ترافیک جاده ها

پیش بینی برف و باران 5 روزه در برخی مناطق کشور

تاریخ انتشار : 22 آذر 1398کد مطلب : 25035زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی با پیش بینی برف و باران 5 روزه در برخی مناطق کشور از افزایش آلاینده های جوی طی فردا و یکشنبه در شهرهای صنعتی و پر جمعیت کشور خبر داد.

بارش برف و باران در برخی نقاط کشور

تسنیم: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در شمالغرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و برف و در جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. بعدازظهر امروز در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده روی می دهد. 

فردا و روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام و در شهرهای صنعی و پُر جمعیت افزایش نسبی غلظت آلاینده های جوی پیش بینی شده است. 

سازمان هواشناسی اعلام کرده بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به کشور ابتدا در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد آغاز می شود. 

با گسترش فعالیت این سامانه به تدریج در دامنه های زاگرس، غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز نیز بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی آنها بارش برف روی می دهد. همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه با شمالی شدن جریان ها در غرب دریای خزر ابرناکی و بارش باران در گیلان، غرب مازندران و اردبیل روی می دهد. 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه شنبه این سامانه در اکثر مناطق کشور فعال بوده و شدت فعالیت آن در روزهای دوشنبه و سه شنبه برای جنوب، جنوب غرب و زاگرس مرکزی پیش بینی شده است. 

روزهای دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس و سه شنبه غرب دریای خزر مواج خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیش بینی بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی