اتودنسی
ارتودنسی نامرئی، یکی از بهترین روش ها، برای بازآرایی چینش دندان ها است؛ البته در صورتی که فک بالا یا پایین شما جلوتر یا عقب تر از حالت معمول است، روش هایی جز ارتودنسی نامرئی، پیش روی شما است؛ همچون اپن بایت یا حتی جراحی فک (ارتوگناتیک).

ارتودنسی

دکتر سعید قریشی، متخصص ارتودنسی نامرئی، دارای 3 کلینیک متفاوت در تهران هستند. ایشان علاوه بر انجام ارتودنسی نامرئی، در کلینیک های خود، متخصص دندانپزشکی کودکان نیز دارند که می توانید از این خدمات برای فرزندان خود بهره ببرید. 

ارتودنسی

ابتدا به شرح ارتودنسی بپردازیم. ارتودنسی یا سیم کشی دندان، یکی از روش های موجود برای تغییر فرم دندان ها است. برخی از افراد به دلیل مشکلات مادرزادی، دچار ناهنجاری هایی در فک و دندان های خود می شوند که می توان با سیم کشی دندان، این موارد را تا حد بسیار مناسبی رفع نمود. 

انواع ارتودنسی

روش های متفاوتی برای انجام ارتودنسی پیش روی شما است. دو عامل اصلی، بر انتخاب نوع ارتودنسی مدنظر شما اثر می گذارد:
  • بودجه مدنظر شما برای ارتودنسی 
  • پیشنهاد دکتر ارتودنسی
با توجه به دو مورد ذکر شده، می توان به دو نوع ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی مرئی اشاره نمود. هر یک از این دو نوع ارتودنسی را می توانید به صورت متحرک یا ثابت درخواست دهید. 
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا سیم کشی دندان بدون سیم، به صورت معمول گران تر از ارتودنسی مرئی و ثابت است. دلایل متفاوتی بر قیمت ارتودنسی نامرئی اثر گذارند که موجب گرانی آن می شوند. از جمله این موارد، ساخته شدن ارتودنسی نامرئی در کشورهایی نظیر کانادا، فرانسه یا انگلستان است. 
در کنار موردی همچون گرانی ارتودنسی نامرئی، باید به مزیتی همچون نامرئی بودن آن اشاره نمود! 
بسیاری از افراد، دارای روابط اجتماعی بسیار زیادی هستند و از همین سو، تمایلی به دیده شدن ارتودنسی شان ندارند. 
در طول 24 ساعت شبانه روز، شما می توانید 3 ساعت ارتودنسی را در دهان خود قرار ندهید و همچنین نظافت ارتودنسی نامرئی، بسیار آسان تر از ارتودنسی ثابتِ مرئی است. 
در صورتی که روزانه دو تا سه مرتبه دندان های خودتان را مسواک بزنید و همچنین دو تا سه مرتبه، ارتودنسی های خود را بشویید، موردی برای سلامتی دندان هایتان همچون پوسیدگی دندان، پیش نخواهد آمد. 

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی، به عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ از جمله نوع ارتودنسی مدنظر شما.
به عنوان مثلا، ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف، حدود 3 تا 5 هزار دلار است؛ اما ارتودنسی نامرئی از نوع براکت های شفاف سرامیکی، حدود 1 تا 2 هزار دلار. 

مراحل انجام ارتودنسی نامرئی چگونه است؟

پس از مراجعه شما به کلینیک دکتر ارتودنسی، از شما خواسته می شود از فک و دندان هایتان عکس برداری کنید. در قدم بعد، در صورت نبود کیست یا پوسیدگی، اقدام به قالب گیری از شما می شود؛ و پس از حدود 3 هفته، می توانید ارتودنسی تان را دریافت کنید. 
هزینه ارتودنسی

ارتودنسی پیشگیری

جدای از ارتودنسی دندان بزرگسالان، انجام ارتودنسی برای کودکان در سنین کودکی، یکی از بهترین روش ها برای کاهش نیاز آن ها به ارتودنسی در بزرگسالی است. 
به انجام ارتودنسی برای کودکان در سنین 8 تا 12 سالگی، ارتودنسی پیشگیری می گویند. 
ارتودنسی پیشگیری با استفاده از متدهای متفاوت ارتودنسی، سعی بر آن می کند تا در بازه زمانی 12 ماهه، چینش طبیعی دندان را به کودکان، بازگرداند.

چکاب سالیانه کودکان

چکاب سالانه سلامت کودک، یکی از مواردی است که می تواند اولین نشانه های نیاز کودک شما به ارتودنسی پیشگیری را آشکار کند. در ارتودنسی پیشگیری، متخصص با توجه به دانش و مهارتی که در علم ارتودنسی دارد، تشخیص ایجاد شدن ناهنجاری در دهان کودک را در سنین نوجوانی و بزرگسالی را می دهد. به همین دلیل، برای پیشگیری چنین موردی، دندان های کودکان ارتودنسی می شود. 
در واقع در ارتودنسی پیشگیری، سعی بر آن می شود تا نیاز به ارتودنسی در سنین بزرگسالی رفع شود. همان گونه که از نام ارتودنسی پیشگیری آشکار است، ارتودنسی پیشگیری جهت پیشگیری از ایجاد مشکل در آینده است. به همین دیلیل هزینه ارتودنسی پیشگیری از هرینه ارتودنسی بیشتر است.

متخصص دنداپزشکی کودکان

ممکن است متصور شوید متخصص دندانپزشکی بزرگسالان، امور دندانپزشکی کودکان را نیز انجام می دهد؛ اما چنین نیست. متخصص دندانپزشکی کودکان، علاوه بر آشنایی با اصول دندانپزشکی، بر روانشناسی نیز تسلط دارد و به همین علت، در تعامل با کودکان، بسیار متفاوت از یک متخصص دندانپزشکی بزرگسالان عمل می کند. 

تجربه ای متفاوت برای کودکان تان در کلینیک های دکتر قریشی

دکتر قریشی، دارای سه کلینیک متفاوت در اقصی نقاط تهران هستند. شما می توانید با خیالی آسوده و به همراه فرزندانتان به هر یک از سه کلینیک ایشان مراجعه کنید و از خدمات متخصص دندانپزشکی کودکان بهره مند شوید. 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که شرحی بر انواع ارتودنسی، از جمله ارتودنسی نامرئی بود، برای شما مفید واقع شود. دکتر قریشی، متخصص ارتودنسی نامرئی، دارای دیپلم فلوشیب و مجوز کار از کشور کانادا هستند و شما می توانید با مراجعه به وبسایت ایشان (orthodontic.ir) درخواست وقت کنید. 

ارتودنسی و آشنایی با انواع ارتودنسی

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی