جعبه ابزار خانگی
جعبه ابزار خانگی یکی از وسایل مورد نیاز در هر خانه ای می باشد تا هر زمانی که مشکلی پیش آمد بتوان با استفاده از آن مشکل را حل کرد و نیاز نباشد که از بیرون تعمیر کار بیاورید و هزینه کنید.

 چگونه یک جعبه ابزار خانگی داشته باشیم

وقتی وارد منزل جدید می شوید ممکن است قسمت هایی از خانه مشکلاتی داشته باشد که زیاد فنی نباشند و خود شما قادر به برطرف کردن آنها باشید فقط کافی است که یک جعبه ابزار خانگی داشته باشید تا از ابزارها استفاده کرده و مشکل را حل کنید.

اولین چیزی که نیاز دارید یک چکش است. برای میخ زدن به دیوار برای قاب عکس و تابلو، فقط چکش به داد شما می رسد. هنگام خرید چکش به کیفیت اتصال دسته به سر فلزی آن دقت کنید. چون معمولا چکش ها از آنجا خراب می شوند. سعی کنید چکش شما سر میخ کش هم داشته باشد که برای درآوردن میخ از آن استفاده کنید.

 چگونه یک جعبه ابزار خانگی داشته باشیم

وسایل لازم برای جعبه ابزار خانگی

ابزارهای بعدی که نیاز دارید یک انبردست و یک دم باریک هستند. انبردست نسبت به دم باریک بسیار پرکاربردتر است. پس سعی کنید انبردست با کیفیت تری بخرید تا دهانه یا دسته آن زود خراب نشود. سیم چین هم خوب است داشته باشید ولی با دم باریک و انبردست خیلی از کارهای آنرا می توانید انجام دهید.

داشتن یک ست آچار تخت هم به نظر لازم می آید. سعی کنید یک سری کامل بخرید که یک وقت وسط کار برای نداشتن یک سایز گرفتار نشوید. البته لازم نیست برای آن خیلی هزینه کنید چون جزو ابزارهای پرکاربرد در خانه نیستند. اگر دوست داشتید حتی می توانید یک ست آچار بوکس هم بخرید ولی داشتن آن در خانه خیلی ضروری نیست.

ابزارهای بعدی که نیاز دارید پیچ گوشتی و آچار آلن هستند. اگر دو یا سه سایز مختلف از پیچ گوشتی های دوسو و چهارسو داشته باشید بسیار خوب است. فقط یک جنسی خریداری کنید که با دوبار باز و بستن پیچ نوک آن خراب نشود. آچار آلن هم از ابزارهایی است که اگرچه در خانه پرمصرف نیست ولی ضروری است و مثلا برای تعمیر یک شیر حمام حتما به آن نیاز دارید. یک فازمتر هم برای کارهای برقی منزل مورد نیاز است که باید تهیه کنید.

وسیله دیگری که نیاز دارید یک دریل است. دریل ها در دو نوع شارژی و معمولی وجود دارند که بسته به بودجه تان می توانید آنها را خریداری کنید. در هنگام خرید دریل به قدرت و برند آن توجه کنید. هیچ وقت دریلی بار برندهای ناشناخته نخرید چون اگر خراب شود ممکن است برای تعمیر آن کسی نتواند به شما کمک کند.

آماده کردن یک جعبه ابزار خانگی

دریل را هم حتما جای دهید

پس از خرید دریل باید مته هم بخرید. داشتن سه یا چهار سایز مته آهن و مته الماسه می توانید برای راه انداختن کار شما کافی باشد ولی باز مساله ای که باید توجه کنید کیفیت جنس آنهاست. چون مته هایی وجود دارند که اگر با خوش شانسی سوراخ اول را برای شما انجام دهند عمرشان به سوراخ دوم نمی رسد. داشتن گردبر هم بد نیست. از گرد بر می توانید برای سوراخ کردن در برای نصب چشمی در و یا سوراخ کردن کابینت برای رد کردن شلنگ ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
یک متر ساده 3 یا 5 متری هم جزو ضروریات است. اگر یک تراز دستی هم داشته باشید خوب است و برای تراز کردن وسایل برقی مثل یخچال و یا نصب یک قاب می تواند به شما کمک کند.

آماده کردن یک جعبه ابزار خانگی را یاد بگیرید

آچار فرانسه و انبر قفلی یک کمک حال بزرگ

یک آچار فرانسه و یک آچار قفلی هم تهیه کنید تا بتوانید بیشتر کارهای منزلتان را خودتان انجام دهید. اگر سایز هر دو آنها متوسط باشد برای کارهای منزل مناسب است. 

در آخر هم یک سری اقلام ریز نیاز دارید که جعبه ابزار شما را کامل می کند:
کاتر، میخ، پیچ، رولپلاگ، واشر تخت و لاستیکی، لنت برق، کاغذ سمباده از این دسته اند

نکات و هشدارها

پیشنهاداتی که در این چگونه داده شده است برای یک جعبه ابزار نسبتا کامل است. شما بر اساس بودجه تان می توانید بخشی از آنها را تهیه کنید و بقیه را به مرور زمان بخرید.

 همیشه جنس نسبتا خوب بخرید. مطمئن باشید خرید جنس بی کیفیت در آینده شما را پشیمان و مجبور به خرید دوباره خواهد کرد. 

آماده کردن یک جعبه ابزار خانگی

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از phow -/ ن.م
وبگردی