ریکاوری پیامک
ممکن است گاها بصورت ناخواسته پیامک های گوشی را حذف کنیم و دسترسی به آنها کار سختی باشد که در این گزارش با نحوه ریکاوری پیامک های حذف شده آشنا خواهید شد.

نحوه ریکاوری پیامک های حذف شده

ارسال و دریافت پیامک یکی از قابلیت هایی است که در طی یک یا دو دهه اخیر به خوبی تاثیر خود را بر روی زندگی بشر گذاشته است چرا که در گذشته نه چندان دور انسان برای ارسال ساده ترین نامه ها باید روزها و ماه ها مسافت های طولانی را می پیمود تا بتواند نامه را به مقصد برساند. اما امروزه شما تنها با باز کردن صفحه قفل گوشی و وارد شدن به برنامه پیامک، می توانید به دورترین نقطه جهان در طی چند ثانیه پیام ارسال کنید.

ریکاوری پیامک

اما گاها ممکن است که بصورت خواسته یا ناخواسته اقدام به حذف و پاک کردن پیامک های موجود در گوشی خود کنیم که بعد از این فرآیند شاید به شدت پشیمان شویم و تصمیم به بازگردانی پیامک های حذف شده کنیم و شاید به نتیجه مناسبی نرسیم. از این رو اگر این سوال نیز برای شما رخ داده است در ادامه این گزارش از نمناک قصد داریم شما را با برخی راه حل ها در زمینه ریکاوری پیامک های حذف شده آشنا سازیم. همراه ما باشید.

آیا می توان پیامک های حذف شده را ریکاوری کرد؟

قبل از شروع باید به یک سری مفاهیم اشاره کرد که اطلاع شما از آنها لازم است و ما با یک مثال ساده قصد داریم این مفهوم را به شما برسانیم. تصور کنید که در حال کار کردن با سیستم عامل ویندوز هستید که ناگهان فایل یا فایل هایی را delete می کنید و اما مطمئن هستید که هیچ اتفاقی برای آنها رخ نداده است چرا که فورا به سطل زباله ویندوز یعنی Recycle Bin منتقل خواهد شد.

اما در گوشی های هوشمند وقتی شما پیامک ها را حذف می کنید، هیچ تضمینی مبنی بر ریکاوری پیامک ها وجود ندارد و از این رو شاید به میزان یک درصد احتمال بازگردانی آنها وجود داشته باشد و بر خلاف سیستم عامل ویندوز دیگر پوشه ای به نام recycle bin وجد ندارد تا شما بتوانید فایل های حذف شده را از آن برگردانید. با این حال اگر فورا شما متوجه این موضوع شوید در حین حذف کردن پیامک، باید گوشی را خاموش کنید تا این فرایند متوقف شود و این گونه می توانید شانس خود را بیشتر کنید.

بازیابی پیامک ها

علت اصلی عدم توانایی شما به ریکاوری کردن پیامک ها، این است که شما وسیله جانبی قدرتمند در زمینه ریکاوری استفاده نمی کنید و اگر شما به ابزارهای این چنین دسترسی داشته باشید قطع یقین می توانید پیامک های خود را ریکاوری کنید. این در مورد پیامک ها صدق می کند و اگر شما عکس، فیلم یا آهنگ هایی را بصورت ناخواسته حذف کرده باشید، امکان بازیابی آنها وجود دارد و شما می توانید تنها با نصب یک برنامه اقدام به دانلود کنید.

روش های بازیابی پیامک های پاک شده از گوشی اندروید

تا این قسمت از این گزارش از نمناک متوجه این شدیم که امکان بازیابی پیامک های حذف شده وجود ندارد و اگر چنین چیزی وجود داشته باشد با احتمال یک درصد روبرو هستیم. اما روش های مختلفی وجود دارند که شما می توانید از آنها برای ریکاوری پیامک های حذف شده استفاده کنید که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد؛

1- ار مخاطب خود سوال کنید

اولین روشی که ممکن است به ذهن هر یک از ما برسد، در خواست از مخاطب پیامک می باشد و تصور کنید شما به دوستتان کد مهمی را ارسال کرده اید و اما بعد از ارسال، فورا پیامک را حذف کرده اید که با در خواست از دوستتان و ارسال پیامک بصورت مجدد از طرف وی به شما، می توانید به این کد دسترسی مجدد پیدا کنید که اولین راه حل می باشد.

2- برنامه ریکاوری پیامک اندروید

بطور کلی اگر شما در فضای مجازی و گوگل عبارت «برنامه ریکاوری پیامک» را سرچ کنید، با نتایج مختلفی روبرو خواهید شد که شاید اکثر آنها بدون کاربرد باشند و هیچ مشکلی از شما را برطرف نکنند. با این حال گاها امکان کلاهبرداری از شما هم ممکن است و از آنجاییکه ما به شما در قسمت بالا گفتیم، احتمال بازیابی پیامک های حذف شده یک درصد می باشد و اما برنامه هایی وجود دارند که می توانند این کار را انجام دهند.

این برنامه ها برای آنکه بتوانند این کار را انجام دهند، نیاز به دسترسی به فایل های شما دارند و البته شما باید گوشی را Root کنید که این کار می تواند امنیت و ضمانت گوشی را تخریب و با خاک یکسان کند و گوشی شما دقیقا همانند یک پاره آجر خواهد شد. به همین دلیل ما به دلایل امنیتی تصمیم داریم این برنامه ها را به شما معرفی و توصیه نکنیم.

بازیابی پیامک

با این حال بعد از رخ دادن برخی اتفاقات شاید شما تصمیم بگیرید تا از برنامه ای استفاده کنید که دائما از پیام های شما نسخه پشتیبان تهیه کند که دیگر به چنین مشکلی برخورد نکنید و این گونه دیگر مطمئن خواهید بود که دیگر پیامک های شما بصورت دائم حذف نخواهند شد. برنامه مد نظر ما برنامه "SMS Backup & Restore" می باشد که در ذیل لینک دانلود از فروشگاه گوگل پلی قرار داده شده است؛

استفاده از این برنامه بسیار ساده و آسان می باشد چرا که تنها شما باید این برنامه را نصب و در آن رجیستر کنید و دسترسی پیامک ها را به آن بدهید تا بتواند از پیامک های شما نسخه پشتیبان تهیه کند و این منطقی ترین راه برای جلوگیری از این مشکل در آینده می باشد که ما آنرا به شما توصیه می کنیم. همچنین با خرید نسخه نهایی این برنامه امکان ریکاوری پیامک های حذف شده قبلی ممکن است.

توجه : اگر گوشی شما سامسونگ است می توانید با استفاده از نصب برنامه Samsung Smart switch از تمام فایل های خود از جمله پیامک ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

آموزش بازیابی و ریکاوری پیامک های پاک شده در گوشی های اندرویدی

2.722
این مطلب مفید بود ؟1210
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی