ایده های خلاقانه
زمانی که شما زیر دوش حمام و مشغول شست و شوی بدنتات هستید ذهنتان باز بوده و کلی ایده های ناب و خلاقانه در ذهن شما ظهور می کند که دلایل خاصی دارد.

چرا در حمام ایده های خلاقانه به ذهن می رسد؟

حمام نه تنها محلی برای تمیزی و شستشوی بدن است ، بلکه هنگامی که زیر دوش قرار دارید کلی ایده و راه حل ناب و خلاقانه به ذهن تان می رسد. اما علت ایده پردازی و ابتکاردر حمام چیست و چرا در حمام فکر آزاد می شود ؟ آیا آبی که در حمام روی جسممان می ریزیم به مغز هم مربوط می شود ؟ در این بخش از نمناک به این سوالات پاسخ داده شده است.

ایده های خلاقانه

راز ایده های خلاقانه که در حمام به ذهن می رسد

رابطه ظهور ایده های خلاقانه با حمام!

درست است که تمرکز کردن بر روی یک موضوع کاملا ضروری است اما گاهی تمرکز باعث محدودسازی مغز شده و امکان بررسی جوانب دیگر یک مساله را از آن می گیرد. بنابراین برای بروز خلاقیت مقداری حواس پرتی نیز مفید است چون اگر مغز محدود به یک واحد شود توانایی ایده پردازی و ابتکار را از دست خواهد داد ، پس مقدار کمی حواس پرتی می تواند موجب باز شدن ذهن، ارائه ایده های ناب و یافتن راهکارهای جدید بشود. هنگامی که در حمام هستیم بخشی از مغز دستور به شستشوی بدن می دهد اما بخش دیگر مغز آزادانه می تواند به موضوعاتی بیندیشد که در حالت عادی به دلیل مشغله های روزانه فرصتی برای پرداختن به آن ها ندارد .

تفکر در حمام

علت ایده پردازی های ذهن در حمام

به این دلایل ایده های خلاقانه زیر دوش حمام به ذهن می رسند

چنانچه در این بخش از نمناک خواهیم گفت شامپو کردن مو ها یا لیف کشیدن نیاز به تمرکز ویژه ای ندارد پس بخش های دیگر مغز می تواند در این هنگام کاملا آزاد باشد و به موضوعات ناشناخته بپردازد. این امر در رابطه با پیاده روی یا کار کردن در کافی شاپ نیز صدق می کند. به طور کلی وقتی ذهن انسان مشغول فعالیتی است که شما به صورت ناخود آگاه نیز می توانید انجام دهید ، باقی ذهن آزادانه عمل می کند و قادر به ایده پردازی برای حل مسائل گوناگون و ارائه راهکارهای اساسی است.

هنگام حمام کردن و یا فکر کردن در زمان های خارج از محدوده فشار خواب ،مغز چندان هوشیار نیست و ذهن سست شده، گیرنده های داخلی ضعیف هستند بنابراین ذهن خلاقیت بیشتری از خود بروز می دهد و به دیدگاه های بدیع تری منجر می شود.

ایده های خلاقانه در حمام

ظهور ایده های ناب و خلاقانه زیر دوش حمام

زمانی که از رختخواب جدا می شوید و زیر دوش می روید، مغز کمترین میزان خودانتقادی و مشغله را دارد و بنابراین ، ابتکار و قریحه شما در بالاترین درجه خود بروز می کند. اگر شب ها پیش از خواب به حمام بروید ذهن شما در حال خاموشی برای استراحت کردن است و هر چه شما خسته تر باشید، خلاقیتتان بالاتر می رود.

دلیل بروز خلاقیت در زیر دوش در حمام این است که در این زمان کاملا آرام و تنها هستید و از هر گونه استرس و نگرانی به دورید، جریان آب گرم روی جسم نیز موجب از بین رفتن خستگی ها و منجر به آسودگی ذهنی می شود؛ بنابراین بهتر است ایده هایی که زیر دوش به ذهنتان خطور می کند پس از در آمدن از حمام یادداشت کنید تا تحولی بزرگ و مثبت در زندگیتان ایجاد شود.

راز ایده های خلاقانه ای که در حمام به ذهن میرسد چیست؟

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خلاقیت
وبگردی