بازی تیم تراکتورسازی و نفت

اتفاقات عجیب بازی تیم تراکتورسازی و نفت + تصاویر

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14857زمان مطالعه : 4 دقیقه
بازیهای پایانی لیگ برتر چهاردهم با برتری پرسپولیس در دربی آغاز و با تساوی تیم تراکتورسازی مقابل نفت تهران و قهرمانی سپاهان به پایان رسید. اما حاشیه پررنگ هفته سی ام لیگ برتر به مسابقه تراکتورسازی و نفت تهران مربوط میشود که در ادامه جزئیات آن را میخوانید.

به دلیل حساسیت  دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر و تلاش برای جلوگیری از هرگونه شائبه ای، دیداردو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت و همچنین دو تیم دیگر یعنی سپاهان اصفهان و سایپا در استادیوم اصفهان همزمان برگزار شد.

در حالی که تراکتور پس از گل زیبای فرید کریمی با نتیجه قاطع 3-1 از حریف پیش افتاده بود، کارت قرمز علیرضا فغانی به آندرانیک تیموریان همه چیز را تغییر داد و جام را از تبریز به اصفهان پرتاب کرد.نفت تهران با اخراج آندو بازگشتی فوق العاده به بازی داشت و روی دو ضربه ایستگاهی توسط کوروشی و پادووانی به گل رسید.

نفت در حالی ناگهان با یک تراکتورِ دفاعی مواجه می شوند که  در این لحظات، اینترنت و تلفن ورزشگاه یادگار امام هم قطع شده بوده تا به تراکتوری ها اینطور از اصفهان خبر برسد که بازی در آنجا به تساوی انجامیده است و آنها با نگه داشتن بازی و یک امتیاز قهرمان می شوند؛ خبری که البته دروغ بود.

 
استادیوم یادگار امام
 
یک بازیکن تراکتور که دوست ندارد اسمش را قید کنیم می گوید:خبر تساوی سپاهان از روی سکوها به پایین رسید.
جالب اینکه رسانه های اطراف تراکتور در تماس با دوستان تهرانی از خبر اصلی باخبر می شوند اما جو ورزشگاه اجازه خبررسانی سریع را از آنها می گیرد. یکی دیگر از بازیکنان در این‎باره با جزییات توضیح می دهد:بازی شش دقیقه وقت اضافه داشت اما تماشاگران در 5 دقیقه و 20 ثانیه به زمین ریختند و آقای فغانی هم سوت پایان را زد. ما وقتی دیدیم که مردم شادی می کنند فکر کردیم سپاهان قهرمان شده البته بعضی بچه ها هم از نتیجه خبر داشتند اما جو طوری بود که فکر کردیم بهتر است با مردم شادی کنیم تا اتفاق بدی نیفتد ...
 
بازی نفت تهران و تراکتورسازی تبریز
 
بازی نفت تهران و تراکتورسازی تبریز
 
بازیکن شماره یک می گوید:این که گفته شده بازی در اصفهان مساوی شده شاید برای محافظت از آقای فغانی بوده چون مردم به شدت از اخراج آندو ناراحت بودند و ممکن بود اتفاق بدی برای ایشان بیفتد اما به هرحال خدا را شکر ایشان به سلامت از ورزشگاه خارج شدند. ما داخل زمین بودیم و بازی مان را می کردیم که دیدیم  مردم  داخل زمین مشغول جشن هستند و بقیه ماجرا از کنترل خارج بود.
 
بازی نفت تهران و تراکتورسازی تبریز
 
او در پاسخ به این سوال که آیا اعلام اشتباهی نتیجه بازی سپاهان به کادر فنی تراکتور و طرفداران در قهرمان نشدن تراکتور تاثیر داشته یا نه هم می گوید:به هر حال هم ما و هم نفت ضرر کردیم. شما دیدید که تونی در دقایق آخر ادینهو را بیرون کشید یا حامد لک دو دقیقه روی زمین بود. درحالی که اگر واقعا مطمئن بودیم اینطور نیست بی محابا می رفتیم جلو تا گل بزنیم یا حتی گل بخوریم چون قهرمانی حق ما یا نفت بود.
به هرحال معما در منشاء این خبر است. اینکه آیا واقعا عمدی در کار بوده که کسی از نتیجه بازی سپاهان مطلع نشود؟ جالب این که علیرضا منصوریان و تونی اولیویرا سرمربیان هر دو تیم شاکی این قضیه اند.
 
بازی نفت تهران و تراکتورسازی تبریز
 
منصوریان گفته است:متاسفانه در دقایق پایانی بازی یکی از مسئولان فوتبال استان درحالی که ارتباط ما با خارج از ورزشگاه قطع شده بود، اعلام کرد بازی اصفهان مساوی شده و همین خبر باعث شد تراکتوری ها به لاک دفاعی بروند و بعد هم اتفاقاتی که همه مردم دیدند. من فقط می توانم بگویم این 8 دقیقه تلخ تا همیشه در ذهن فوتبال ایران می ماند.
  
قهرمانی سپاهان
 
منصور قنبرزاده درباره علت این اتفاق گفت:اتفاق عجیبی در ورزشگاه رخ داد. ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی های دیگر را پیگیری می کردیم اما از دقیقه 87 شبکه های تلویزیونی، رادیویی و حتی شبکه موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است!
قنبرزاده ادامه داد:واقعا باید بررسی شود که چرا این خبر کذب به نیمکت تراکتورسازی، بازیکنان این تیم و سپس تماشاگران انتقال پیدا کرد. معلوم نیست چه کسی به نیمکت تراکتورسازی این خبر را اعلام کرده است و چرا تمام کانال های ارتباطی از دقیقه 87 قطع شد و سه چهار دقیقه پس از تمام شدن بازی دوباره وصل شد.
 
بازی نفت تهران و تراکتورسازی تبریز
 
قنبرزاده در ادامه درباره بازی تیمش با تراکتورسازی و از دست رفتن قهرمانی گفت:قهرمانی لیگ در دستان نفت و تراکتورسازی بود اما آنها جام را یک لحظه زمین گذاشتند و در همان لحظه سپاهان آن را برداشت. به این تیم تبریک می گویم. حتما خواست خدا بوده است که این اتفاق بیفتد.
 وی همچنین از پرداخت پاداش ویژه به بازیکنانش خبر داد و گفت:بازی کردن برابر حدود 100 هزار هوادار پرشور و آن شرایط ویژه ای که ورزشگاه یادگار امام داشت، سخت بود. بازیکنان ما مردانه جنگیدند و همین جا اعلام می کنم که از نظر ما آنها قهرمان هستند و به همین دلیل پاداشی را که قول داده بودیم در صورت قهرمانی پرداخت می کنیم به آنها می دهیم.

اتفاقات عجیب بازی تیم تراکتورسازی و نفت + تصاویر

3.7193
این مطلب مفید بود ؟14152
برگرفته از ورزش 3 و ایسنا-/ف
وبگردی