ایران شاقول

خاطرات حیاتی، فرخی نژاد و بابان از ایران شاقول

تاریخ انتشار : 2 اسفند 1395کد مطلب : 44836زمان مطالعه : 2 دقیقه
خانم ایران شاقول از گویندگان قدیمی اخبار تلویزیون صبح یکشنبه 1 اسفند 1395 بر اثر سرطان دار فانی را وداع گفت.

روایت های خواندنی از ایران شاقول گوینده پیشکسوت خبر

روز گذشته خبر درگذشت ایران شاقول، گوینده پیشکسوت و چهره آشنای اخبار تلویزیون به ناگاه همگان را غافلگیر کرد. خبری که به سرعت در خبرگزاری ها، سایت های خبری و شبکه های فضای مجازی بازتاب گسترده ای یافت. مجریان و همکاران او از ویژگی های شخصیتی این گوینده فقید می گویند.
فؤاد بابان در این باره گفت:آشنایی من با خانم شاقول به 35 سال قبل برمی گردد. سال 60 در مرکز آذربایجان غربی با ایشان همکار شدم. سال 611 با هم به تهران و واحد خبر فراخوانده شدیم و هر دو سال 78 در یک روز بازنشسته شدیم. حتی در تهران نیز سال ها همسایه بودیم لذا به خوبی ایشان را می شناسم. صبر، آرامش، وقار و عزت نفس از شاخصه های اصلی شخصیت آن بزرگوار بود. در محیط کار اخلاق او در ادب، بزرگواری، بزرگ منشی و ارتباط بسیار خوب با همکاران زبانزد بود. در این 35 سال حتی یک مورد رفتار یا گفتار ناشایست از ایشان ندیدم.

فریده فرخی نژاد نیز به خبرنگار ما گفت:خانم شاقول یک انسان به تمام معنا بود. عزت نفس، اخلاق خوش، مهربانی، نجابت و شرافت از جمله ویژگی های بارز ایشان بود. با همکاران چه قدیمی و چه همکاران جدید بسیار متین بود و به هیچ عنوان کبر و غرور در رفتار او دیده نمی شد. تجربیات خود را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار گویندگان جوان تر می گذاشت و آنان را راهنمایی می کرد. در سال هایی که با او بودم به رغم مشکلاتی که داشت یک بار ندیدم لب به گله و شکایت باز کند. از نظر تخصصی، آگاه به علم خبر، اطلاعات روز، خوانش صحیح، گویش عالی و تن صدای زیبایی که داشتند شنونده را تحت تاثیر قرار می داد.

ایران شاقول

مرحومه ایران شاقول در کنار همکاران

محمدرضا حیاتی هم در گفت وگویی بیان کرد:خانم شاقول، گوینده ای توانمند، متین، مهربان، وظیفه شناس، وقت شناس و علاقه مند به کار خود بود. از موقعی که من به سازمان آمدم یعنی ابتدای دهه 60 ، ایشان خبر می خواندند. از همان موقع افتخار داشتم در کنار او بخش های خبری رادیو و تلویزیون را اجرا کنم.

او افزود:رفتار و منش پیشکسوتانی مانند خانم شاقول به راستی می تواند الگویی رفتاری برای گویندگان جوان تر باشد. یک گوینده با اخلاق و رفتار و متانت اش می تواند در دل مردم ماندگار شود و می بینم با این که 17 سال از زمان بازنشستگی خانم شاقول می گذرد اما همگان هنوز او را به یاد دارند و از او به خوبی یاد می کنند. آن مرحومه جزو گوینده های شاخص و ماندگار رسانه ملی خواهند ماند. مجلس ترحیم ایران شاقول روز جمعه 6 اسفند در مسجد الزهرای شهرک غرب برگزار می شود.

خاطرات حیاتی، فرخی نژاد و بابان از ایران شاقول

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
برگرفته از جام جم سیما -/ر
وبگردی