این روزها کلمه سئو و قرار گرفتن در رده های بالای نتایج جستجو از همیشه مهم تر شده است. اما چگونه می توانید رتبه ی خوبی در صفحه اول نتایج جستجو بدست بیاورید؟

 آن هم زمانی که در یک میدان پر از متن های مختلف قرار گرفته اید که به یکدیگر شبیه هستند؟ چگونه در این شرایط می توانید به مشتریان خود بگویید که از دیگران برتر هستید؟ چه چیز باعث می شود تا شما قابل مشاهده باشید و کلیک های ارزشمند را دریافت کنید؟ نگران نباشید، با اعمال تغییرات خاص شما نیز می توانید در صفحات اول نتایج جستجو ظاهر شوید. در ادامه روش هایی را برای رسیدن به این مقصود به شما ارائه می دهیم.

حضور خود را به موتورهای جستجو نشان دهید.
 
 
 همه ی ما با سایت های عالی و بهینه سازی شده و آماده به راه-اندازی مواجه بوده ایم.  این سایت را در دنیای ترسناک و بزرگ اینترنت قرار می دهیم و هیچ. نه کلیک، نه جذب ترافیک و فقط یک خط صاف نا امید کننده در آمار بدست می آید. نگران نباشید، هنوز امیدی هست. مطمئن شوید سئو سایت به درستی انجام شده است و Google Analytics و Webmaster Tools را راه اندازی کنید، یک نقشه سایت مناسب ایجاد کنید، مطالب تکراری را پیدا کنید، URLهای مناسب برای کاربران و موتورهای جستجو تولید کنید و مطمئن شوید که تمامی شبکه های اجتماعی به درستی به سایت شما لینک داده اند. سپس دوباره فایل robots.txt را بررسی کنید. بدون اجرا کردن یک چک لیست مناسب شانس سایت شما بسیار پایین خواهد بود.
از سامانه ی رتبه بندی فروشندگان گوگل (Google’s seller rating) استفاده کنید
این روزها ستاره ها بهترین دوست تجارت هستند؛ هرچه ستاره بیشتر، بهتر. از آنجایی که مشتریان به تعداد ستاره های سایت بسیار اهمیت می دهند، پس بهتر است رتبه ای که کاربران به سایت شما می دهند را از طریق  سامانه ی رتبه بندی فروشندگان گوگل در کنار لینک سایت  به نمایش در آورید. این ویژگی، رتبه ای را که کاربران به شما می دهند را گزارش کرده و به جستجو کنندگان نشان می دهد که سایت شما تا چه اندازه باکیفیت است. برای بدست آوردن این ویژگی گوگل، شما به 150 نظر در 12 ماه نیاز خواهید داشت. بر اساس آمارهای گوگل، نرخ کلیک برای تبلیغاتی که از رتبه بندی فروشندگان استفاده می کنند 17% بالاتر از تبلیغاتی است که از این ویژگی بی بهره اند. این افزایش نرخ کلیک باعث کاهش هزینه ها و افزایش درآمد شما خواهد شد.
این ستاره ها فقط برای تبلیغات مورد استفاده قرار نمی گیرند. شما می توانید این ویژگی را برای نتایج طبیعی سایت خود نیز به نمایش درآورید. Yotpo یک ابزار عالی برای جمع آوری نظرات کاربران و ارائه آن در صفحه نتایج موتورهای جستجو به شمار می آید. این ابزار به شما کمک می کند تا بوسیله ی برقراری ارتباط با مشتریان، نظرات آنها را جمع آوری کنید.
 
 
دقیقا  چیزی که مشتریان به دنبال آن هستند را در توضیحات متا به آنها ارائه دهید
رمزآلود بودن سایت اصلا ویژگی خوبی نیست، بخصوص اکنون که هر کلیک برای شما بسیار ارزشمند است. هیچ کس از سایت هایی که کاربران را بوسیله طعمه هایی دست می اندازند خوشش نمی آید و مطمئنا شما نمی خواهید نرخ دفع کاربر سایت خود (bounce rate) را افزایش دهید. اجازه دهید تا کاربران دقیقا آنچه که در سایت به آنها ارائه می دهید را بدانند. این کار کلید بدست آوردن کلیک های ارزشمندی است که به دنبال آن هستید. اگر چه توضیحات متا به عنوان فاکتور رتبه بندی شناخته نمی شود اما این به این معنی نیست که این توضیحات بی اهمیت باشند. یک توضیح گیرا در این قسمت می-تواند توجه دیگران را جلب کند، بخصوص اگر رقبای شما از این فرصت استفاده نکرده باشند.
یک توضیح متای خوب می تواند برای سئو سایت عاملی باشد تا مشتری بجای کلیک بر روی لینک رقبای شما، لینک شما را کلیک کند و اگر ستاره های رنگی که پیرامون آن صحبت شد را به سایتتان اضافه کرده باشید، آن زمان در نتایج جستجو سایت شما خودنمایی خواهد کرد. به نظر نمی آید که دیگر نیاز باشد تا در مورد اهمیت نرخ کلیک به عنوان یک فاکتور تاثیر گذار در رتبه بندی صحبت کنیم. اگر به مشتریان بالقوه خود یک نگاه اجمالی از سایتتان هدیه بدهید، به آنها کمک کرده اید تا بیشتر به سایت شما مراجعه کرده و راحت تر مطالب آن را بررسی کنند.
 
 
محلی فکر کنید
اگر شما یک فروشگاه فیزیکی (غیر آنلاین) هستید، نیازی نیست تا در نتایج کلی به بهترین رتبه دست پیدا کنید. بهتر است بجای این کار روی سئو محلی تمرکز کرده و همچنین سعی کنید از نقطه نظرات مشتریان بیشتر بهره بگیرید.
نتیجه
مطمئنا قرارگیری در رتبه های بالای نتایج جستجو هر روز سخت تر می شود اما اجازه ندهید این موضوع شما را دلسرد کند. اجازه دهید این موضوع شما را به چالش بکشد. با بازگشت به عقب و تمرکز روی  نکات ریز اولیه طراحی سایت (طراحی وب سایت) و سئو، شانس خود را برای رسیدن به اهداف خود بالا برده و گستره ی دسترسی به سایت خود را افزایش دهید.
بهینه سازی سایت، دسترسی به مشتریان و به حد عالی رساندن زبان سایت، به شما کمک نمی کند که در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو بالاتر قرار بگیرید. این کارها به شما کمک می کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و مادام العمر این ارتباط را حفظ کنید.

سئو و 4 روش برای بهتر نتیجه گرفتن در موتورهای جستجوگر

410
این مطلب مفید بود ؟82
برگرفته از سئو ناب : seonab.com / ص
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی