سبک انتقالی یا ترنزیشنال
سبک انتقالی یا ترنزیشنال transitional یکی از محبوب ترین سبک ها در بین انواع سبک های دکوراسیون داخلی می باشد که در آن از ترکیب دو سبک مدرن و سنتی استفاده می شود.

سبک انتقالی یا ترنزیشنال در طراحی داخلی را بیشتر بشناسید

طراحی ترانزیشنال چیست؟

همانطور که از نامش احتمالاً نشان می دهد، طراحی ترانزیشنال با ترکیب دو سبک مخالف انجام می شود. گاهی اوقات به عنوان "برداشت به روز از آثار کلاسیک" یاد می شود، زیرا به عنوان یک زمین میانی بین بهترین عناصر ظاهر سنتی و معاصر عمل می کند.

آنطور که در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک خواهیم گفت در این سبک دکوراسیون شما گرما، راحتی و تعادل را دارید که از زیبایی سنتی نشات می گیرد و به جای اینکه با جزئیات پر زرق و برق سر و کار داشته باشد که گاهی اوقات باعث می شود که فضاهای سنتی احساس قدیمی و منسوخ شوند، به نظر می رسد که به دنبال خطوط تمیز و طبیعی ساده ای است که طراحی معاصر را تعریف می کند و در بهترین حالت، این سبک حس بدون زمان چرخشی مدرن است.

سبک انتقالی یا ترنزیشنال

ترکیب دو سبک در طراحی انتقالی یا ترنزیشنال

ویژگی ها و خصوصیات سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال

استفاده از رنگ های آرامش بخش:

کلمات کلیدی برای حفظ ذهن هنگام برخورد با یک سبک انتقالی "تمیز" و "آرام" است. در اینجا هدف شما باید ایجاد اتاقی باشد که مانند یک بیشه باشد، و از طبیعت بی قرار زندگی روزمره دور باشد.

انتخاب یک پالت رنگ آرام باید اولین قدم شما باشد ، طبق معمول، می توانید با یک پایه رنگی خنثی شروع کنید.این بار رنگ های آرام را انتخاب کنید. رنگ های طوسی را بر روی سیاه و رنگ های گرم را بر روی رنگ های جیغ انتخاب کنید و در واقع از ترکیب و هماهنگی نترسید و اگر طرفدار رنگ های خنثی هستید، جلوتر بروید و از آن ها برای رنگ های اصلی و ثانویه خود استفاده کنید.

زمانی که شما یک رنگ را اضافه می کنید، مطمئن شوید احساس آرامی را به خانه بیاورد به ویژه آبی ها یک گزینه عالی هستند، زیرا روانشناسی رنگی نشان داده است که آن ها مفاهیم ضمنی خود را بیان می کنند ؛ رنگ های سایه ای روشن سبز و بنفش نیز به خوبی کار می کنند.

دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ آبی آرامش بخش در دکوراسیون انتقالی

وسایل منزل راحتی را انتخاب کنید:

در طراحی انتقالی، مبلمان منطقه مرکزی را اشغال می کنند ، این قطعات اغلب بزرگ هستند و در اتاق حضور آمرانه دارند.به طور ایده آل، آن ها اساس طراحی شما را شکل می دهند و بقیه فضای اطراف را می سازند تا جایی که به دنبال آن هستید، روی تکه هایی که نشان دهنده خطوط تمیز یافت شده در طراحی امروزی است، تمرکز کنید.آن ها همچنین باید به اندازه کافی با شکوه باشند، تا اتاق احساس راحتی و خوش آمدگویی داشته باشند.

زمانی که اسباب و اثاثیه تان را در دست دارید، روی محل جایگذاریشان تمرکز کنید. گروه هایی مانند آنچه که در بالا نشان داده شد، ایجاد کنید و مکالمه را تسهیل کنید و سپس فضای منفی زیادی را در محیط اطراف بگذارید تا قطعات شما به نقطه کانونی اتاق تبدیل شوند.

دکوراسیون transitional

انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون ترنزیشنال

لوازم جانبی را به دقت انتخاب کنید:

از آنجا که بسیاری از طراحی های انتقالی بسیار خنثی هستند و بخش کلیدی ظاهری اشیا را ساده نگاه می دارند، لوازم جانبی که انتخاب می کنید نیاز به بسته بندی دارند.آن ها باید به اندازه کافی پررنگ باشند تا توجه بصری خود را در فضا ایجاد کنند تا بدون اینکه از احساس کلی خود منحرف شوند ؛ مواردی که آسایش را ترویج می کنند یک انتخاب واضح برایتان هستند.

در مورد استفاده از فرش ها، بالش و پتو فکر کنید اگر این موارد شامل الگوهای پررنگی هستند که هنوز هم با رنگ های خنثی و تمیز شما متناسب هستند، گزینه عالی می باشند تا آنجا که به وسایل دکور مربوط می شود، انتخابشان واقعا به شما بستگی دارد.

سعی کنید به تکه هایی که دارای خطوط تمیزی از سبک های معاصر هستند، بچسبید ، این کار به مدرن کردن فضایتان کمک می کند.

طراحی انتقالی یک نمونه از سبک بدون زمان است و این سبک، راحتی و زندگی با سبک های سنتی را تنها با یک حس مدرن امروزی و معاصر ترکیب می کند. اگر به دنبال یک زمینه میانی زیبایی بگردید، این پست برایتان مناسب است.نکات خود را در ذهنتان نگه دارید تا زمانی که برای طراحی مجدد بعدی وقت داشته باشید و سبک ایده آل خود را پیدا کنید.

سبک انتقالی در دکوراسیون

تلفیق سبک معاصر و مدرن در طراحی داخلی

طراحی انتقالی هنری از مخلوط کردن است:

یک طرح انتقالی موفق با ترکیب یکپارچه ترکیبی از مدرن و سنتی به دست می آید. تفاسیر زیادی از این سبک وجود دارد و در اینجا لیستی از این سبک وجود دارد که به شما کمک می کند به یک نگاه طراحی انتقالی خوب دست یابید و با انتخاب رنگ های خود، خنثی بمانید و اجازه دهید که خطوط مبلمان در مرحله مرکزی قرار بگیرند.

از عناصر بافتی مثل چوب، شیشه، لاک، وسایل چوبی، پارچه، فولاد و فلز استفاده کنید.استفاده از لوازم جانبی را محدود کنید؛ شما جزئیات را از طریق ترکیب مبلمان و پارچه اضافه می کنید، با این شرط که چشم را گیج نکنند ؛ یک هنر تاثیرگذار را انتخاب کنید، اما از آن به مقدار کم استفاده کنید.در بیشتر موارد، یک قطعه بزرگ روی دیوار بهتر از یک آرایشی قطعات کوچک است.

طراحی انتقالی

طراحی سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

چگونه می توانیم سبک انتقالی ایجاد کنیم؟

ایجاد فضای انتقالی منسجم می تواند چالش برانگیز باشد ، در اینجا ایده هایی برای مخلوط کردن فضا و عوامل انتقالی را برایتان آورده ایم.

در اتاق ناهار خوری:

از یک میز و صندلی غذاخوری مدرن استفاده کنید، اما صندلی ها پارچه سنتی داشته باشند.به همین ترتیب، از اثاثیه سنتی استفاده کنید و آن ها را با نور مدرن مزین کنید، از جمله آویزهای فولادی با لامپ های حبابی.

پوشش چوبی کلاسیک می تواند یک ویژگی سنتی خوب در فضای غذاخوری معاصر باشد.

ایجاد سبک ترانزیشنال

دو سبک سنتی و مدرن در طراحی فضای ناهارخوری

در اتاق خواب:

از مبلمان طره دار با آویزهای بالایی اش (یک عنصر سنتی) با عناصر فولادی - خاکستری (یک عنصر مدرن) ساخته شده را بگیرید.میزهای جانبی مدرن مکعبی و چراغ های فلزی براق، یک تخته سنگی قدیمی را کنار هم قرار دهید.

در آشپزخانه:

اگر قفسه های آشپزخانه شما از قبل سنتی هستند و نمی خواهید جایگزینشان کنید، از یک دست لوازم جانبی مدرن استفاده کنید.از چراغ های آویز مدرن بر روی جزیره خود استفاده کنید و یا آن جزیره را با یک تکه لاک جایگزین کنید. فولاد کربنی نیز می تواند یک ظاهر معاصر را به یک آشپزخانه سنتی بدهد.

آشپزخانه ترنزیشنال

استفاده از چراغ های آویز مدرن در طراحی انتقالی

در حمام:

از شیشه، فلز، سرامیک و چوب برای یک حس اس مدرن استفاده کنید. اگر وان حمام سنتی دارید، از کاشی های کف مدرن استفاده کنید و یا کاشی های سنتی را طبق الگوی شروون نصب کنید.

در اتاق نشیمن:

اگر ویژگی های معماری سنتی مانند توری و قالب دارید، صندلی ها و کاناپه هایی را با پوشش تمیز، به فضا اضافه کنید و پارچه را گرم نگه دارید.

 

معرفی کامل سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال + تصاویر

4.483
این مطلب مفید بود ؟7310
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی