جزیره آتشفشانی
جزیره آتشفشانی اونکوتان یکی از مناطق دور افتاده در کشور روسیه می باشد و دارای دو آتشفشان است که علاقمندان برای دیدن این جزیره مسیر سخت و دشواری را طی می کنند.

جزیره ای که خانه آتشفشان هاست و پر از کوههای آتشفانی است

روسیه منزلگاه برخی از جاذبه های گردشگری است، اما در روسیه مکان هایی وجود دارد که در عین حال دورافتاده، روستایی، منحصر به فرد ، مهیج است . جزیره آتشفشانی اونکوتان یکی از آن ها بشمار می رود ؛ جزیره ای خالی از سکنه که در این بخش از نمناک به معرفی آن خواهیم پرداخت.

اونکوتان در امتداد منطقه بزرگ کوریل واقع در ساخالین است اونکوتان ابعاد قابل توجه 26 * 10 مایل را دارد. هم چنین خانه دو آتش فشان است:کرِنیتسِن و نمو بشمار می رود.

جزیره آتشفشانی

جزیره آتشفشانی اونکوتان در کشور روسیه

ارتفاع آتشفشان نمو 3343 متر است و بیشتر در شمال قرار دارد. در حالی که قله آتشفشان کرِنیتسِن به قسمت جنوبی نزدیک شده و ارتفاع آن 4344 فوت است. این شهر فراتر از دریاچه Koltsevoye، در وسط باستانی تائو - راسیرکالدرا می رود. آخرین باری که کرِنیتسِن در اوایل دهه 50 شروع به فوران کرد . هم اکنون هر دو آتشفشان در مرحله میانی نسبتا آرام فعالیت دارند.

آخرین فوران آتشفشان کرِنیتسِن

اونکوتان خانه دو آتشفشان

مردم باستان می گویند مدت ها است جاهای نامساعد را ترک کرده اند، اما هنوز کلبه هایی وجود دارند که توسط آن ها ساخته شده اند. آخرین کسانی که به اونکوتان علاقه داشتند، نگهبانان مرزی روس بودند. از سال 2005 پاسگاه های مرزی برچیده شدند، ساختمان های رها شده خالی هستند، و جزیره متروک می ماند.

بازدید کنندگان که آرزو دارند زیبایی جزیره، به خصوص آتشفشان کرِنیتسِن را مشاهده کنند، باید سلامت فیزیکی خوب و همچنین مجهز باشند. این مسیر دشوار اما ممکن است. به ندرت در آنجا بالگردهای نگهبان مرزی دیده می شوند. بنابراین تنها شانس برای رسیدن به آتشفشان اول توسط قایق و سپس پارو زدن بر روی قایق لاستیکی به خط ساحلی است.

آتشفشان در روسیه

سفر سخت و دشوار به جزیره آتشفشانی اونکوتان

بعد از آن، این سفر بیش از 9 مایلی است و صعود آن آسان به لبه جاده تائوراسیرکالدرا نیست، که حتی در پایین ترین نقطه دارای ارتفاع حداقل 1640 متری است. کالدرا پر از آب های دریاچه Koltsevoyeاست.

رفتن به آب در این حوضه بسیار دشوار است، بدون تجهیزات مناسب. این مسیر چالش برانگیز است، اما مقصد مناظر تماشایی دارد که به سرعت تمام دشواری های سفر و صعود دشوار را فراموش می کند.

 

سفر به جزیره آتشفشانی اونکوتان با مسیری سخت و دشوار

51
این مطلب مفید بود ؟01
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی