بازار خودرو

آخرین وضعیت خرید و فروش در بازار خودرو

تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399کد مطلب : 43163زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازار خودرو در حالی طی روزهای اخیر با افزایش قابل توجه قیمت ها روبروست که بازار ارز این روزها آرامشی نسبی را تجربه می کند.

خبرآنلاین:بررسی وضعیت بازار خودرو نشان می دهد مشتری چندانی در بازار نیست اما با این حال قیمت ها روندی افزایشی را تجربه می کنند .این وضعیت البته از نظر فعالان بازار خودرو وضعیت چندانی غریبی نیست چرا که طی ماه های اخیر همواره بازار خودرو با این وضعیت مواجه بوده است . 

یکی از فعالان بازار خودرو می گوید این روزها البته با مشتریان بیشتری نسبت به روزهای قبل مواجه هستیم، کسانی که فکر می کنند احتمالا قیمت ها باز هم گران تر می شود و همین امر سبب شده است برای ورود به بازار اقدام کنند. 

وی تاکید کرد:قیمت پراید تا حدود 88 میلیون تومان نیز در بازار عقب نشسته بود اما در روزهای اخیردوباره به قیمت 91 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است . 90 میلیونی شدن پراید خود سیگنالی است به بازار مبنی بر اینکه گرانی بیشتر در راه است . 

برخی دیگر از فعالان نیز با انتشار خبری مبنی بر اینکه مقرر است هر سه ماه بازنگری قیمت خودرو در دستور کار قرار گیرد، می گویند در این وضعیت طبیعی است که مشتریان افزایش یابند چرا که بسیاری معتقدند با اهنگ کنونی رشد تورم از یک سو و بیش بینی رشد قیمت در آینده نزدیک، سرمایه گذاری در بازار خودرو منطقی است . 

پیش تر نیز با رشد قیمت خودرو نزدیک به 90 درصد از معاملات بازار خودرو به سرمایه گذارانی تعلق داشت که این بازار را مامنی برای حفظ ارزش پول عنوان می دانستند. حالا اما از پس صدور مجوز افزایش قیمت خودروهای تولیدی دو خودروساز بزرگ ایرانی ، تعداد مشتریان خودرو در روزهای اخیر با افزایش روبرو شده است . این نکته را در افزایش تعداد فایل های فروش می توان دریافت. 

بنابر گفته مسئولین آنچه موجب افزایش قیمت ها در این بازار شده است تغییر در شاخص های کلان اقتصادی بوده چراکه افزایش نرخ ارز فرایند ساخت خودرو را با هزینه های بیشتری همراه کرده است و همچنین فاصله عرضه و تقاضا در بازار یکی دیگر از عوامل گرانی در این بازار اعلام شده است؛ افزایش قیمت ها در بازار خودرو طی چند هفته گذشته به نحوی شدت گرفته است که تنها طی دو روز گذشته قیمت سمند ال ایکس ساده 1 میلیون تومان افزایش یافته است و به 136 میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو پژو 2008 نیز از 630 میلیون تومان طی دو روز گذشته به 640 میلیون تومان رسیده است و مدل 99 این خودرو نیز 670 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. 

در این میان قیمت برخی از خودروها مثل سوزوکی گراند ویتارا در حالی که بقیه خودروها روند افزایشی را در پیش گرفته اند طی چند روز اخیر با کاهش چشمگیر مواجه شده است به طوری که طی دو روز گذشته قیمت این خودرو زا 770 میلیون تومان به 745 میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو سیتروئن سی 3 طی دو روز گذشته از 645 میلیون تومان به 630 میلیون تومان رسیده است. 

سایر خودروها نیز طی دو رز گذشته ثبات قیمت را تجربه کرده اند و قیمت خودروهای پژو پارس ساده 162 میلیون ، پژو 206 تیپ 2برابر با 154 میلیون، پژو 206 تیپ 5 185 میلیون تومان ، دنا پلاس دنده ای توربو 285 میلیون تومان ، دنا پلاس دنده ای ساده 239 میلیون تومان و تیبا 2 برابر با 99 میلیون تومان گزارش شده است. 

قیمت پراید 111 نیز 91 مییلیون و پانصد هزار تومان و بهای پراید 131 در محدوده 79 میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است.

انتهای پیام/م

آخرین وضعیت خرید و فروش در بازار خودرو

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : بازار خودرو
وبگردی