انفجار نفتکش ایرانی

انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ

تاریخ انتشار : 19 مهر 1398کد مطلب : 74134زمان مطالعه : 3 دقیقه
نفتکش ایرانی صبح امروز جمعه 19 مهر ماه در دریای سرخ دچار انفجار شد.

انفجار در بدنه نفتکش ایرانی در دریای سرخ

ایسنا: یک فروند نفت کش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفت کش صبح امروز دچار انفجار در بخش بدنه شده است. 

 به نقل از منابع مطلع، یک فروند نفت کش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفت کش صبح امروز در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است. 

بر اساس گزارش دریافت شده دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است. 

کارشناسان فنی مستقر بر روی شناور در حال بررسی علت انفجار هستند و احتمال می دهند این رخداد بر اثر انجام اقدام تروریستی باشد. 

نفت کش آسیب دیده ایرانی در دریای سرخ در شرایط پایدار است 

آخرین گزارشهای دریافت شده از نفت کش ایرانی که صبح امروز در دریای سرخ به دلیل احتمال حمله تروریستی دچار اسیب شده حاکیست، شرایط وضعیت شناور کاملا تحت کنترل بوده و خدمه در حال حفظ شرایط پایدار در نفت کش هستند. 

بر اساس این گزارش در رخداد صبح امروز هیچ یک از خدمه کشتی دچار آسیب نشده اند و مجموعه کارکنان نفت کش در سلامتی کامل هستند. 

اطلاعیه شرکت ملی نفتکش ایران 

بنا بر اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، نفتکش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش (NITC) صبح امروز (جمعه، 19 مهرماه) در 2 انفجار جداگانه به به طور احتمال بر اثر اصابت موشک در ساعت های 5 و 20 :5 دقیقه صبح در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داده، دچار انفجار در بخش بدنه شده است. 

2 مخزن اصلی نفت در این کشتی آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است. 

خوشبختانه اکنون کشتی و همه کارکنان آن سالم و در وضع ایمن و با ثبات هستند و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی درصدد کنترل آن هستند. 

کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت ملی نفتکش ایران، در حال بررسی وضع و دلایل این حادثه هستند. 

در سانحه ایجاد شده در نفتکش ایرانی SABITI هیچ گونه حریقی رخ نداده و وضعیت کشتی با ثبات است. با این حال نشت نفت از نفتکش همچنان ادامه دارد و موجب آلودگی زیست محیطی شده است.

واکنش ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ

فارس:سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هدف قرار گرفتن نفت کش ایرانی "سابیتی" در دریای سرخ اعلام کرد:بررسی های انجام شده توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفتکش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است. 

موسوی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفتکش اظهار داشت:خوشبختانه خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار قرار دارد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان ساخت:در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفتکشهای ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که بررسیها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است. 

وی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، اعلام کرد:کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است. 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد:بررسی جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد. 

به گزارش فارس، برخی منابع خبری از هدف قرار گرفتن این نفتکش صبح امروز در دریای سرخ خبر دادند.

انتهای پیام/م

جزئیات حادثه انفجار برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی