رنگ مو
یکی از اشتراک هایی که معمولا بین زنان دنیا مشاهده می شود استفاده مکرر از رنگ موهای مختلف و تغییر آن است تا به ظاهر دلخواه خود برسند.

رنگ کردن مو احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

رنگ موهای امروزی در گروه های موقت، دائمی و نیمه دائمی تولید می شوند. رنگ موهای موقت حدود 80 درصد رنگ های موجود در بازار را تشکیل می دهندرنگ موها با دارا بودن بیش از 5000 ماده شیمیایی تاثیرات منفی بر بدن دارند و موجب بروز سرطان می شوند.
در اواخر دهه 1970 میلادی متخصصان در بررسی های خود مشاهده کردند 89 درصد از ترکیبات رنگ موها دارای مواد شیمیایی سرطان زاست و به همین دلیل کاربرد برخی از آنها در تولید رنگ مو ممنوع شد.
هرچند نتایج یک تحقیق جدید از دانشگاه «لوند» در سوئد نشان می دهد که آرایشگران ممکن است هنوز در معرض این ترکیب های سرطان زا باشند. طبق گفته موسسه ملی سرطان، رنگ موهای ثابت خطرناک ترین نوع رنگ مو برای آرایشگران به حساب می آیند.

رنگ مو

خطرات رنگ مو

این نوع رنگ موها 80 درصد بازار رنگ مو را به خود اختصاص می دهند زیرا تنها راه برای پاک کردن آن رشد موهای جدید است.
بسیاری از این ترکیبات شیمیایی معطر موجب بروز انواع سرطان از جمله سرطان مثانه و سینه می شوند که در رنگ موها نیز به کار می روند.
در این بررسی متخصصان میزان «اورتولوئیدین»، نوعی ماده معطر را در خون تعدادی آرایشگر و هموگلوبین آنان اندازه گیری کردند.
آرایشگران به دلیل استفاده از رنگ های مو خود را در معرض ترکیب های «اوتولوئیدین» و «متاتولوئیدین» قرار می دهند که عامل سرطان زا می باشد.

تاثیرات منفی رنگ کردن مو برروی خانم ها

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از جام نیوز-/ ر
برچسب :
وبگردی