بارش باران

باران در راه است

تاریخ انتشار : 26 دی 1399کد مطلب : 60256زمان مطالعه : 2 دقیقه
فریبا گودرزی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

میزان: فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی به پیش بینی چند روز آینده هوا پرداخت و گفت:با ورود سامانه بارشی که دیشب وارد کشور شده امروز در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی همینطور برای کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری و در ارتفاعات البرز مرکزی هم برای استان های تهران و البرز بارش برف و باران و وزش باد را خواهیم داشت.

او ادامه داد:فردا شنبه از میزان این بارندگی ها کاسته خواهد شد و در استان های غرب کشور مثل کرمانشاه، ایلام، لرستان بارش های پراکنده ای خواهند داشت. از روز یکشنبه مجدد این بارندگی ها تشدید خواهد شد و در استان های واقع در غرب کشور مثل کرمانشاه، کردستان، همدان، ایلام و همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی و دامنه های البرز شاهد بارندگی خواهیم بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی در ناحیه دریای خزر هم امروز سواحل واقع در استان های گیلان و مازندران مواج خواهد بود.

گودرزی افزود:اما نکته قابل توجهی که وجود دارد اینکه در استان های واقع در شمال غرب کشور از میزان آلودگی هوا کاسته می شود و همینطور در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مثل تهران و کرج هم از شدت میزان آلودگی هوا کم خواهد شد. از روز دوشنبه آلودگی ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند و از این روز در بیشتر مناطق کشور شرایط سالمی خواهیم داشت.

او گفت:تهران هم امروز نیمه ابری تا ابری است که با غبار محلی و گاهی وزش باد همراه خواهد بود.

انتهای پیام/م

 

باران در راه است

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی