فضانوردان
یکی از مشکلات رایج فضانوردان در فضا مشکل نوشیدن مایعات در خلا است که برای رفع این مشکل دانشمندان به کمک یک پرینتر 3 بعدی لیوانی را مخصوص نوشیدن فضانوردان تولید کردند.

 اختراع لیوان جدید مخصوص فضانوردان

فضانوردان در خلا موجود در فضا مشکلاتی دارند که یکی از انها سختی نوشیدن مایعات در خلا است که برای رفع آن دانشمندان لیوانی طراحی کرده اند که به دلیل ساختمانی که دارد به حفظ مایعات در شرایط خاص جوی در فضا کمک می کند.

کارشناسان در یک طرح ابداعی نسل جدیدی از بطریها و لیوانهای مخصوص نوشیدن انواع مایعات را در فضا و در گرانش صفر تولید کرده اند.

 گفتنی است یکی از مشکلات فضانوردان در فضا عدم توانایی نوشیدن مایعات در خلا است که حال دانشمندان با کمک پرینتر 3 بعدی فنجان هایی مخصوص نوشیدن در فضا هر یک به قیمت 400 دلار تولید کرده اند.

 لیوان مخصوص فضانوردان

بررسی ها نشان می دهند این فنجان ها مخصوص نوشیدن مایعات توسط فضانوردان گردشگران و توریست های فضایی و در نهایت ساکنین آینده سیارات منظومه شمسی ساخته شده است.

 مشکل اصلی فضانوردان برای نوشیدن مایعات در فضا عدم وجود جاذبه است که سبب می شود مایع به هم چسبیده تشکیل حبابهایی سفت و فشرده را دهند.

 

این فنجانها توسط پرینتر 3 بعدی و در عرض 15 ساعت ساخته می شود و کارشناسان در نظر  دارند چاپگر سه بعدی را به ایستگاه فضایی بین المللی برای ساخت ملزومات مورد نیاز فضانوردان انتقال دهند.

 لیوان مخصوص فضانوردان

اساس این فنجانها وجود نوعی نی در بدنه آنها است که به کاربر کمک می کند نوشیدنی را با دهان خود ببلعد بدون آنکه سبب ایجاد حباب  و سختی در بلعیدن شود.

 به تازگی محققان در طرح مشابه در کالج MASECH و دانشگاه ایالتی پرتلند فنجانی مخصوص نوشیدن قهوه طراحی کرده بودند که دارای نوعی بدنه شیشه ای ساخته شده با پرینتر سه بعدی بود.

 

لیوان مخصوص فضانوردان ساخته شد

4.820
این مطلب مفید بود ؟191
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
برچسب : فضانوردان
وبگردی