قرآن

ماجرای توهین در کارتون سم آتش نشان به قرآن + عکس

تاریخ انتشار : 7 مرداد 1395کد مطلب : 34247زمان مطالعه : 2 دقیقه
شبکه 5 تلویزیون انگلیس به دلیل نمایش دادن یک صحنه ضد اسلامی و توهین به مصحف شریف قرآن، در برنامه کودک و نوجوان، عذرخواهی کرد.

توهین به "قرآن "در یک کارتون انگلیسی

در پی پخش قسمتی از کارتون سم آتش نشان از شبکه پنج تلویزیونی انگلیس که در آن شخصیت اصلی این فیلم ظاهرا پایش روی برگی از قرآن می رود، لیز می خورد و می افتد، سازندگان آن، "عذرخواهی صریح" خود را اعلام کردند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، بینندگان تیزبین این برنامه معتقدند که قسمت "موقعیت دشوار" از کارتون سم آتش نشان حاوی اسلام هراسی است. شبکه پنج انگلیس که این قسمت را ماه گذشته پخش کرده بود، آن را از قسمت سرویس آنلاین خود برداشت.

جنجال از آنجایی آغاز می شود که "الویس"، یکی از شخصیت های کارتونی با یک سینی پر از چای وارد اتاق می شود و در بدو ورود پای خود را روی یک ورقه کاغذ می گذارد و سر می خورد. با زمین خوردن او صفحاتی به هوا بلند می شود. کاربران توئیتر معتقدند که این صفحات متعلق به قرآن است. طبق گفته کاربران رسانه ها اجتماعی، یکی از صفحات، آیات 13 تا 26 سوره "مُلک" را نشان می دهد که مربوط به مبدا هستی، روز قیامت و صفات خداوند است.

اهانت به قرآن

کی از کاربران توئیتر با اشاره به این توهین می نویسد:«معلوم نیست در ذهن سازندگان این کارتون چه می گذرد و چه شده که آنها فکر کردند که این ایده خوبی است!»

سخنگوی شرکت سازنده کارتون مذکور اعلام کرد:«به اطلاع ما رسیده است که در یکی از قسمت های مجموعه سم آتش نشان تصویری از صفحه قرآن به نمایش درآمده است. نیت ما به تصویر کشیدن یک "متن ناخوانا" بود و ما عمیقا از اشتباه به وجود آمده عذرخواهی می کنیم. ما صادقانه معذرت خواهی می کنیم که موجب ناراحتی یا توهین به کسی شده ایم. ما دیگر با استودیوی انیمیشنی که مسوول این بخش بود همکاری نخواهیم کرد. علاوه بر این، ما فورا برای حذف این قسمت اقدام کردیم و در حال بررسی محتوای روند تولید خود هستیم تا از تکرار مجدد چنین اشتباهی اطمینان حاصل کنیم. ما بار دیگر با صراحت کامل از بینندگان خود عذرخواهی می کنیم.»

ماجرای توهین در کارتون سم آتش نشان به قرآن + عکس

4.850
این مطلب مفید بود ؟482
برگرفته از صراط-/ر
برچسب : آتش نشان
وبگردی