حسین ماهینی
حسین ماهینی مدافع شماه 13 تیم پرسپولیس است که ملقب به آچار فرانسه نیز می باشد. بیوگرافی کامل “حسین ماهینی” را می توانید در بخش بیوگرافی ورزشکاران سایت نمناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی کامل حسین ماهینی

 • نام :حسین
 • نام خانوادگی :ماهینی
 • تاریخ تولد :25 شهریور 1365
 • محل تولد :بوشهر
 • پست :دفاع راست
 • باشگاه کنونی :پرسپولیس
 • شماره پیراهن :13

حسین ماهینی و مایسا

حسین ماهینی عکس از سهیل سعادتمندی

بیوگرافی کامل حسین ماهینی دفاع راست پرسپولیس

حسین ماهینی (زاده 25 شهریور 1365 - بوشهر) بازیکن فوتبال اهل ایران است.

وی سابقه عضویت در تیم های استقلال اهواز و ذوب آهن را دارد، ماهینی در سال 1391 به تیم پرسپولیس تهران پیوست.

کارت پایان خدمت وی در جریان جنجال کارت معافیت بازیکنان فوتبال باطل، و وی به تیم نظامی ملوان بندرانزلی منتقل شد. وی پس از طی دوره آموزشی در پادگان آموزشی نیروی دریایی انزلی وارد تیم فوتبال ملوان از فصل 94/95 شد. او پس از گذراندن خدمت سربازی به پرسپولیس بازگشت و به محض بازگشت به این تیم قرار داد خود را به مدت دو فصل دیگر تمدید کرد. و توانست با این تیم قهرمان لیگ شانزدهم شود.

باشگاه های حسین ماهینی

باشگاه های جوانان
 ایران جوان بوشهر
استقلال اهواز
باشگاه های حرفه ای
سال هاباشگاه هابازی (گل)

2005–2010
2010–2012
2012-
2015–2016

2017

استقلال اهواز
ذوب آهن
پرسپولیس
ملوان انزلی (سربازی)

پرسپولیس تهران

95 (3)
61 (3)
77 (4)
20 (1)

 -

تیم ملی
2006–2007
2011-
زیر 23 ایران
ایران
2 (0)
22 (0)

شروع دوران بازی حسین ماهینی

ایران جوان بوشهر و جوانان استقلال اهواز اولین تیم های او بودند، ذوب آهن و ملون انزلی از دیگر تیم های او بودند، وی در سال 1391 به پرسپولیس تهران پیوست

جنجال کارت پایان خدمت حسین ماهینی

اون نیز از جمله بازیکنانی بود که برای در رفتن از خدمت سربازی کارت پایان خدمت خود را جعل کرده بود، به همین خاطر بعد از روز شدن این ماجرا برای خدمت به تیم نظامی ملوان انزلی فرستاده شد

پس از طی دوره آموزشی در پادگان آموزشی نیروی دریایی انزلی وارد تیم فوتبال ملوان شد و بعد از یک فصل کارت خدمت اش را دریافت کرد و به پرسپولیس بازگشت.

خانواده همسر حسین ماهینی

خانواده همسرم پرسپولیسی هستند و در این مدت خیلی به من کمک کردند و روحیه دادند تا به پرسپولیس برگردم. آن روزهایی که من ناراحت بودم، همسرم همیشه سر نماز برایم دعا می کرد و می گفت امیدت را قطع نکن و همه چیز درست می شود. خدا را شکر می کنم که الان در پرسپولیس حضور دارم و امیدوارم هر چه سریعتر بار دیگر در خدمت تیم ملی باشم.

مصاحبه جذاب با حسین ماهینی کاپیتان پرسپولیس

بهتر از اینجا شروع کنیم که چطور زوج حسین ماهینی و انیس محمدی شکل گرفت.

ماهینی:من در آن زمان در اهواز بازی می کردم. یک روز بچه های متاهل تیم یک مهمانی خانوادگی برگزار کرده بودند. همسر من دوست خانم یکی از بچه ها بود و من او را دیدم و در همان لحظه اول از او خوشم آمد و از طریق دوستم و او هم از طریق همسرش باب آشنایی را فراهم کرد و حالا خوشحالم که همسرم و مایسا دخترم کنارم هستند.

وقتی حسین به شما پیشنهاد داد چطور قبول کردید؟ شهرت فوتبالی او باعث شد قبول کنید یا خصوصیات دیگری داشت؟

محمدی:نه واقعاً آن زمان به اندازه حال حاضر مشهور نبود و من هم واقعاً نمی شناختمش ولی تعریفش را شنیده بودم  و از سادگی و مهربانی اش خوشم آمد.

 حسین ماهینی

حسین ماهینی مدافع راست تیم پرسپولیس تهران عکس از سهیل سعادتمندی

آن زمان اسمش را در اینترنت جست وجو نکردید؟

محمدی:نه، بچه ها وقتی موضوع را به من گفتند بازی او را دیدم که خاطرم نیست با کدام تیم بود ولی اسمش را جست وجو نکردم.

البته اگر آن زمان این کار را می کردید عکس با پیراهن استقلال بیشتر دیده می شد، خودتان پرسپولیسی هستید؟

محمدی:بله من پرسپولیسی هستم و بودم. البته بازی او در پیراهن استقلال اهواز را دیدم. خیلی متعصب به آن شکل نیستم و اهمیت آنچنانی نداشت. اما اکنون شدیدا پرسپولیسی هستیم.

بین شما دو نفر چه کسی زودتر ابراز علاقه کرد؟

ماهینی:مسلماً من بودم دیگر.

محمدی:حسین خیلی آدم محجوبی است و این را به سختی به من گفت ولی در هر صورت ابراز کرد.

دلیل انتخاب اسم مایسا چه بود؟

حسین:در این مورد زیاد صحبت و همفکری کردیم و حتی کتابی در این مورد تهیه کردیم و اسامی ایرانی را جست وجو کردیم و از بین گزینه های مختلف که روی کاغذ نوشتیم مایسا را انتخاب کردیم. یک شب به 3 اسم نهایی رسیدیم و مادرم قرعه کشی کرد.

همسر:ما 5 اسم نهایی داشتیم که 2 تای آن را خود حسین حذف کرد و 3 گزینه ماند. خودش روی اسم لیانا خیلی نظر مثبت داشت ولی پیشنهاد قرعه کشی مطرح شد و مادرش قرعه را برداشت و مایسا درآمد و حسین به امید اینکه اسم لیانا خارج شود گفت یک بار دیگر قرعه بیاندازیم و دوباره مایسا انتخاب شد و در نهایت به توافق رسیدیم.

همسر آینده دختر شما باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ماهینی:تا به حال به این موضوع زیاد فکر نکردم، بهتر است همسرم پاسخ این سوال را بدهد.

محمدی:هنوز زود است به این مسائل فکر کنیم و دوست ندارم در حال حاضر فکرم را مشغول این موضوع کنم و فعلاً دوست داریم از حضور مایسا لذت ببریم.

پیش از ازدواج و در معیارهای خودتان فکر ازدواج با یک فوتبالیست را داشتید؟

محمدی:کلا من به هیچ وجه به ازدواج فکر نمی کردم و تنها دلیلی که ممکن بود ازدواج کنم بچه دار شدن بود. خیلی به اینکه فوتبالیست باشد یا چیز دیگری فکر نمی کردم ولی حسین خیلی با معیارهایم فرق داشت.

اگر مایسا استقلالی شود چکار می کنی؟

ماهینی:چنین چیزی اتفاق نمی افتد چرا که فضای خانه ما جوری است که از الان نشان می دهد پرسپولیسی است ولی اگر هم این اتفاق بیافتد مورد خاصی نیست. استقلالی ها هم دوستان ما هستند.

کلا خیلی کم گل می زنی. اما وقتی هم میزنی شادی گل هایت خانوادگی است.

ماهینی:کلاً قرار گذاشته ام اگر گل بزنم حلقه ازدواجم را ببوسم و ادای پستانک خوردن مایسا را در بیاورم تا از اعضای خانواده ام یادی کرده باشم و اگر گل بزنم کاری که می کنم همین است.

حسین تو خودت واقعاً برای ازدواج عاشق شدی؟

ماهینی:مگر می شود بدون عشق هم ازدواج کرد؟ همانطور که گفتم در نگاه اول خیلی خوشم آمد و در این مدت هم 8 سال نامزد بودیم و بعد از آن تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم که ماجرای سربازی ام به وجود آمد و مجبور شدم سربازی بروم.

آن زمان یادم است گفته بودی به عشق همسرت است که سختی های خدمت را تحمل کردی؟

محمدی:در آن زمان دوری ما از هم برای جفت مان سخت بود و خیلی تحت فشار بود. در آن زمان کنار هم بودن ما باعث شد برای جفت مان شرایط بهتر شود و حسین هم این مدت را بهتر پشت سر بگذارد.

یک سوال حاشیه ای، به عنوان یک بازیکن پرسپولیسی از دست مهدی طارمی دلخور هستی یا نه؟

ماهینی:راستش را بگویم آنقدر که هواداران از دست او ناراحت هستند، ما بازیکنان نیستیم چرا که به خاطر همکار بودنمان شرایط را بهتر درک می کنیم. به نظرم مهدی اگر می ماند خیلی بهتر بود چرا که در پایان فصل می توانست بهتر جدا شود ولی تصمیمش را گرفت و با رفتنش هم یک پولی به باشگاه رسید ولی اگر من جای او بودم می ماندم.

حسین ماهینی مدافع پرسپولیس

حسین معینی کاپیتان تیم پرسپولیس عکس از معین نادری

حرفی هست که دوست داشته باشی به هواداران بگویی ولی تا الان نتوانسته ای؟

ماهینی:تنها چیزی که می توانم به هواداران بگویم این است که باید بدانند ما فوتبالیست ها دوست داریم تمام بازی هایمان را ببریم و هر بازیکنی چنین چیزی را دوست دارد و بدانند همه تلاش ما را انجام می دهیم که برنده شویم.

در مورد شماره پیراهنت صحبت کن، چرا شماره 13؟

ماهینی:خیلی اتفاقی بود، در استقلال اهواز و ذوب آهن شماره 5 و 20 را بر تن می کردم. زمانی که آقای کی روش آمد و به اردو دعوت شدم در تقسیم پیراهن ها شماره 13 به من رسید و از همان زمان این شماره برای من باقی ماند.


افتخارات حسین ماهینی

باشگاهی

ذوب آهن اصفهان

 • نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا 2010

حسین ماهینی

بیوگرافی حسین ماهینی عکس از رامین زارعی


پرسپولیس تهران

 • نایب قهرمان جام حذفی 92–1391
 • نایب قهرمان لیگ برتر 93–1392
 • قهرمان لیگ برتر 96–1395

بیوگرافی و عکس های حسین ماهینی + تیم ها

4.353
این مطلب مفید بود ؟467
منبع : عکس: محسن صدیقی/بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح /
برچسب : حسین ماهینی
وبگردی