خانه هاشم خان
مهدی سلطانی بازیگر نقش هاشم خان در سریال شهرزاد با انتشار تصویری از لوکیشن این سریال درباره خانه هاشم خان صحبت کرد.

خانه هاشم خان درشهرزاد متعلق به چه کسی بوده است

مهدی سلطانی بازیگر سریال شهرزاد یکی از بازیگران اصلی این سریال است که در نقش هاشم خان پدر فرهاد به ایفای نقش می پردازد. این هنرمند کشورمان با انتشار تصویری از خانه هاشم خان در سریال شهرزاد درباره این خانه توضیح داد.

خانه هاشم خان

خانه هاشم خان در سریال شهرزاد

مهدی سلطانی با انتشار این عکس نوشت:نمایی از خانه زیبای مؤتمن الاطباء که در سریال شهرزاد به عنوان لوکیشن خانه هاشم دماوندی مورد استفاده قرار گرفت. مؤتمن الاطبا از بزرگترین جراحان زمان ناصرالدین شاه قاجار است که از تخصص و مهارت بالای او بویژه در بیرون آوردن سنگ مثانه در کتاب ها و مقاله های متعددی سخن به میان آمده است. او همچنین آشنایی کامل با شعر و ادبیات فارسی داشته و بویژه به شاهنامه و شعرهای فردوسی عشق می ورزیده. منزل او در سال ١٢6٢ خورشیدی ساخته شد، با ٨٠٠ متر مربع مساحت که نمونه ای ازمعماری خانه های قاجار است. این خانه در خیابان پامنار تهران به شماره ٣١٠4 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مهدی سلطانی

مهدی سلطانی هاشم خان سریال شهرزاد

مهدی سلطانی سروستانی از جمله بازیگرانی است که کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است. این هنرمند همه فن حریف چه آن زمان که در نقش امیرکبیر در نمایش «خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزاتقی خان فراهانی» به کارگردانی علی رفیعی ایفای نقش میکرد و چه حالا که در نقش هاشم خان در سریال «شهرزاد» حضوری قدرتمندی در شبکه خانگی دارد ، همیشه یکی از بهترین هایش را ارائه داده است.

مهدی سلطانی

مهدی سلطانی هاشم خان سریال شهرزاد

شهرزاد اولین ملودرامی است که با به تصویر کشیدن زندگی در دهه سی شمسی، موفق به جلب توجه عده زیادی از مخاطبین شده است. داستان سریال شهرزاد از زمان کودتای 28 مرداد به بعد اتفاق می افتد و بیشتر مضمونی رمانتیک دارد و می توان آن را ملودرامی عشق ی جنایی تعریف کرد زیرا این اثر معتقد است در تندباد حادثه ، عشق اولین قربانی است.

شهاب حسینی ، ترانه علیدوستی ، مصطفی زمانی ، پریناز ایزدیار ، مهدی سلطانی ، رامین ناصر نصیر، آتنه فقیه نصیری ، گلاره عباسی ، رویا نونهالی ، امیر جعفری و ... بازیگر ان فصل دوم شهرزاد را تشکیل داده بودند.

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در فصل سوم سریال شهرزاد

فصل سوم سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی سیدمحمد امامی در بستری عاشقانه و تاریخی از نهم بهمن ماه 96 در شبکه نمایش خانگی عرضه میشود.

 

خانه هاشم خان در سریال شهرزاد متعلق به کیست؟!

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی