تغییر شکل برج میلاد

تغییر شکل عجیب برج میلاد + عکس

کد مطلب : 12067زمان مطالعه : 2 دقیقه
به تازگی صفحه ای دایره ای شکل روی بدنه دکل آنتن برج میلاد نصب شده است و باعث تغییر شکل بدنه و نمای زیبای این برج شده است. برج میلاد بلندترین برج ایران با ارتفاع 435 متر می باشد.

 برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران قرار دارد. این برج با 13 هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برج های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد.برج میلاد با هدف احداث سازه ای به یاد ماندنی و به عنوان نمادی برای شهر تهران و به منظور رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده است. 

برج میلاد تهران

 

در چند هفته اخیر نصب یک صفحه دایره ای شکل بر فراز برج میلاد باعث حرف و حدیث ها ی فراوانی شده است . این صفحه که در ارتفاعات بالای «گنبد شیشه ای» برج و روی بدنه «دکل آنتن» تعبیه شده، از هر نقطه ای در شهر که بتوان کل برج میلاد را رویت کرد، به راحتی قابل مشاهده است و از فواصل دور شبیه یک خط عمود شده بر سازه برج، رخ نمایی می کند. طی روزهای اخیر در برخی سایت های مجازی، درباره علت این صفحه تازه نصب شده بر بام برج میلاد، به نورپردازی های جدید برج اشاره شد و اینطور نتیجه گیری شده بود که یکسری نورافکن قرار است از طریق این صفحه به قسمت های پایین برج و به خصوص گنبدشیشه ای تابانده شود.

اما جزئیات آنچه به تازگی در صفحه اینستاگرام برج میلاد نوشته شده، نشان می دهد صفخه نصب شده بر فراز برج میلاد، بخشی از مجموعه عملیات مخابراتی در حال انجام در بالاترین نقطه برج است که بعد از اتمام کار، از نمای سازه برداشته خواهد شد. گزارش «دنیای اقتصاد» از اطلاعاتی که عوامل برج میلاد در این باره ارائه کرده اند، حاکی است:این صفحه دایره ای، یک نوع عرشه حفاظتی برای جلوگیری از پرتاب قطعات در حال نصب روی دکل آنتن به سمت پایین است.

دکل آنتن برج میلاد ، درست از قسمت بالای گنبدشیشه ای در تراز 315 متر شروع می شود. ارتفاع این دکل 120 متر است که قطر آن از 6متر شروع و در بالاترین نقطه برج میلاد به 60سانتی متر می رسد. در «دکل آنتن» برج میلاد قرار است تجهیزات مخابراتی - تلویزیونی برای تکمیل امواج بیسیم نهادها و سازمان های خاص و همچنین ارتقای سیستم های دیجیتال تلویزیون نصب شود.

تغییر شکل عجیب برج میلاد + عکس

3.4129
این مطلب مفید بود ؟8742
برگرفته از فرارو -/ ن.م
برچسب : برج میلاد
وبگردی