باران و برف

پیش بینی بارش باران و برف در 16 استان

تاریخ انتشار : 6 فروردین 1399کد مطلب : 74020زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران و برف از امروز تا جمعه در 16 استان اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی جدید بارش باران و برف سراسر کشور را فرا می گیرد.

پیش بینی هواشناسی از وضعیت آب و هوای کشور

تسنیم:بر اساس جدیدترین نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز برای برخی مناطق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، استان های واقع در نوار غربی، زاگرس مرکزی و جنوبی،بخش هایی از کرمان و یزد و ارتفاعات البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز بارش پراکنده پیش بینی می شود. 

فردا پنجشنبه در استان های کردستان،کرمانشاه، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، لرستان، مرکزی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان های چهارمحال و بختیاری، فارس، غرب اصفهان،نیمه غربی کرمان،جنوب یزد و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است. 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر روز جمعه با عبور سامانه بارشی از غرب کشور برای بخش هایی از شمال غرب، غرب و به تدریج جنوب غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران گاهی با رعدوبرق پیش بینی می شود. 

شنبه هفته آینده با تشدید فعالیت این سامانه بارشی، در اکثر مناطق نیمه غربی کشور بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد به نسب شدید و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده این سامانه در اکثر مناطق کشور فعال خواهد بود. 

امروز آسمان تهران نیمه ابری گاهش همراه با با وزش باد و احتمال بارش پراکنده، فردا ابری در برخی ساعات بارش باران و احتمال رگبار و رعدوبرق، و جمعه نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش بینی شده است.

انتهای پیام/م

پیش بینی بارش باران و برف در 16 استان

45
این مطلب مفید بود ؟41
وبگردی