزم، موفقیت با پرسپولیس است و بعد از آن، امیدوارم اتفاقات خوبی برایم رخ بدهد.
 
 
*دیدار پیش روی تان، تقابل با سپاهان است. برخی از هواداران نگران این هستند که این تیم را دست کم بگیرید. این تفکر در کمپ پرسپولیس وجود دارد؟
نه این طور نیست که حریف را دست کم بگیریم. فصل قبل به فاصله 3 هفته مانده به پایان فصل قهرمان شدیم و مدام به یکدیگر می گفتیم امروز فصل تمام می شود و هفته دیگر تمام می شود و... اما تا پایان فصل جنگیدیم و هیچ تیمی را نادیده نگرفتیم. برای پرسپولیس، بازی های دوستانه هم مهم است. پارسال در یک بازی دوستانه به پاراگ باختیم و هواداران خیلی ناراحت شدند. ما حتی حریفانی که با آنها بازی تدارکاتی می کنیم را نیز دست کم نمی گیریم، اینکه سپاهان است. جدا از اینکه دل مان می خواهد قهرمان شویم، به دنبال شکستن رکوردهای بیشتر هم هستیم. می‎خواهیم سال فوق‎ العاده‎مان را به خوبی به اتمام برسانیم تا طرفداران مان خوشحال تر شوند. اتفاقاً نگاه مان به سپاهان، نگاه به تیم تعقیب کننده در صدرجدول است. تصور می کنیم سپاهان تیم دوم جدول است و می خواهد برای قهرمانی بجنگد. وقتی تیمی، مربی خود را تغییر می دهد یعنی انگیزه های مهمی دارد. آنها می خواهند سپاهانی که این هفته ها خوب امتیاز نیاورده و به قول اهالی فوتبال «مریض شده» را بازیابی کنند. موقعی که نفت تهران با مالک جدید و هومن افاضلی به دیدار ما آمدند، همه کار کردند تا در مقابل پرسپولیس نبازند و دوباره زنده شوند. دیدید که بعد از تساوی با پرسپولیس، به چه تیمی تبدیل شدند. آنها تراکتورسازی و سیاه جامگان را بردند و با گسترش فولاد در تبریز به تساوی رسیدند که نشان می دهد از شرایط بدی که داشتند، نجات پیدا کردند. سپاهان هم چنین وضعیتی دارد.
 
 
*تو با منصور ابراهیم زاده سرمربی جدید سپاهان هم سابقه همکاری داشتی؟
بله در نفت تهران شاگرد ایشان بودم و می دانم که قدرت را به سپاهان برمی گرداند. او به من کمک کرد تا پیشرفت کنم و واقعاً یک مربی حرفه ای است. البته باید بگویم این بازی برای ما، «بازی هواداران» است. همیشه می گویند اول راه را بازیکنان می روند و آخر راه را هواداران. حالا هم انتظار داریم طرفداران بیایند تا دست ما را بگیرند و به افزایش امتیازات مان کمک کنند.
 
علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند سنگربان شماره 1 پرسپولیس از کلین شیت می گوید 

 
*بحث کلین شیت هایت هم یکی از کری خوانی هواداران پرسپولیس برای سایر رقبا است. چند کلین شیت دیگر برای این فصل به ثبت می رسانی؟
در فوتبال اروپا، اصلاً به کلین شیت توجهی نمی کنند و کلین شیت فقط در کری خوانی هواداران دیده می شود نه بین بازیکنان حرفه ای. در این دو سال، من تلاش کردم فعالیت خوبی داشته باشم و همان طور که می دانید، پرسپولیس طی دو فصل اخیر نسبت به تمام ادوار لیگ برتر، کمترین تعداد گل خورده را داشته و امیدوارم این روند خوب مان را ادامه دهیم. من تلاش می کنم که به تیمم در جهت کسب پیروزی در هر بازی کمک کنم. وقتی امتیاز بگیریم و گل مفت دریافت نکنیم، هواداران هم شاد می شوند و سایر گل هایی که دریافت کردیم را می بخشند. هدف اصلی من هم، همین است. من وقتی با تیم نوجوانان هم بازی می کنم، دوست ندارم گل بخورم. در لیگ برتر هم چنین حسی دارم. فقط امیدوارم بتوانیم با قهرمانی در همین فصل، کاری کنیم طرفداران مان از فوتبالی که تیم شان بازی می کند و افتخاراتی که به دست می آورد، کیف کنند.

آرزوی بزرگ علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از افکار نیوز/ح.ب
وبگردی