خانه هوشمند
بیل گیتس در یکی از کتاب هایش از اولین خانه هوشمند دنیا گفت . خانه ای که 6100 متر مربع مساحت دارد و یک شگفتی در طراحی خانه های گرانقیمت و خاص است.

مشخصات اولین خانه هوشمند دنیا ، خانه بیل گیتس

اولین خانه هوشمند جهان متعلق به یکی از ثروتمندترین مردان دنیاست. بیل گیتس مالک خانه ای فوق العاده با طراحی هوشمندانه سالها پیش در کتابی از این خانه گفته بود. او می دانست که با تلاش می توان غیرممکن ها را ممکن ساخت چرا که در تمام صحبت هایش از قدرت بی مثال عقل انسان و توانایی بشر در رد شدن از سختی ها می گفت.

مشخصات اولین خانه هوشمند دنیا ، خانه بیل گیتس معروف

بیل گیتس، در کتاب «جاده پیش رو» (The Road Ahead) که در سال 1995 میلادی چاپ شد با جزئیات کامل در مورد خانه آینده خود توضیح داده بود. این خانه در حال حاضر در کنار دریاچه واشنگتن در بیرون از شهر سیاتل در مدینا واقع شده و حدود 6100 متر مربع مساحت دارد و مراحل ساخت آن نیز در سال 1997 میلادی به پایان رسید.

 این عمارت با انواع تکنولوژی هایی که در خود دارد، حدود 20 سال پیش همانند یک رویا به شمار می رفت و حتی در حال حاضر نیز کمتر کسی قادر است چنین خانه و امکاناتی داشته باشد. این بنا، 7 اتاق خواب، 24 سرویس بهداشتی و 6 آشپزخانه دارد و افرادی که مشتاق بازدید از آن هستند، چندین هزار دلار برای این امر هزینه می کنند. معمار این عمارت، «پیتر بوهلین» که به همراه «جیمز کاتلر» این ترکیب رویایی را طراحی نموده اند می گوید:«گیتس دوست داشت تکنولوژی های به کار رفته در خانه تا حد ممکن مخفی و نامشخص باشند.


خانه هوشمند

اولین خانه هوشمند دنیا را بشناسید

او و همسرش بیشتر علاقه مند بودند فضای داخلی خانه همان حس و حال خانوادگی بودن را داشته باشد. اما در عین حال می خواستند که بهترین و پیشرفته ترین گجت ها نیز در گوشه و کنار خانه تعبیه گردند. این کار در آن زمان بیشتر شبیه جادوگری بود.» اما این امر محقق و خواسته های بیل و همسرش اجرائی گشتند و تمامی تجهزات تکنولوژیک خانه آنها کاملا مخفی هستند. این بنا به کابل های فیبر نوری مجهز شده و هر اتاق تاچ پد اختصاصی خود برای کنترل نور، موسیقی و دما را داراست. (در حال حاضر کمپانی Wink محصول مشابهی ساخته و با قیمت 200 دلار به فروش می رساند).

مطابق با آنچه که گیتس در کتابش نوشته:«نخستین چیزی که هنگام ورود به خانه با آن مواجه می شوید، گیره الکترونیکی است که به لباس وصل می گردد و باعث می شود تا فرد به همه سرویس های الکترونیک خانه متصل باشد. پین الکترونیکی یاد شده اعلام می کند که شما چه کسی هستید و در کجا ایستاده اید و خانه از این اطلاعات برای آماده سازی نیازهای احتمالی شما استفاده می نماید و لازم به یادآوری است که همه این امور در خفا انجام می پذیرند.» در آن زمان، گیتس بر این باور بود که در آینده دوربین ها می توانند جایگزین این گیره ها بشوند و احتمالا قابلیت تشخیص چهره را نیز خواهند داشت. او همچنین در کتاب خود توضیح داده، خانه ای که او می سازد قادر است تا فعالیت های ساکنین را تشخیص داده و خود را برای نیازهای آنها آماده نماید.

 

خانه هوشمند

عکس های خانه هوشمند بیل گیتس

به طور مثال، علاقه فرد به نور کم، موسیقی سبک R&B یا نقاشی های «مونه» به این مفهوم خواهند بود که لامپ ها، سیستم موسیقی و اسکرین ها همه به محض ورود شما به اتاق باب میلتان تغییر کنند. ریموت دستی نیز به کاربر کمک می کند تا تنظیمات مورد علاقه خود را انتخاب نماید و در حالیکه امروزه هیچ نوع کمبودی برای کنترل خانه های هوشمند وجود ندارد، چندان دور از ذهن نیست که موبایل ها جایگزین ریموت های خانه بیل گیتس شوند. اگر دوست دارید آثار هنری مورد علاقه تان را با فشار یک کلید یا حرکت دست خود تغییر دهید، قاب های دیجیتال امروزی گزینه های مناسبی هستند و تا حدی حس خانه مدرن گیتس را تداعی می کنند.

موسس کمپانی بزرگ مایکروسافت در کتابی که 20 سال پیش به چاپ رسانده، نوشته:«ده سال دیگر میلیون ها عکس و دیگر وسایل سرگرمی که من در موردشان توضیح داده ام در بیشتر خانه ها وجود خواهند داشت و بدون شک می توان گفت حتی بسیار بهتر و هیجان انگیزتر از تصاویری که من اکنون ترسیم کرده ام، خواهند بود و احتمالا وقتی در سال 1996 میلادی وارد خانه خود بشوم، با امکانات و سرویس های بیشتری مواجه خواهم بود.» بیل گیتس 20 سال پیش این مطالب را نوشته و خانه خود را با توجه به همین افکار، ساخته. حال جالب بود اگر می شد پی برد که موسس مایکروسافت در مورد آینده دنیای تکنولوژی، چه در سر می پروراند.

در ادامه می توانید تصاویر اولین خانه هوشمند دنیا را تماشا کنید.

عکس های خانه هوشمند

اولین خانه هوشمند

اولین خانه هوشمند

اولین خانه هوشمند

خانه هوشمند ، مشخصات اولین خانه هوشمند جهان، خانه بیل گیتس

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
برگرفته از دیجیاتو /ن
برچسب : بیل گیتس
وبگردی