بازنشستگان

میانگین حقوق بازنشستگان کشوری چقدر است؟

تاریخ انتشار : 12 اسفند 1397کد مطلب : 68956زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرعامل سندوق بازنشستگی کشوری میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال 97 را تشریح کرد.

میانگین حقوق بازنشستگان کشوری

تسنیم: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:میانگین حقوق بازنشستگان کشوری امسال به 2 میلیون و 100 هزار تومان رسیده و امیدواریم با تدبیر دولت و مجلس و اختصاص 4500 میلیارد تومان، همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود. 

جمشید تقیزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد:امسال 250 هزار نفر از بازنشستگان از تسیهلات صندوق بازنشستگی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی استفاده کرده اند که این تسهیلات نسبت به گذ شته 25 درصد افزاش پیدا کرده است. 

تقی زاده گفت:هزینه این سفر برای بازنشستگان که به همراه یک نفر می توانند از آن استفاده کنند، 740 هزار تومان است و تاکنون50 درصد هزینه هتل ها و مراکز اقامتی که در سایت گردشگری صندوق اسامی آنها منتشر شده است برای بازنشستگان در قالب تخفیف خدمات ارائه می شود. علاوه بر خدمترسانی از طریق 70 هتل، همچنین 20 درصد برای صرف غذا به بازنشستگان تخفیف داده می شود که بازنشستگان از ابتدای اسفند فرصت ثبت نام برای سفرهای نوروزی را دارند. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:یک میلیون نفر از بازنشستگان طی سالهای اخیر از امکانات سفر استفاده کرده اند که در مجموع 200 میلیارد تومان در این ارتباط اعتبار تخصیص داده شده است. 

وی در مورد اعطای وامهای ضروری به بازنشستگان نیز گفت:به 400 هزار نفر وام 5 میلیونی اعطا شده است. ضمن اینکه از 200 هزار نفری که امسال قول داده بودیم، 135 هزار نفر وام خود را دریافت کرده اند و مابقی آنها نیز پایان امسال وام ضروری را دریافت می کنند. 

تقی زاده در مورد ثبت نام وام های ضروری تصریح کرد:برای وام ضروری سال 98 نیز از اول فروردین ماه اعطای وام 200 هزار نفر دیگر را شروع می کنیم. 

تقی زاده در مورد بیمه تکمیلی برای بازنشستگان نیز گفت:در این بخش 30 درصد افزایش اعتبار بر مبنای دستور وزیر رفاه داریم و اعتبار آن از هزار میلیارد تومان به یک هزار و 400 میلیارد تومان افزایش یافته است. 

وی همچنین درباره حمایت صندوق بازنشستگی از بیماران گفت:35 هزار بازنشسته دارای بیماری های خاص را تحت پوشش قرار دادیم و سعی می کنیم که بیشترین پوشش را برای این افراد داشته باشیم. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه از ثبت نام فرزندان بازنشستگان و اشتغال آنها خبر داد و گفت:36 نفر از فرزندان بازنشستگان فرآیند استخدام خود را انجام دادند و مابقی در دستور کار قرار دارد. 

وی با اشاره اینکه صندوق بازنشستگی یک میلیون و 421 هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش و حمایت دارد گفت:این صندوق دومین صندوق بیمه ای کشور است که تلاش گسترده ای را برای ارائه خدمات بازنشستگان انجام می دهد. 

وی در پایان گفت:میانگین حقوق بازنشستگان کشوری امسال به دو میلیون و 100 هزار تومان رسیده است که امیدواریم با تدبیر دولت و مجلس و اختصاص 4500 میلیارد تومان به موضوع همسانسازی حقوق، در سال 98 شاهد افزایش بیشتر حقوق بازنشستگان به خصوص در میان حقوقهای کمتر از 2 میلیون تومان باشیم. 

انتهای پیام/م

میانگین حقوق بازنشستگان کشور در سال 97 چقدر بود؟

1.76
این مطلب مفید بود ؟24
برچسب : بازنشستگان
وبگردی