تولد چهره ها در 8 شهریور
امروز 8 شهریور همزمان است با سالروز تولد چهرهای معروفی همچون پریناز ایزدیار و درگذشت علی طباطبایی که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.

 تولد چهره های معروف ایرانی در 8 شهریور

چهره های مشهور زیادی امروز 8 شهریور ماه متولد شده اند و همینطور در این روز چهره های زیادی را هم از دست داده ایم که در ادامه به معرفی برخی از این عزیزان میپردازیم.

چهره هایی که در 8 شهریورماه متولد شده اند

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار هشتم شهریور ماه سال 1364 در بابل متولد شد. او دارای مدرک لیسانس رشته گرافیک می باشد. پریناز ایزدیار در سال 1385 برای بازی در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر تست بازیگری داد و قبول شد.

تولد چهره ها در 8 شهریور

پریناز ایزدیار بازیگر کشورمان متولد 8 شهریور است

خانم ایزدیار با ایفای نقش در تله فیلم ماه در سایه (1388) به کارگردانی سعید ابراهیمی فر، قدم به عرصهٔ تلویزیون گذاشت. پنج کیلومتر تا بهشت، اولین سریال او بود که در ماه رمضان پخش شد. وی در این سریال موفقیت زیادی کسب کرد. او همچنین در فیلم ورود آقایان ممنوع در چند سکانس بازی کرد ولی نسبت به بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت موفقیت چشمگیری کسب نکرد.


امیر تاجیک

امیر تاجیک متولد8 شهریور 1347 در تهران یکی از خوانندگان معروف ایران میباشد.

امیر تاجیک

امیر تاجیک خواننده کشورمان متولد 8 شهریور است

امیر تاجیک وی در رشتهٔ مهندسی طراحی صنعتی تحصیل کرده. از کارهای مطرح وی می توان به زیر آسمان شهر، آسمونه و افتتاحیهٔ جام جهانی کشتی و … اشاره نمود. امیر تاجیک پس از مطرح شدن، آلبوم های زیر آسمون شهر و همکلاسی را منتشر کرد، و پس از وقفه ای طولانی در سال 1391 آلبوم زندگی را روانه بازار کرد.


درگذشت چهره ها در 8 شهریور

غلامرضا روحانی

سید غلامرضا روحانی شاعر و طنزپرداز برجسته در شهریور 1364 در هشتاد و هفت سالگی در تهران درگذشت.

غلامرضا روحانی

غلامرضا روحانی شاعر کشورمان درگذشته 8 شهریور میباشد

غلامرضا روحانی در بیست و یکم اردیبهشت 1276 در مشهد به دنیا آمد. پدرش میرزا سید شکرالله متخلص به آزادی و جدش میرزا سید محمد تفرشی متخلص به علی، از شاعران دوره قاجار بودند. انتشار اشعارش در سال 1298 در حالی که بیش از 22 سال از عمر وی نمی گذشت در جرائد و نشریات مختلف تهران از قبیل:گل زرد، امید، نسیم شمال، ناهید و توفیق آغاز گردید.


علی طباطبایی

علی طباطبایی 8 شهریور ماه 1394 به علت ایست قلبی در منزل پدرش (تهران) درگذشت. پیکر وی روز سه شنبه 10 شهریور 1394 از مقابل درب منزل وی با حضور مردم و هنرمندان تشییع شد و در قطعه 231 بهشت زهرا دفن شد.

درگذشت علی طباطبایی

علی طباطبایی بازیگر کشورمان درگذشته 8 شهریور است

سید علی طباطبایی متولد2 آبان 1362 بازیگر سینما و تلویزیون ایران بود. اولین کار او بازی در سالاد فصل محصول سال 1383 به تهیه کنندگی پدرش سید کمال طباطبایی، نویسندگی و کارگردانی فریدون جیرانی بود. او در سریال های «باجناغ ها» و ترانه مادری و آشپزباشی و قلب یخی و بچه های نسبتاً بد نیز بازی کرده بود.

تولد چهره ها ، چهره هایی که در 8 شهریور متولد و درگذشته اند

3.9117
این مطلب مفید بود ؟9126
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ک
وبگردی