رنگ کردن گل

رنگ کردن گل های سفید و طبیعی + آموزش

کد مطلب : 62002تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
رنگ کردن گل های طبیعی ایده جالبی است که میتوانید با این روش گل های سفید را به رنگ دلخواه تان درآورید.

روش رنگ کردن گل های طبیعی

گل های سفیدی که چیده شده اند را می توان به رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد تا لبه گلبرگ ها رنگین، مواج و چین وشکن دار شود.

اگر به دسته گلی با رنگی خاص احتیاج داشته باشید، اما نتوانید آن را در هیچ کجا پیدا کنید چه می کنید؟ آنها را رنگ کنید! رنگ کردن گل های سفید با سایه ی مورد نظرتان جالب و آسان است و برای موقعیت هایی مانند عروسی و یا گردهمایی احزاب که به گل هایی مطابق با طرح رنگی خاص نیاز دارید فوق العاده هستند. در ادامه به نقل از این چگونه رنگ کردن گل های طبیعی را یاد بگیرید.

وسایل لازم:رنگ خوراکی شیشه آب گرم قاشق پلاستیکی گل های سفید قیچی باغبانی
 
رنگ کردن گل

رنگ کردن گل طبیعی

 بچه ها از رنگ آمیزی گل ها لذت می برند و شما هم می توانید در مورد نیروی چسبناکی که ملکول های آب را به هم متصل می کند و کنار هم نگه می دارد، فراتراوش، تمرکز عناصر، بافت لیفی گیاه، بافت چوبی گیاه و بسیاری از جنبه های علمی دیگر در این پدیده با بچه ها صحبت کنید.
 
مرحله 1:رنگ خوراکی را مخلوط کنید رنگ خوراکی را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و با یک قاشق پلاستیکی هم بزنید. برای هر چهار اونس آب حدود 25 قطره رنگ خوراکی کافی است. هر چند رنگ های خوراکی به طور معمول در جعبه ای چهار رنگ قرار دارند، فراموش نکنید که می توانید با ترکیب رنگ های مختلف رنگ های بیشتری به دست آورید. فروشگاه ها نیز سایه ی نئون رنگ های خوراکی را برای ترکیب رنگ های جذاب تر به فروش می رسانند. برای این گل ها من از نئون آبی استفاده کردم.
 
رنگ کردن گل

رنگ کردن گل های سفید

مرحله 2:برگ ها را بچینید تمام شاخ و برگ ها را از ساقه گل جدا کنید. جدا کردن برگ از ساقه مانع حرکت رنگ خوراکی به سمت برگ ها و دور شدن آن از گلبرگ گل می شود.

از فرزندتان بپرسید که آیا می داند چرا به جای روش مستقیم، مورب برش زده اید؟

یادشان بیاندازید که گل فروش ها و کسانی که گل ها را تزیین می کنند از همین روش استفاده می کنند تا گل ها بهتر آب رسانی شوند و مدت طولانی تری زنده و شاداب بمانند.

 مرحله 3:ساقه را بچینید با یک قیچی باغبانی تیز ساقه را با زاویه ی 45 درجه بچینید. ایجاد این زاویه دو هدف را دنبال می کند. این کار سطح برش را افزایش می دهد به طوری که آب -و رنگ خوراکی- بیشتری به ساقه جذب می شود. و برش زاویه دار ساقه مانع مستقیم ایستادن ساقه در کف گلدان می گردد که موجب قطع منبع تامین آب می شود.
 
رنگ کردن گل

آموزش رنگ کردن گل 

مرحله 4:گل ها را در رنگ خوراکی قرار دهید گل های چیده شده را در شیشه ای از رنگ خوراکی قرار دهید. گل های مختلف رنگ خوراکی را به مقدار متفاوتی جذب می کنند، بنابراین این آزمایش را با چندین نوع گل سفید انجام دهید. در اینجا ما میخک، داوودی و ادریسی را رنگ کرده ایم.

 
رنگ کردن گل

رنگی کردن گل های سفید

مرحله 5:24 ساعت صبر کنید گاهی اوقات در عرض چند دقیقه متوجه تغییر رنگ گلبرگ گل ها می شوید، اما صبور باشید. 24 تا 48 ساعت طول می کشد تا گل به حداکثر پتانسیل رنگ خود برسد. در تصویر زیر گل ها را پس از 24 ساعت ماندن در محلول رنگ خوراکی می بینید. همان طور که می بینید ادریسی بالاترین جذب رنگ را داشته است.

مرحله 6:ساقه ها را بشویید ساقه ی گل ها را با آب بشویید تا رنگ خوراکی از آن پاک شود. گل های رنگ شده را در یک گلدان آب بگذارید و از تغییر رنگ جادویی آنها لذت ببرید.

نکات و هشدارها
- هنگامی که ساقه ها را می چینید، به یاد داشته باشید که هر چه کوتاه تر باشند، رنگ خوراکی فاصله ی کمتری را برای رسیدن به گلبرگ گل طی می کند. بنابراین، با ساقه های کوتاه تر نتایج بهتری به دست می آورید.

- بهتر است در مرحله ی آخر دو تا سه سانت از ساقه را بچینید تا زمانی که آنها را مجددا در آب قرار می دهید برش تازه ای داشته باشند.

رنگ کردن گل های سفید و طبیعی + آموزش

3.848
این مطلب مفید بود ؟3612
برگرفته از شهر مطلب / فردا - /ح
برچسب : گل طبیعی
1 نظر به ثبت رسیده است
mahsa1397-07-29
جالب بود و بامزه
17
وبگردی