اضافه کاری

کار زیاد مرد ژاپنی را کشت !

کد مطلب : 1286زمان مطالعه : 2 دقیقه
آقای " یوکینوبو ساتو " 31 ساله یکی از کارمندان سخت کوش آژانس فضایی زاپن بود که متاسفانه در اثر اضافه کاری بیش از حد جان خود را از دست داد!

جان باختن مرد سخت کوش ژاپنی به دلیل اضافه کاری زیاد !

کشور ژاپن یکی از کشورهای مهم جهان در زمینه تولید وسایل مورد نیاز مختلف و عرضه آنها به کشورهای مختلف جهان می باشد و از این رو می توان میزان اشتغال زایی و مهم بودن مشاغل را در این کشور برای مردمانش را درک کرد.

اما یکی از حقایق مهم کشورژاپن، سخت کوش بودن مردمان این کشور نسبت به کشورهای دیگر می باشد که روزانه شاید برخی از آنها بیش از 10 ساعت کار نمایند و به همین دلیل در برخی از شرکت ها یک اتاق را تنها مختص خوابیدن کارمندان و استراحت کردن کوتاه آنها نموده اند تا کارمندان با خستگی کار نکنند!

با این وجود این میزان ساعت کاری می تواند در چند روز اول کمی خسته کننده نباشد، اما بعد از گذشت مدت کوتاهی می تواند بسیار خسته کننده و تلخ باشد که اخیرا به گزارش رسانه های ژاپنی یکی از کارمندان آزانس فضایی کشور ژاپن بود که متاسفانه توانست حاشیه ساز شود و در رسانه های مختلف مورد واکنش قرار گیرد. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

آقای " یوکینوبو ساتو " 31 ساله یکی از کارمندان سخت کوش آژانس فضایی زاپن بود که اخیرا جان خود را از دست داد و در طی بررسی های انجام شده علت مرگ وی را کار زیاد و بی وقفه وی اعلام شد که از قرار معلوم در زمینه نرم افزار برای آژانس فضایی فعالیت می نمود و برای آنکه از کار خود اخراج نشود هر ماه بیش از 70 ساعت اضافه کاری داشت که برای این 70 ساعت هیچ هزینه و دستمزدی دریافت نمی کرد!!

با این حال گفته شده است که وی با رئیس خود به شدت مشکل داشته است که حجم کاری بیش از حد وی قبل از مرگش افزایش یافت که این نوع مرگ و جان باختن به نام " Karoshi " شناخته می شود که این اصطلاح از دهه 1970 میلادی برای توصیف مرگ در اثر کار بسیار زیاد و بی وقفه در میان عامه مردم به کار می رود که تاکنون بیش از 200 تلفات در اثر ار بیش از حد در سال 2017 میلادی گزارش شده است و با این حال این مشکل باید هر چه سریعتر برطرف شود.

جان باختن مرد سخت کوش ژاپنی به دلیل اضافه کاری زیاد !

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی