خنده عجیب زن
هستند افرادی که هنگام خنده و هیجان به خواب عمیق می روند و یا حتی بدتر برای لحظه ای میمیرند.

اتفاقی عجیب که با هر بار خندین برای یک زن می افتد

شوک احساسی معمولا باعث خستگی و نیاز به خواب می شود ؛ممکن است برای بسیاری این که خنده می تواند موجب چنین شک هایی باش یک اصطلاح قریب الوقوع باشد، اما پس از یک رویداد بخصوص استرس زا و ناراحت کننده، هستند.

افرادی که اغلب پس از چنین شوک هایی ؛ احساسی کاملا غیر عادی دارند و در وضعیت های شدید انرژی زیادی را مصرف می کنند، بنابراین مغز برای مدت کوتاهی دچار اختلال می شود و می تواند اشتباها به خواب رفته یا .. . حتما یادتان هست ماجرای پسری که پیش از این در موردش در بخش سرگرمی نمناک گفتیم و او با هر بار خندیدن به خواب می رفت حالا موردی دیگر از چنین اختلالت را خواهیم گفت که در واقع شدید تر و نگران کننده تر برای یک زن جوان رخ می دهد.

دکتر صوفیه اریکسون

صحبت های دکتر صوفیه اریکسون درباره وضعیت عجیب و نگران کننده یک بیمارش 

شوک های احساسی موجب خواب آلودگی در برخی افراد می شوند اما کسانی هستند که نسخه شدید این پدیده را رنج می برند مثل یکی از بیماران دکتر "صوفیه اریکسون " که هیچ نامی از بیمارش منتشر نشده است .

"صوفیه اریکسون" متخصص در صرع و اختلالات خواب عصبی مانند پاراسومنی ها و نارکولپسی می گوید در میان بیمارانی که دارم خانم جوانی هست که با هر بار خندیدن دچار مشکل جدی می شود ؛ به قدری جدی که اطرافیانش احساس می کنند شاید جان خود را از دست بدهد بله او هر بار که دچار شوک احساسی و خنده عمیق شود می میرد ! بله به همین سادگی او با هربار شوک شدید مغزش برای لحظاتی خاموش می شود و دوباره روشن شده و به کار خود ادامه می دهد ؛ او به دلیل این مشکل جدی که دارد سعی م یکند از جمع هایی که شاید خنده و هیجان در ان باشد دوری کند و حتی گاهی می ترسد به تنهایی به حمام برود چراکه اگر لحظه ای دچار شوک و ترس شود نیر ممکن است دچار چنین مشکلی شده و به علت تنها بودن کسی از بدشدن حالش مطلع نباشد و این به دلیل اختلالی است که بیشتر توضیح خواهم داد.

نارکولپسی یا خواب آلودگی بیش از حد، یکی از شایعترین انواع هیپرزومینیها است که معمولا با کاتاپلسیک همراه است. این زمانی است که احساسات قوی مثل خشم یا هیجان موجب شود افراد مبتلا به خواب عمیق بروند.

ما معتقدیم هر دو کاتاپلژی و نارکولپسی به علت اتونیا هستند و این یعنی آرامش کامل عضلات که به طور طبیعی در خواب خواب رخ می دهد ، که در زمان اشتباه رخ می دهد. هیچ درمان قطعی برای نارکولپسی وجود ندارد، اما بطور منظم و بیداری منظم می تواند موجب خواب آلودگی بیش از حد شود. بیماران با محرک ها درمان می شوند تا بیدار شوند.

داروهای ضد افسردگی برای درمان کاتاپلسیک مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان یک دارو به نام سدیم اکسایبات برای کمک به بیماران خواب در طول شب، کاهش احتمال خواب در روز است.

 

زنی که هربار می خندد میمیرد !!

2.5211
این مطلب مفید بود ؟105106
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی