دانستنی گرگ ها
در زندگی گرگ ها رازها و حقایق بسیار جالب و شگفت انگیزی وجود دارد که قطعا از آن ها بی خبرید در ادامه برای شناختن این حیوان ترسناک دانستنی های حیرت انگیز گرگ ها را دنبال کنید.

حقایق جالب و شگفت انگیز و دانستنی گرگ ها

حقایق بسیار جالب و خواندنی در زندگی گرگ ها وجود دارد که بدون شک از آن بی اطلاعید این بخش از سرگرمی نمناک را برای رفع کنجاوی ها و سوال هایی که درباره زندگی گرگ ها ممکن است داشته باشید تهیه کرده ایم تا در مورد این حیوانات که برای برخی حتی شنیدن نامشان هم هولناک است بیشتر بدانید.

رازها و دانستنی های جالب در مورد گرگها

1.برای ادرار کردن توله گرگ ، مادرش باید شکم او را با زبان گرم خود ماساژ دهد.

2.اولین نقاشی از گرگ ها در غارها در جنوب اروپا مربوط به 20،000 سال قبل از میلاد است.

3.گرگ ها سگ های نگهبان خوبی نیستند ، زیرا طبیعتا از افراد ناآشنا می ترسند و به جای پارس کردن به آن ها مخفی می شوند.

گرگ ها از افراد ناآشنا می ترسند

گرگ ها نگبان های خوبی نیستند

4.بیماری خود ایمنی، (SLE)، یا لوپوس، به معنای قرمزی گرگ است، زیرا در قرن هجدهم، پزشکان باور داشتند که این بیماری از گاز گرگ ها ناشی می شود.

5.گرگ ها بزرگ ترین اعضای خانواده سگ سانان هستند که شامل سگ های خانگی، سگ های شکاری آفریقایی، بسیاری از انواع روباه ها و چندین نوع شغال هستند.

6.توله گرگ ها معمولا بین ماه های مارس و می به دنیا می آیند.

7.چشم های توله گرگ ها در بدو تولد آبی و به تدریج از هشت ماهگی زرد می شوند.

چشم گرگ ها

چشم های آبی توله گرگ ها در بدو تولد

8.گرگ ها روی پنجه های خود می دوند که به آن ها کمک می کند به سرعت بایستند و به سرعت بچرخند .

9.گرگ ها حدود 200 میلیون سلول بویایی دارند. انسان ها فقط 5 میلیون سلول دارند. گرگ ها می توانند حیوانات دیگر را از فاصله یک مایلی ( 1.6 کیلومتر ) بو کنند.

10.گرگ ها روزگاری بزرگ ترین شکارچی زمینی بودند که دنیا تا به حال دیده بود. تنها مکان هایی که آن ها رشد نکرده بودند در بیابان واقعی و جنگل های بارانی بودند.

11.در شرایط خاصی، گرگ ها می توانند صداها را تا 6 مایل دورتر از جنگل و ده مایل در فضای باز بشنوند.

12.مدت زمان بارداری گرگ حدود 65 روز است. توله گرگ ها کر و کور به دنیا می آیند و فقط یک پوند وزن دارند.

گرگ بزرگ ترین شکارچی زمینی

بارداری گرگ حدود 65 روز است

13.در بین گرگ های واقعی، دو گونه به رسمیت شناخته می شوند:گرگ های خاکستری " که شامل 38 زیر گونه است مانند:خاکستری، الوار، قطبی، تندرا، لوبوس و گرگ های بوفالو دارند. دیگر گونه های شناخته شده گرگ قرمز هستند که کوچک تر و پاهای بلندتری دارند و موی کمتری نسبت به گرگ های دیگر دارند.

14.قدرت زیادی در آرواره های گرگ متمرکز شده است. فک بزرگ و 42 دندان مخصوص برای خرد کردن دارند. آرواره هایشان همچنین بیشتر از سگ باز می شود.

15.جمعیت گرگ های خاکستری در آمریکای شمالی در سال 1600 به 2 میلیون رسید. امروزه جمعیت آنها در آمریکای شمالی حدود 65،000 است. جمعیت گرگها در جهان حدود 150000 است.

16.گرگ گرسنه می تواند 20 پوند گوشت در یک وعده غذا بخورد که شبیه به یک انسانی است که صد همبرگر می خورد.

گرگ گرسنه

گرگ ها 42 دندان مخصوص برای خرد کردن دارند

17.گرگ ها از نظر تاریخی با شکار جنسی مرتبط بوده اند .

18.با اینکه بسیاری از ماده ها در یک گروه قادر به بچه دار شدن هستند اما تنها چند نفر از آن ها در واقع جفت گیر هستند. اغلب تنها نر و ماده آلفا جفت خواهند شد و قوی ترین توله را می زایند

19.مردان رده پایین ، جفت گیری نمی کنند و اغلب از شرایط استرس و مهار رنج می برند که به آن " آخته کردن روانی " گفته می شود

20.یک گرگ به اندازه متوسط حدود 1.2 اینچ مکعب اسپرم تولید می کند.

21.گرگ ها از حیوان باستانی به نامMesocyon تکامل یافتند که حدود 35 میلیون سال پیش زندگی می کردند. سگ ، کوچک اندام بود که پاهای کوتاه و بدن درازی داشت.

22.گرگ ها می توانند تا مسافت 8 مایلی ( 13 کیلومتری ) را با کمک شبکه های کوچک بین انگشتان خود شنا کنند.

شنای گرگ ها

شنا کردن گرگ ها تا مسافت 8 مایلی

23.در دهه 1600، ایرلند " سرزمین گرگی " خوانده شد چون تعداد زیادی گرگ داشت. شکار گرگ ورزشی محبوب در میان اشراف بود . اولین رکورد ایرلندی در دوران رومی ها در سال 391 میلادی بود.

24.برخلاف حیوانات دیگر، گرگ ها حالت های مختلفی در چهره دارند که برای برقراری ارتباط و حفظ اتحاد گروه از آن ها استفاده می کنند.

25.گرگ ها یکی از معدود حیواناتی هستند که با استفاده از طیف وسیعی از حالات چهره ارتباط برقرار می کنند.

26.در سال 1927 ، یک پلیس فرانسوی برای تیراندازی به پسری که به نظر او یک گرگینه بود ، محاکمه شد. در همان سال آخرین گرگ های وحشی در فرانسه کشته شدند.

27.وقتی اروپایی ها به آمریکای شمالی رسیدند، گرگ ها به حیوان شکاری در تاریخ آمریکا تبدیل شدند و در آغاز قرن بیستم تقریبا منقرض شدند. دولت فدرال ایالات متحده در سال 1915 یک برنامه ریشه کن سازی گرگ را در کشورهای غربی به اجرا درآورد.

حالت های چهره گرگ ها

گرگ ها با حالت چهره ارتباط برقرار می کنند

28.گرگ های Dire گرگ های ماقبل تاریخ بودند که حدود دو میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی می کردند. در حال حاضر ، آن ها طعمه را به اندازه ماموت پشم دار شکار می کردند.

29.بین سال های 1883 تا 1918، بیش از 80 نفر از گرگ ها در مونتانا کشته شدند.

30.کوچک ترین گرگ ها در خاور میانه زندگی می کنند و در آنجا تنها 30 پوند وزن دارند. بزرگ ترین گرگ ها در کانادا، آلاسکا و اتحاد جماهیر شوروی ساکن هستند ، جایی که آن ها می توانند به 175 پوند برسند.

31.جایی که گرگ ها هستند، اغلب کلاغ وجود دارند ( گاهی اوقات به عنوان " پرندگان - گرگی" شناخته می شوند ). کلاغ های سیاه اغلب از گرگ ها پیروی می کنند تا باقی مانده های شکار را بگیرند - و با شیرجه زدن ، با گرگ ها بازی می کنند و بعد با سرعت دور می شوند یا دم شان را نوک می زنند تا گرگ ها آنها را دنبال کنند.

32.اگر چه گرگ ها معمولا از انسان ها می ترسند، به زوزه انسان پاسخ می دهند.

زوزه گرگ ها

گرگ ها به زوزه انسان پاسخ می دهند

33.زیست شناسان مشخص کرده اند گرگ ها به انسان ها واکنش نشان خواهند داد و زوزه آن ها را تقلید خواهند کرد . شب هایی است که در آن مردم می توانند در بیابان زوزه بکشند و امیدوارباشند که به زوزه ای پاسخ دهند.

34.در طول قرون وسطی، اروپایی ها از کبد گرگ به منظور تسکین درد زایمان استفاده می کردند.

35.یونانی ها اعتقاد داشتند اگر کسی گوشت بره گرگ را بخورد، خطر بزرگی برای تبدیل شدن به یک خون آشام را دارد.

36.هندی ها، گرگ ها را شکار نمی کردند ، زیرا معتقد بودند که برادران گرگ های کشته شده انتقام را خواهند گرفت. علاوه بر این ، اگر یک سلاح برای کشتن گرگ مورد استفاده قرار می گرفت، سلاح دوباره درست کار نمی کرد.

37.در سال 1500، آخرین گرگ در انگلستان کشته شد. در سال 1770، آخرین گرگ ایرلند کشته شد. در سال 1772 میلادی آخرین گرگ دانمارک کشته شد.

خصوصیات عجیب گرگها

استفاده اروپایی ها از کبد گرگ برای تسکین درد زایمان

38.یک گله گرگ ممکن است شامل دو یا سه حیوان باشد، یا ممکن است 10 برابر بزرگ تر باشد.

39.در سال 1934، آلمان اولین کشوری شد که تحت حفاظت از گرگ ها قرار گرفت.

40.واژه ژاپنی برای گرگ به معنای " خدای بزرگ " است.

41.هر ساله بین 6،000 تا 7،000 تا پوست گرگ در سراسر جهان تجارت می شود. پوست عمدتا توسط روسیه، مغولستان و چین تامین می شود و عمدتا برای کت استفاده می شود.

42.زوج های گرگ بیشتر از زوج های انسانی وفادار هستند.

ویژگی های گرگ ها

وفادار بودن زوج های گرگ

43.گرگ ها اولین حیواناتی بودند که در سال 1973 در لیست گونه های در معرض خطر ایالات متحده قرار گرفتند.

44.در هند، تله های ساده گرگ ها هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. این تله ها از یک گودال ساده تشکیل می شوند که با برگ ها پوشیده شده اند . گرگ ها در آن افتاده و مردم به آن ها سنگ پرتاب می کنند تا بمیرند.

45.نر و ماده که جفت گیری می کنند معمولا برای زندگی با هم می مانند. آن ها به والدین خود وفادار هستند و روابط پیچیده خانوادگی خود را حفظ می کنند

46.آخرین گرگ در پارک یلستون در سال 1926 کشته شد. در سال 1995 ، گرگ ها دوباره ناپدید شدند و پس از گذشت 10 سال، تقریبا 136گرگ در حدود 13 گله وجود دارد.

 

46 راز جالب و حقایق و دانستنی های خواندنی از زندگی گرگ ها

4.61110
این مطلب مفید بود ؟102288
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی