باهوش ترین افراد تاریخ
افراد بسیار باهوشی در تاریخ جهان وجود دارند که باعث تغییر و دگرگونی عمده ای در علم و فناوری های جهان شده اند ، در این مطلب به معرفی برخی از این افراد پرداخته ایم.

باهوش ترین افراد تاریخ را بشناسید

مغز پیچیده ترین و رازآلودترین عضو بدن انسان و مهم ترین بخش از سیستم خارق العاده ماست که باعث می شود برخی از افراد بسیار باهوش تر از دیگران باشند. در طول تاریخ افراد نابغه ای وجود داشته اند که با استعدادشان تمام معادلات را تغییر دادند . بدین منظور در ادامه این مطلب شما را 12 فرد از سراسر جهان که می توان به هر کدام لقب باهوش ترین افراد تاریخ داد آشنا کنیم .

باهوش ترین افراد با بالاترین ضریب هوشی در دنیا

11. هیپاتیا (Hypatia) یکی از باهوش ترین افراد تاریخ

هیپاتیا به عنوان نخستین زن برجستهٔ ریاضی دان و آخرین کتابدار کتابخانه اسکندریه شناخته می شود که استاد فلسفه و ریاضی در شهر اسکندریه بود و در علم نجوم تبحر داشت. نمره IQ هیپاتیا به صورت تقریبی بین 170 تا 210 برآورد شده است . همچنین او در حل مسائل جبر و هندسه راه حل های جدیدی ارائه کرد که تا عصر دکارت، نیوتن و لایب نیتز و چندین قرن بعد علوم ریاضی از آن حد که هیپاتیا تدریس می کرد فراتر نرفت .

باهوش ترین افراد تاریخ

هیپاتیا یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

10- گری کاسپاروف

گری کاسپاروف استاد بزرگ شطرنج ، اهل روسیه است که توانست مسابقه ی شطرنجش با یک کامپیوتررا با مساوی به پایان برد وتمام دنیا از این نتیجه شگفت زده ، بهره هوشی گری کاسپاروف 190 محاسبه شده است.

باهوش ترین افراد تاریخ

گری کاسپاروف یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

9- فیلیپ امیگوالی

امیگوالی مهندس، ریاضیدان و زمین شناس نیجریه ای است که توانست جایزه گوردون بل برای استفاده از ابرکامپیوترها به منظور کشف میادین نفتی را بدست آورد. ضریب هوشی این نابغه آفریقایی 190 محاسبه شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

فیلیپ امیگوالی یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

8- ماریلین ووس ساوانت

ماریلین ووس ساوانت رکورد باهوش ترین زن جهان را با ضریب هوشی 190 به مدت پنج سال پیاپی در اختیار داشت. او یک روزنامه نگار بسیار مشهور در یک مجله عمومی است.

باهوش ترین افراد تاریخ

ماریلین ووس ساوانت یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

7- میسلاو پرداوچ

میسلاو پرداوچ استاد ریاضی اهل کرواسی و موسس سازمان GenerIQ Society است که متعلق با باهوش ترین انسان های جهان است. بهره هوشی این نابغه 192 اعلام شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

میسلاو پرد اوچ یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

6- ریک رازنر

ریک رازنر یک تهیه کننده ی تلویزیونی مشهور در ایالات متحده بوده که زندگی سختی داشته است و بهره هوشی او 192 میباشد. از کارهای تلویزیونی او می توان به شو تلویزیونی «CHiPs» اشاره کرد.

باهوش ترین افراد تاریخ

ریک رازنر یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

5- کریستوفر لانگان

کریستوفر لانگان با بهره هوشی بین 195 تا 210 لقب باهوش ترین مرد آمریکا و باهوش ترین مرد جهان را از آن خود کرده است او در شش ماهگی شروع به صحبت خواندن را به صورت خوداموخته در3 سالگی آغاز کرد.

باهوش ترین افراد تاریخ

کریستوفر لانگان یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

4- دکتر اِونجلوس کاتسیولیس

دکتر اونجلوس کاتسیولیس یک نابغه اهل یونان است که در حوزه پزشکی و روانشناسی فعالیت می کند. بهره هوشی او 198 تعیین شده و در رشته های فلسفه، تکنولوژی تحقیقات پزشکی و داروشناسی روانی مدارک دانشگاهی معتبری دارد.

باهوش ترین افراد تاریخ

اونجلوس کاتسیو لیس یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

3- کیم اونگ یونگ

کیم اونگ یونگ مهندس راه و ساختمان اهل کره جنوبی با بهره هوشی تایید شده 210 می باشد که در سن 6 ماهگی قادر به سخن گفتن به زبان کره ای و زبان های متعدد در سن سه سالگی او توانایی خواندن به زبان های مختلفی از جمله کره ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را داشت. نام وی در کتاب رکوردهای گینس به عنوان یکی از باهوش ترین افراد ثبت شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

کیم اونگ یونگ یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

2- کریستوفر هیراتا

کریستوفر هیراتا نابغه ای بود که در 13سالگی در المپیاد بین المللی فیزیک مدال طلا گرفت. او در حال حاضر در موسسه تکنولوژی سی آی تی کالیفرنیا مشغول تدریس فیزیک کیهانی است. بهره هوشی این نابغه ی جوان 225 برآورد شده است .

باهوش ترین افراد تاریخ

کریستوفر هیراتا یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

1- ترنس تائو

ترنس تائو یک ریاضی دان چینی آمریکایی با بهره هوشی باورنکردنی 230 است که باهوش ترین انسان جهان شناخته می شود. وی در سن 8 سالگی آزمون استعداد تحصیلی ایالات متحده را با نمره فوق العاده 760 بدست آوردو در سن 20 سالگی مدرک دکترای خود را از دانشگاه پرینستون دریافت نمود و سپس در سن 24 سالگی به جوان ترین استاد تمام دانشگاه یو سی ال ای در طول تاریخ تبدیل شد.

باهوش ترین افراد تاریخ

ترنس تائو یکی از باهوش ترین افراد تاریخ جهان

باهوش ترین انسان های تاریخ با آی کیوی بسیار بالا

487
این مطلب مفید بود ؟7017
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
وبگردی