رفع مشکل ضعیف بودن اینترنت همراه اول
اگر شما از مشتریان همراه اول هستید و با ضعف شدید در اینترنت روبرو شده اید، در این گزارش از نمناک با راه های رفع مشکل “ضعیف بودن اینترنت همراه اول” آشنا خواهید شد.

آموزش رفع مشکل ضعیف بودن اینترنت همراه اول

همراه اول از محبوب ترین و شناخته شده ترین اپراتورهای تلفن های همراه اول در کشورمان است که تاریخ تاسیس آن به سال 1373 برمیگردد که به مرور توانست استان ها و شهرهای مختلف کشورمان را تحت پوشش قرار دهد و خوشبختانه هم اکنون با بیش از ده دهه فعالیت این اپراتور، تقریبا هیچ استان و شهری وجود ندارد که تحت پوشش آن قرار نداشته باشد و ولی باز هم مشکل در روستاها گزارش می شود که امیدواریم هرچه سریعتر برطرف شود.

اما از مهم ترین خدمات اپراتور همراه اول به غیر از دریافت و ارسال پیامک و همچنین مکالمه تلفنی، می توان به اینترنت همراه اول اشاره کرد که این روزها دارای میلیون ها مشتری از سرتاسر کشور است و به نحوی در زمینه های مختلفی مانند آموزش، ارتباطات، بیزینس، فرهنگ سازی و... تاثیر مثبت داشته که بی شک تاثیر مثبت در زندگی هر یک از ما داشته است که واقعیتی انکار کردنی نیست!

از طرفی گاهی اوقات ممکن است اینترنت همراه اول در اثر مشکلات فنی دچار برخی مسائل شود که همه جانبه خواهد بود ولی اگر شما دچار مشکل در اینترنت شده اید و سایر دوستان شما که از سیم کارت های این اپراتور استفاده می کنند، هیچ مشکلی ندارند، نشان دهنده رخ دادن مشکلی در تنظیمات اینترنت همراه اول و یا گوشی شما وجود دارد که باید آنرا برطرف کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از نمناک به روش های رفع مشکل ضعیف بودن اینترنت همراه اول اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

1- بررسی تنظیمات اینترنت همراه اول

ضعیف بودن اینترنت همراه اول

اگر شما سیم کارت همراه اول را جدیدا وارد گوشی هوشمند خود کرده اید و هنوز تنظیمات ابتدایی را دریافت نکرده اید و یا بصورت دستی وارد نکرده اید، توصیه ای که داریم این است که حتما تنظیمات اینترنت همراه اول را نصب کنید. برای این کار ما گزارش کاملی را تهیه کرده ایم که با استفاده از این لینــک می توانید تنظیمات اینترنت همراه اول را دریافت کنید. اما اگر شما از قبل از اینترنت گوشی استفاده کرده اید و بصورت ناگهانی به مشکل خورده اید، موارد ذیل را مطالعه کنید.

2- سرعت اینترنت را بررسی کنید

دومین کاری که باید انجام دهید، بررسی سرعت اینترنت می باشد که یک عامل مهم برای تشخیص مشکل می باشد. اما چگونه؟؟! شما ممکن است وارد یک وب سایتی شوید که دچار مشکل سروری است و نمی توانید برای مثال فیلم های مورد نظر را مشاهده کنید و یا ممکن است نتوانید همانند سرعت قبلی وارد آن وب سایت شوید. در این شرایط توصیه می شود که حتما و حتما برنامه های اینترنتی و یا سایر سایت ها را بررسی کنید تا دقیق تر متوجه مشکل شوید.

ضعیف بودن اینترنت همراه اول

از این رو فقط یک سایت دچار کندی شده بود، نشان دهنده مشکل از آن وب سایت است و اینترنت شما هیچ مشکلی ندارد. اما اگر کلا تمام وب سایت ها و برنامه های شما دچار این مشکل شده اند، نشان دهنده مشکل از سمت شما است. به همین دلیل ما توصیه می کنیم اول از همه سرعت اینترنت خود را با استفاده از این لینــک بسنجید که اگر پایین تر از میزان عادی بود، موارد ذیل را مطالعه کنید.

3- تماس با اپراتور همراه اول

اگر با انجام دو مرحله بالا متوجه شده اید که مشکل از جانب شرکت همراه اول است و هنوز شما موفق به برطرف کردن این مشکل نشده اید، توصیه ای که داریم این است با اپراتور همراه اول تماس حاصل نمائید و مشکلتان را مطرح کنید تا هر چه بهتر مشکل شما رسیدگی شود و در صورت لزوم، اقدامات کافی در این زمینه انجام شود و شما بتوانید مطابق روال گذشته از اینترنت همراه خود استفاده نمائید.

برای این کار می توانید از دو روش اقدام کنید که عبارتند از موارد ذیل؛

  1. تلفن تماس مشتریان همراه اول : همراه اول شماره ای را برای ارتباط مشتریان فراهم کرده است که شما می توانید به سادگی با یک شماره گیری آسان، به اپراتور همراه اول متصل شوید و مشکل خود را بیان کنید تا هر چه بهتر راهنمایی شوید. برای ارتباط با همراه اول با شماره تماس 9990 تماس حاصل نمائید.
  2. تیکت به اپراتور همراه اول : دومین راه برای ارتباط یافتن با اپراتورهای همیشه فعال همراه اول، استفاده از برنامه همراه من است که یک برنامه کاربردی جهت مدیریت حساب کاربری شما می باشد. از این رو باید ابتدا برنامه همراه من شرکت همراه اول را نصب کنید. سپس از قسمت پشتبانی برنامه، گزینه از من بپرس را انتخاب نمائید و با اپراتورهای همیشه حاضر همراه اول مشکل خود را درمیان بگذارید تا اقدام به بررسی آن نمایند که در تصویر ذیل بصورت کامل مشخص شده است؛

ضعیف بودن اینترنت همراه اول

4- تغییر حالت اینترنت 3G به 4G

برخی از ما ممکن است گاها اینترنت را از حالت 4G به حالت 3G بنابر دلایلی تغییر دهیم که طبیعتا با انجام این کار سرعت اینترنت به میزان چشمگیری تغییر پیدا خواهد کرد و با ضعف شدیدی روبرو خواهید شد. برای مثال اگر در حالت 4G یک فایل 100 مگابایتی را تنها در 20 الی 30 دانلود میکردید، اینک در حالت 3G شاید بیش از چند دقیقه طول بکشد. از این رو برای دریافت سرعت بیشتر از اینترنت همراه اول، در صورت ممکن گوشی خود را در حالت 4G قرار دهید.

ضعیف بودن اینترنت همراه اول

اما برای تغییر حالت شبکه از 3G به 4G باید وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس از منو کاربری گزینه connection را انتخاب کنید. در صفحه بعدی Mobile networks را انتخاب نمائید. اینک در صفحه باز شده حالت شبکه را در قسمت Network mode SIM 1 را در حالت LTE/3G قرار دهید.

5- کش مرورگر را حذف کنید

از مهم ترین عوامل در سرعت اینترنت دریافتی، می توان به یک مرورگر خوب و پر سرعت اشاره کرد که بی شک وجود آن می تواند موثر واقع شود و شاید در مسیری که هستید، به آن توجه نکنید و تمام مشکلات را به گوشی و شکرت ارائه دهنده اینترنت نسبت خواهید داد و این در حالی است که مشکل به دلیل استفاده از مرورگر نامعتبر و همچنین کش شدن مرورگر است و باید اقدام به برطرف کردن آن کنید.

ضعیف بودن اینترنت همراه اول

به همین دلیل توصیه می شود مرورگر کروم یا فایرفاکس را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید و اگر در گوشی دارید، اقدام به آپدیت آن ها نمائید. سپس وارد تنظیمات گوشی شوید و از منو تنظیمات گزینه Apps یا همان برنامه ها را انتخاب کنید. برنامه مرورگر خود را پیدا کنید و از بخش Storage، اقدام به حذف حافظه پنهان یا همان حافظه کش کنید.

آموزش رفع مشکل ضعیف بودن اینترنت همراه اول

1.1521
این مطلب مفید بود ؟115406
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی