صدای جو کره مریخ

اولین صدای جو کره مریخ توسط ناسا منتشر شد + فیلم

تاریخ انتشار : 19 آذر 1397کد مطلب : 43307زمان مطالعه : 2 دقیقه
اخیرا سازمان ناسا صدایی را از جو کره مریخ که توسط " InSight lander " ضبط شده بود را منتشر کرد.

اولین صدای جو کره مریخ توسط ناسا منتشر شد

مدت زمان زیادی از گزارش ویژگی های نزدیک سیاره سرخ (کره مریخ) با کره زمین نمی گذرد که پس ازاین گزارش امید زندگی انسان ها در سیاره دیگر بیشتر شد و این آرزوی دیرینه در نهایت پس از قرن ها به حقیقت پیوست. پس از این گزارش، تلاش کارمندان حرفه ای و خبره " National Aeronautics and Space Administration " یا اصطلاحا ناسا بیشتر و بیشتر شد تا بتوانند اطلاعات بیشتر و دقیق تری نسبت به این کره خاکی بدست آورند. در نهایت اخیرا ویدیویی عجیب و باور نکردنی که نشان دهنده کشف بزرگ انسان نسبت به سیاره سرخ بود را منتشر کرد که قطعا دیدن و اطلاع یافتن از آن برای هر یک از ما عاملی شوکه کننده خواهد بود.

 

در ادامه این مطلب از بخش اخبار نمناک قصد داریم شما را با این کشف بزرگ تاریخی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

 مریخ

صدای ضبط شده جو کره مریخ توسط ناسا منتشر گردید

سازمان بزرگ ناسا، روز گذشته صدایی عجیب و دوست داشتنی که نوغی کشف بزرگ انسان در طول تاریخ بود را منتشر کرد. این صدا متعلق به جو سیاره سرخ ( کره مریخ ) می باشد که توسط فضاپیمای " InSight lander " ناسا در تاریخ 1 دسامبر سال جاری ضبط شده است و اما اخیرا توسط این سازمان منتشر شد.

ارتعاشات این سیاره بسیار کم است و با گوش غیر مجهز قابل شنیدن نیستند. از این رو برای آنکه بتوان این صدا را شنید، باید از هندزفری و هدفون های قدرتمند استفاده کرد. اما نیازی نیست و شما می توانید با استفاده از ویدیوی ذیل این اتفاق تاریخی را بدون هیچ گونه تجهیزات گوش کنید.

آقای "Bruce Banerdt"، پژوهشگر اصلی InSight این گونه گفت:" ضبط این صدا اتفاقی بدون برنامه ریزی بود. اما یکی از ماموریت های اصلی " InSight lander " ثبت میزان موج در کره مریخ می باشد و به طور طبیعی شامل حرکتی ناشی از امواج صوتی است".

 ناسا

صدای محیط کره مریخ توسط ناسا منتشر شد

این ویدیو بی شک جزء بزرگ ترین اکتشافات علمی انسان نسبت به کهکشان و خصوصا کره مریخ می باشد و امید را برای زندگی در این سیاره بیشتر و بیشتر ساخت. 

ویدیو اولین صدای جو کره مریخ توسط ناسا منتشر شد ؛

اولین صدای جو کره مریخ توسط ناسا منتشر شد + فیلم

524
این مطلب مفید بود ؟240
منبع : بخش خبری نمناک/ف.ن
برچسب : کره مریخ
وبگردی