بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی یکی از بیمه های اشخاص است که خطرات و خساراتی که در طول سفر برای افراد ایجاد می شود را جبران می کند.

راهنمای خرید اینترنتی بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی یکی از بیمه های اشخاص است که خطرات و خساراتی که در طول سفر برای افراد ایجاد می شود را جبران می کند. نکته مهم این که  بعضی از کشورها صدور ویزا را مشروط به خرید بیمه مسافرتی معتبر می دانند. حتی اگر خرید بیمه مسافرتی اجباری نباشد، با توجه به این که اتفاقات غیرمنتظره در طول سفر،  هزینه های غیرقابل پیش بینی را در پی دارد، پیشنهاد می شود قبل از شروع سفر حتما بیمه مسافرتی را تهیه کنید. 

بیمه مسافرتی داخلی

بیمه مسافرتی تنها برای سفر های خارج از کشور صادر می شود. در نتیجه برای سفرهای داخلی، طرح یا بیمه نامه مشخصی وجود ندارد. البته افرادی که تمایل دارند  برای سفرهای داخلی خود، تحت پوشش بیمه قرار گیرند، می توانند بیمه حوادث تهیه کنند. در بیمه حوادث بخشی از دیه و هزینه های پزشکی پرداخت می شود. البته تورهای مسافرتی معتبر، با خرید بیمه مسئولیت، مسافران را خود را در برابر خطراتی که در اثر بی احتیاطی مسئول تور ایجاد می شود، جبران می کند.

پوشش های بیمه مسافرتی سامان، ملت، ایران

شرکت های مختلف، عموما پوشش های یکسانی را در بیمه مسافرتی ارائه می کنند. البته بعضی از خطرات تنها توسط شرکت های محدودی تحت پوشش قرار می گیرند که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم. پوشش های مشترک بیمه مسافرتی در شرکت های مختلف به شرح زیر است:
 • هزینه های پزشکی شامل بستری، معاینه، درمان، جراحی و...
 • هزینه های فوری دندانپزشکی مثل درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و...
 • هزینه ارسال دارو
 • هزینه انتقال بیمه گذار در صورت وقوع حوادث یا بیماری های شدید 
 • هزینه رفت و آمد و اقامت یکی از بستگان درجه 1 بیمار در صورت بروز بیماری شدید برای بیمه گذار و بستری بیش از 10 روز
 • مشاوره، پیگیری و پرداخت هزینه در مورد مسائل حقوقی
 • هزینه مربوط به سرقت یا گم شدن بار و مدارک
 • هزینه مربوط به تأخیر در پرواز و تحویل چمدان ها
 • و ...
بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی ایران، سامان، ملت

 • بر اساس آیین نامه، بیمه مسافرتی، حداکثر تا 92 روز اعتبار دارد. به این معنی که بعد از گذشت 92 روز، بیمه نامه منقضی می شود و شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبال مسافر ندارد. افرادی که به شکل طولانی مدت، به یک کشورخارجی سفر می کنند، می توانند بیمه مسافرتی بلند مدت تری تهیه کنند. البته در این حالت لازم است هر 92 روز به کشور بازگردند و مهر ورود و خروج در پاسپورت آن ها  ثبت شود.
 • افرادی که ویزای دانشجویی دارند، می توانند از شرکت سامان یا ملت، بیمه مسافرتی دانشجویی تهیه کنند. اعتبار این بیمه نامه بین 6 ماه تا یکسال است و شرط بازگشت به ایران در آن وجود ندارد. در واقع لازم نیست هر 92 روز به ایران بازگردند.
 • شرکت های بیمه برای ارائه خدمات ، با شرکت های خارجی همکاری می کنند که به شرکت های کمک رسان معروف اند. درواقع اگر در کشور خارجی دچار مشکل شدید می توانید با شماره ای که روی بیمه نامه شما درج شده، تماس بگیرید تا خسارت شما پیگیری شود. 
 • در بیمه مسافرتی بعضی از خسارت ها در کشور خارجی و بعضی بعد از بازگشت به ایران پرداخت می شود. به طور مثال هزینه بستری و جراحی های اضطراری در کشور خارجی و خسارت گم شدن مدارک، چمدان و تاخیر در پرواز در ایران قابل پرداخت است. 

بیمه مسافرتی ملت

بیمه مسافرتی ملت نسبت به سایر بیمه های مسافرتی، قیمت مناسب تری دارد. به همین علت بیمه مسافرتی ملت یکی از پرفروش ترین بیمه های مسافرتی است که تمام پوشش های اصلی را ارائه می کند. بیمه مسافرتی ملت هم به شکل گروهی هم به شکل انفرادی صادر می شود. اگر قصد دارید به شکل گروهی سفر کنید، خرید بیمه مسافرتی به شکل گروهی به صرفه تر خواهد بود. 
شرکت های Reise schutz  و  I.F.R.Aبه عنوان شرکت های کمک رسان با بیمه ملت همکاری می کنند.
بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی سامان

بیمه سامان یکی از شرکت هایی است که علاوه بر پوشش های اصلی، خطرات دیگری را تحت پوشش قرار می دهد. در حال حاضر شرکت کمک رسان بیمه مسافرتی سامان، شرکت های Mideast  و  Euro Cross  هستند که اپراتور فارسی زبان دارند. 
پوشش های خاص که در بیمه مسافرتی سامان ارائه می ارائه می شود به شرح زیر است:
 • جبران هزینه های ناشی از کنسلی سفر
 • جبران هزینه های ناشی از سرقت موبایل، تبلت و لپتاپ در طول مدت سفر
 • بیمه سرقت و حوادث منزل در طول مدت سفر
 • تخفیف برای تاکسی لوکس فرودگاه تا 100 درصد
 • و...

بیمه مسافرتی ایران

بیمه ایران تنها شرکت بیمه ای دولتی است که به علت پشتوانه مالی مناسب، سابقه خوبی در پرداخت خسارت دارد. در بیمه ایران تمام پوشش های اصلی ارائه می شود. به علاوه بیمه ایران یکی از معدود شرکت هایی است که پوشش عملیات جستجو و نجات بیمه گذار و بازگرداندن کودک بی سرپرست را در بیمه مسافرتی قرار داده است.  
در حال حاضر بیمه ایران با شرکت کمک رسان Swiss Assist قرارداد دارد.

استعلام بیمه مسافرتی سامان، ایران و ملت

در محاسبه قیمت بیمه مسافرتی، عوامل گوناگونی تاثیر دارد. سن، مدت سفر، کشور مقصد، نوع ویزا، خطرات تحت پوشش و .... از مواردی هستند که در تعیین قیمت بیمه مسافرتی نقش مهمی دارند. برای استعلام قیمت بیمه مسافرتی و مقایسه پوشش های آن در شرکت های مختلف به سایت ازکی مراجعه کنید. 

بهترین بیمه مسافرتی

قیمت و خطرات تحت پوشش از عوامل مهم در تعیین بهترین بیمه مسافرتی هستند. البته بیمه مسافرتی ارزان همیشه بهترین آن نیست و هرچه خطرات تحت پوشش کامل تر باشد، خسارت بیشتری به بیمه گذار پرداخت می شود.
در حال حاضر بیمه مسافرتی ملت یکی از بیمه های ارزان است. بیمه سامان پوشش های کاملی را ارائه می کند و بیمه ایران در زمینه پرداخت خسارت از جایگاه مطلوبی برخوردار است. البته بهترین بیمه مسافرتی برای هر فرد متناسب با شرایط مالی و کشور مقصد، متفاوت است. به همین علت می توانید برای خرید بهترین بیمه مسافرتی متناسب با شرایط خود با مشاوران ازکی تماس بگیرید.

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان، ملت و ایران

ازکی با کمک شرکت های مختلف در زمینه فروش انواع محصولات بیمه ای فعالیت می کند. شما می توانید با ورود به azki.com پوشش ها و قیمت بیمه را در شرکت های مختلف مقایسه کرده و بعد از انتخاب محصول مورد نظر به شکل آنلاین آن را خریداری کنید. برای خرید بیمه ابتدا لازم است با یک کارشناس متخصص مشورت کنید تا بر اساس شرایط و اوضاع مالی خود، بهترین بیمه با کامل ترین پوشش را خریداری کنید. کارشناسان ازکی برای  مشاوره رایگان در همه حوزه های بیمه، آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. 
ازکی از انتخاب تا مشاوره برای دریافت خسارت همراه شماست.

 

راهنمای خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان، ملت و ایران

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی