برنامه هفت

واکنش گبرلو به شایعه تغییر مجری برنامه هفت

تاریخ انتشار : 1 تیر 1394کد مطلب : 16627زمان مطالعه : 3 دقیقه
با گذشت بیش از 3 سال از نشستن محمود گبرلو روی صندلی مهم برنامه هفت، این روزها فشار بی سابقه ای روی ماندن یا رفتن او از برنامه هفت به وجود آمده است.

این روزها خبرهای مختلفی درباره تغییر گبرلو مجری برنامه هفت شنیده می شود که مدیر شبکه سه و خود گبرلو حرف های متفاوتی در این باره برای گفتن دارند.

در تمام این سال ها نظرات کاملاً متفاوتی در مورد اجرا و رویکرد دوران هفت بعد از جیرانی در محافل سینمایی و رسانه ای مطرح بوده است که هر از چند گاهی تقویت می شده است. 2 روز پیش، روزنامه هفت صبح لیستی از جانشینان احتمالی برنامه  هفت منتشر کرد که انعکاس وسیعی در رسانه ها پیدا کرد.
 
خبر پیچیده شده در رسانه ها مبنی بر توقف 3هفته ای هفت نیز این گمانه زنی ها را تقویت کرد، ماجرا واقعاً چقدر جدی است؟
محمود گبرلو مجری و تهیه کننده برنامه سینمایی هفت ، در مورد تعطیلی سه هفته ای برنامه هفت گفت:بنا به اعلام شبکه سه سیما در سه هفته آتی برنامه هفت به روی آنتن این شبکه نمی رود. با توجه به اینکه جمعه های پیش رو با برنامه هایی چون برگزاری مراسم شب احیا، ولادت یکی از ائمه(ع) و روز قدس مصادف شده است؛ ترجیح بر این شد که سه هفته برنامه هفت پخش نشود.
وی ادامه داد:بعد از این سه هفته و از دوم مرداد ماه تیم تولید برنامه سینماییهفت با قوت بیشتر کار را ادامه خواهند داد و در حال برنامه ریزی هستیم تا با ایده هایی نو برنامه ای تازه را ارائه دهیم.
گبرلو ضمن گلایه از پرداخت برخی شایعات در سایت های خبری گفت:در روزهای گذشته شایعاتی هم شنیدم و از برخی دوستان رسانه ای گله مندم که بدون پیگیری موضوع، این شایعات را پخش می کنند. انتظار این است که اهالی رسانه دانشی فراتر از مباحث زرد را برای نقد یک برنامه تحلیلی سینما به کار ببرند و درگیر مباحث زرد رسانه ای نشوند.
 
محمود گبرلو
 
غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما، درباره جزییات تغییر در برنامه سینمایی «هفت» گفت:ایجاد تغییرات در برنامه های این شبکه اجتناب ناپذیر است، مخصوصاً تغییر در محتوای برنامه هفت که با توجه به رویکرد جدید شبکه سه سیما مبنی بر تفریح، سرگرمی و مسابقه قطعاً تغییر می کند. سیاست شبکه ها تفاوت پیدا کرده است و به عنوان مثال شبکه پنج به عنوان شبکه اقتصادی انتخاب شده است و اگر قرار است کار سینمایی انجام دهد با رویکرد اقتصاد سینما وارد عمل می شود، ما هم باید با رویکرد جدید شبکه برنامه های خود را تولید کنیم.
وی افزود:این اقدام می تواند به معنای تغییر اساسی در برنامه «هفت» باشد و تا تغییر در دکور، مجری، تهیه کننده، ساختار و مهمانان و ... ادامه داشته باشد که این امر طبیعی است و نتیجه آن هم پس از بررسی آن مشخص می شود.
میرحسینی اضافه کرد:برنامه «هفت» به دلیل تقارن با آغاز ماه مبارک رمضان دچار تعطیلی شد و همین اتفاق باعث شده که شایعات تغییرات آن دامن زده شود، اما این برنامه موقتاً تعطیل شده است، ممکن است بلافاصله پس از ماه رمضان و یا با اندکی فاصله و در فرصت دیگری پس از ایجاد تغییرات از شبکه سه سیما پخش شود، اما اینکه افراد دیگری اجرای این برنامه را به عهده داشته باشند چنین چیزی فعلاً در دستور کار ما نیست.
مدیر شبکه سه سیما با بیان اینکه تغییر محتوا، محور و ساختار برنامه «هفت» در اتاق فکر این شبکه در حال بررسی است، گفت:اگر به نتیجه برسیم که باید تغییر کند این اتفاق خواهد افتاد و در غیر این صورت ممکن است برنامه طبق روال همیشه ادامه پیدا کند.
وی افزود:خواهش من این است که دوستان و همکاران رسانه ای گمانه زنی ها را ملاک قرار ندهند که به تخریب و نقد فرد و یا مجموعه ای منجر شود.
مدیر شبکه سه توضیح داد:تا به امروز ما با هیچ مجری دیگری مذاکره نداشتیم و تغییرات برنامه در مرحله بررسی در اتاق فکر شبکه است و پس از نتیجه گیری و خروجی، باید برای آن تصمیم گیری کرد، اما این را می گویم که امکان هر چیزی حتی تغییر در زمان پخش آن هم وجود دارد.

واکنش گبرلو به شایعه تغییر مجری برنامه هفت

1.76
این مطلب مفید بود ؟24
برگرفته از تسنیم - / ک
برچسب :
وبگردی