تلگرام

ماجرای ویروس تماس صوتی و تصویری تلگرام چیست؟

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396کد مطلب : 63772زمان مطالعه : 2 دقیقه
اخیرا لینکی در گروه های تلگرامی با عنوان لینک تماس صوتی و تصویری تلگرام در حال انتشار است و جنجال بسیاری در بین کاربران بپا کرده است این لینک واقعا ویروسی است؟

جزییات ویروسی بودن لینک تماس صوتی و تصویری تلگرام

یک لینک در گروه های تلگرامی منتشر شده که کاربران را به دانلود سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام دعوت می کند؛ ظاهرا این لینک ویروس بوده و به کاربران توصیه می شود برروی آن کلیک نکرده و به روزرسانی ها و قابلیت های تلگرام را تنها از مارکت های معتبر و یا وب سایت این شرکت دانلود کنند.

طی ساعات گذشته در گروه های تلگرامی یک لینک در حال انتشار است که کاربران را به دانلود سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام دعوت می کند. در مطالب منتشر شده آمده است:«سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام منتشر شد، برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید.»

تماس صوتی و تصویری تلگرام

لینک تماس صوتی و تصویری تلگرام ویروسی است؟

در پی انتشار این موضوع، اخبار دیگری از آلوده بودن این لینک منتشر شده مبنی بر اینکه در صورت کلیک برروی آن، سیستم شما آلوده شده و این لینک برای سایر افراد در دفترچه تلفن شما ارسال می شود. البته هنوز از مراجع رسمی و یا وب سایت تلگرام خبری مبنی بر سالم بودن لینک و یا صحیح بودن اخبار مربوط به آلوده بودن آن منتشر نشده است.

به گفته کارشناسان در لینک منتشرشده، اسم تلگرام به صورت کامل telegram نوشته نشده و آلوده بودن این لینک صحت دارد. همچنین از آنجایی که اخبار مربوط به تغییرات تلگرام همواره به صورت رسمی توسط این شرکت و یا کانال تلگرامی پاول دوروف - موسس تلگرام- اطلاع رسانی می شود، به کاربران هشدار داده شده به لینک هایی غیر از مراجع رسمی اعتماد نکنند.

اگر ویروسی سراغمان آمد چیکار کنیم ؟

با دیلیت اکانت تلگرام خود یا هر شبکه مجازی دیگر به نظر می رسد که کار هر نوع ویروسی نیز به پایان برسد اما اگر در هر صورت جوابی نگرفتید از طریق ویروس کشی یا فلش کامل گوشی اقدام کنید.

ماجرای ویروس تماس صوتی و تصویری تلگرام چیست؟

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از دنیای اقتصاد - / ل
وبگردی