مکان جغرافیایی
اگر شما هم از جمله افرادی هستید که نیاز دارید به هر دلیلی مکان جغرافیایی خود را جعل کنید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آموزش جعلی کردن مکان جغرافیایی در اندروید

اولین بار که دستگاه اندرویدی خود را تنظیم می کنید، از شما درباره به اشتراک گذاری اطلاعات مکان جغرافیایی تان سوالی پرسیده می شود. اگر این قابلیت را روشن کنید، گوگل به صورت خودکار مکان جغرافیایی تان را در تاریخچه پروفایل شما ثبت می کند که می توانید این تاریخچه را در قسمت Timeline حساب کاربری گوگل خود ببینید.

همانطور که گوگل می گوید، تاریخچه موقعیت جغرافیایی، به شما کمک اطلاعاتی فراوانی می کند. برای مثال پیش بینی رفت و آمدها و یا نتایج جست و جوی بهتر – به وسیله ایجاد یک نقشه خصوصی از مسیر هایی که طی کرده اید.

حتی اگر از پنجره کوچک موبایل خود دنیای مجازی را رصد کنید متوجه خواهید شد که اینترنت دنیای بسیار شگفت انگیزی در بر دارد. موقع اتصال به این دنیای بی پایان و بهره بردن از امکاناتش برخی از قسمت های گوشی برای موارد و معیارهای خاص به صورت پیش فرض تنظیمات ثابتی دارند و ظاهراً امکان تغییر آن ها وجود ندارد، یکی از بارزترین مثال ها در این زمینه گرفتن مشخصات مکان جغرافیایی شماست. ثابت بودن این عمل برای بعضی از کاربرها خوشایند نیست. برخی از سرویس ها هستند که ممکن است فقط برای افرادی که در آمریکا حضور دارند قابل دسترسی باشند. این نکته را باید در نظر گرفت که شاید شما در آمریکا نباشید و نیاز به این سرویس داشته باشید آن وقت چه کاری باید انجام دهید؟ مثلا ممکن است نیاز به استفاده از برخی سرویس ها داشته باشید ولی به دلیل مکان جغرافیایی خود قادر به استفاده از آن نباشید. خب برای حل این مشکلات باید یک بلیت بگیرید و به آمریکا یا مکان مورد نظر سرویس مربوطه بروید؟! جواب منفی است. بهترین کار این است که عملی انجام دهید که سرویس دهنده فکر کند شما ساکن آمریکا یا جایی هستید که آن ها سرویس خود را ارائه می دهند.

مکان جغرافیایی

جعلی کردن مکان جغرافیایی در گوشی های اندروید

همان طور که خیلی از ما می دانیم با توجه به قابلیت های بی شمار اندروید، این سیستم عامل یک سیستم عامل همه کاره محسوب می شود و قابلیت های جالب زیادی هم در خود جای داده است، یکی از این قابلیت ها جعلی کردن مکان جغرافیایی شماست که خوشبختانه صرف نظر از کمپانیِ تولیدکننده، در هر دستگاه مدرنِ اندرویدی این قابلیت وجود دارد. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که شما بخواهید مشخصات جغرافیایی مکان سکونت خود را جعل کنید. در همین راستا بهتر است بدانید که انجام این کار مانند خوردن یک لیوان آب آسان است. نگران روت کردن گوشی نازنین خود هم نباشید چون نیازی به انجام این کار نیست.

خب برای جعلی کردن مکان جغرافیایی لطفا گام های مشخص شده در تصاویر زیر را انجام دهید؛

1 – در قدم اول باید اپلیکیشن جعل کردن مشخصات جغرافیایی را دانلود کنیم، اپلیکیشن های زیادی برای این کار وجود دارد که ما در بین آن ها یکی از مناسب ترین ها به نام Fake GPS Location Spoofer را انتخاب کرده ایم که بهتر است شما هم آن را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب کردن برنامه آن را اجرا کنید. اگر GPS فعال باشد برنامه از شما درخواست می کند که آن را غیر فعال کنید. همچنین از شما درخواست می شود تا برای داشتن نتایج مطلوب تر، وای فای خود را هم خاموش کنید (دستگاه های اندرویدی معمولا هم از وای فای و هم GPS استفاده می کنند تا به سرعت مکان شما را دریافت کنند). پس از بالا آمدن پنجره پاپ آپ، دکمه تنظیمات مکان (Location Settings) را لمس کنید تا به منوی بعدی که گزینه حالت (Mode) است بروید قدم بعد در مرحله 5 هست که یکسری پیشنیاز دارد که باید در طی مراحل 2 تا 4 انجام شود.

مکان جغرافیایی

روش ساخت مکان جغرافیایی جعلی در گوشی های اندروید

2 – دومین گامی که باید بردارید تا بتوانید مشخصات مکان جغرافیایی خود را جعل کنید این است که یک دولوپر (developer) شوید. نترسید نیاز نیست که مهارت سال ها کد زدن در تغییر هسته اندروید را داشته باشید، فقط کافی است به قسمت تنظیمات بروید، سپس بعد از انتخاب درباره دستگاه (About device) هفت بار گزینه بیلد نامبر (Build number) را لمس کنید تا یک پیام مبنی بر فعال شدن حالت دولوپر (developer) ظاهر شود.

مکان جغرافیایی

روش ساخت مکان جغرافیایی جعلی در گوشی های اندروید

3 – خب هم اکنون که شما این حالت را فعال کرده اید، یک قدم به عقب برگردید و درست در بالای گزینه درباره دستگاه (About device) بر روی دکمه جدید دولوپر آپشن (Developer options) ضربه بزنید، سپس گزینه Allow mock location را پیدا کنید و تیک فعال سازی آن را در سمت راست این گزینه بزنید. توجه:اگر شما با جعلی کردن مکان جغرافیایی خود مشکل دارید بهتر است که دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید.

مکان یابی اندروید

روش ساخت مکان جغرافیایی جعلی در گوشی های اندروید

4 – اگر نسخه اندروید شما بالاتر از 6 هست، بعد از اینکه mock location را فعال کردید، از شما درخواست می شود تا اپلیکیشن مورد نظر برای جعلی کردن مکان جغرافیایی را هم انتخاب کنید که در اینجا شما باید اپلیکیشن مورد نظر خود را که برای این کار نصب کرده اید (Fake GPS Location Spoofe) انتخاب کنید.

مکان جعلی اندروید

روش ساخت مکان جغرافیایی جعلی در گوشی های اندروید

5 – خب به ادامه کار خود می پردازیم. در پنجره جدید، گزینه ی GPS only را انتخاب کنید. حالا کافی است مکانی را که می خواهید بقیه اپلیکیشن ها و سرویس ها فکر کنند شما متعلق به آنجا هستید را انتخاب کنید و دو بار بر روی آن ضربه بزنید تا به عنوان مکان اصلی شما محسوب شود.

عوض کردن مکان اندروید

روش ساخت مکان جغرافیایی جعلی در گوشی های اندروید

چگونه در اندروید مکان جغرافیایی جعلی بسازیم ؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از آی تی رسان / م.ف
وبگردی