چندی پیش گوگل با اعمال تحول بسیار عظیم در صنعت سئو الگوریتمی را معرفی نمود که بسیار هوشمندانه عمل خواهد نمود.

رپورتاژ آگهی :گوگل به تازگی الگوریتمی را معرفی کرده است که تحول عظیمی را صنعت سئو ایجاد خواهد کرد. الگوریتم Paraphrasing جدیدترین الگوریتم گوگل است که به بررسی محتوا و مطالب صفحه اینترنتی شما و دیگر رقبا می پردازد و چکیده و اطلاعات مفید آن ها بر اساس نیاز و سوال کاربران استخراج کرده و آنن را به نمایش خواهد گذاشت.

الگوریتم Paraphrasing چگونه کار می کند؟

الگوریتم جدید گوگل، ابتدا بر اساس سوال کاربران به بررسی مطالب سایت هایی مرتبط می پردازد و قسمت هایی را که هیچ ارتباطی با پاسخ ندارند را حذف می کند. سپس بخش های باقیمانده با اطلاعات مفید و مناسب را استخراج و خلاصه کرده و به نمایش می گذارد. در واقع کاربر در انتها و به صورت مستقیم پاسخ سوالات خود را مشاهده می کند و دیگر لازم نیست که برای یافتن مطالب و پاسخ خود به بررسی سایت های متعدد بپردازد.

الگوریتم Paraphrasing را "استخراج خلاصه ها" می نامند؛ زیرا این الگوریتم تمامی مطالب چند صفحه سایت را بررسی کرده و قسمت های مهم که پاسخ کاربر در آن قرار داد را نمایش می دهد. در واقع این الگوریتم خود نیز از الگوریتمی دیگری نام "خلاصه انتزاعی" استفاده می کند.

هدف گوگل در استفاده از الگوریتم Paraphrasing چیست؟

بسیاری از کاربران وقتی که به دنبال پاسخ سوال خود در یک مطلب سایت می گردند، باید کلی پیش مقدمه و مطالب بی ربط را هم مطالعه کنند. گوگل با استفاده از الگوریتم جدید خود قصد دارد تا مطالبی رل از این به بعد نشان دهد که جواب سوالات کاربر به صورت مستقیم در آن قرار دارد و به این صورت دیگر هیچ کاربری لازم نیست مطالب چند مقاله را برای یافتن پاسخ خود مطالعه کند. Featured snippets نمونه ای است که از الگوریتم Paraphrasing استفاده می کند.

در حال حاضر، هدف اولیه گوگل ارائه خلاصه و جمع بندی از مطالب مفید سایت ها در قالب یک متن برای کاربران است. در واقع، گوگل خود با این کار به تولید محتوا اختصاصی دست زده است. همچنین گوگل بیان کرده است که هدف آن ها در آینده، ایجاد یک منبع تولید محتوای ارگانیک و واقعی براساس جمع آوری داده ها از دیگر سایت ها است و با این کار سایت هایی که مطالب ضعیف و بی ربط را نمایش می دهند، هیچ جایگاهی دیگر در نتایج گوگل نخواهند داشت که قصد دارد این کار با استفاده از هوش مصنوعی و مدل انتزاعی انجام دهد.

گوگل نیازی به نمایش محتوای شما دیگر نخواهد داشت

الگوریتم Paraphrasing بر پایه اطلاعات دیگر سایت ها فعالیت می کند؛ یعنی محتوایی که در این الگورتیم نمایش داده می شود، براساس جمع آوری اطلاعاتی است که از دیگر سایت ها به دست آمده است و دیگر گوگل لازم ندارد تا تک تک سایت ها را برای بررسی محتوا و مطالب مرتبط با کوئری کاربر بررسی کند و از این رو، نیازی به بقیه سایت ها ندارد.

الگوریتم Paraphrasing به نوعی شبیه به ویکی پدیا عمل می کند و اطلاعات و مطالب مفید را تولید می کند و نمایش می دهد، از این رو به این الگوریتم " چند-سنده" یا " multi- document" نیز می گویند؛ یعنی مطالب مفید و مناسب چند سایت برای یک کوئری کاربر را در یک قالب و سند نمایش می دهد.

آیا باید نگران الگوریتم Paraphrasing بود؟

البته با توجه به پاسخ هایی که مدیران گوگل تا الان داده اند، این سرویس هنوز به اجرا گذاشته نشده است؛ ولی اتفاقات گوگل به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و هر لحظه ممکن است تا مدیران گوگل از این سرویس استفاده کنند.

در حال حاضر، بیشتر مدیران سایت ها و تولیدکنندگان محتوا نگران این موضوع هستند و اطلاعات دقیقی از نمایش الگوریتم Paraphrasing وجود ندارد و باید منتظر ارائه نسخه نهایی آن باشیم. بهترین راهکار برای تولیدکنندگان محتوا این است که به جای تمرکز بر روی کلمات کلیدی و تولید بی محتوای بی کیفیت حتی ارگانیک، بیشتر بر پاسخدهی نیاز کاربران در مطلب بپردازند و از نوشتن حاشیه و مطالب زائد بپرهیزند.

جهت دریافت خدمات سئو می توانید از شرکت سئوکار و تیم متخصص آن بهره بگیرید.

تغییر الگوریتم گوگل و تاثیر آن در سئو

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب : گوگل
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی