ستاره دوم استقلال

ماجرای پس گرفتن ستاره دوم استقلال از AFC چیست؟

تاریخ انتشار : 7 آبان 1397کد مطلب : 19058زمان مطالعه : 2 دقیقه
کنفدراسیون فوتبال استقلال یکی از ستاره های استقلال را متعلق به این تیم ندانسته بود که با تلاش فدراسیون فوتبال ایران ستاره تیم استقلال به این باشگاه بازگشت.

بازگشت ستاره دوم استقلال

خبرورزشی:فدراسیون فوتبال ایران در خصوص ستاره تیم فوتبال استقلال که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد مناقشه قرار گرفته بود مکاتباتی با این فدراسیون انجام داد که در نهایت موفق به بازگرداندن این ستاره به روی پیراهن تیم و باشگاه استقلال تهران شد. 

اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه ای به فدراسیون فوتبال زد که این نامه به دست باشگاه استقلال هم رسید.

مسئولان اما ترجیح دادند نامه AFC رسانه ای نشود و به دور از هیاهوی رسانه ای، مشکل ایجاد شده را حل کنند. استقلال دو بار قهرمان آسیا شده اما یک بار با نام «تاج» و پیش از انقلاب این عنوان را مال خود کرده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا اما در نامه ‎ای که به فدراسیون فوتبال ارسال کرد نوشت، این باشگاه نمی تواند در فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان از دو ستاره بالای لگوی خود استفاده کند چراکه قهرمانی اول متعلق به تاج بوده نه استقلال تهران. این نامه باعث شد تا فدراسیون و باشگاه استقلال به تکاپو بیفتد.

فدراسیون اعلام کرد این مشکل را خودش حل خواهد کرد. در نامه کنفدراسیون حتی تاکید شده بود باید ستاره دوم از بالای لگوی استقلال پاک شود! فدراسیون فوتبال برای پاسخگویی به نامه کنفدراسیون برای جور کردن مدارک و مستندات مورد نیاز دست به کار شد.

لوگوی باشگاه استقلال

ستاره های باشگاه استقلال تهران

آنها تاریخچه باشگاه استقلال را به همراه توضیحات لازم به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادند و علاوه بر این، مدارک مستند را به نماینده Afc که اخیرا به تهران آمده بود، سپردند تا به مالزی ببرد.

پس از دریافت نامه، کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی لازم را انجام داد. فدراسیون در تاریخچه باشگاه نوشته بود که این باشگاه ابتدا دوچرخه سواران بود و بعد به تاج تغییر نامه داد و پس از انقلاب هم این باشگاه با نامه استقلال به فعالیت خود ادامه داد.

فدراسیون همچنین برای Afc نوشت باشگاه جوبیلو ایواتا به همراه یک باشگاه دیگر که سابقه قهرمانی در آسیا را دارند، تغییر نام داده اند ولی قهرمانی از آنها گرفته نشده است.

کمیته مسابقات کنفدراسیون پس از بررسی کامل مستندات نامه دومی را به فدراسیون فوتبال ارسال کرد و در آن نوشت استفاده از ستاره دوم هم بلامانع است و برایشان ثابت شده باشگاه استقلال همان باشگاه تاج است. بدین ترتیب فدراسیون فوتبال توانست ستاره دوم استقلال را از کنفدراسیون فوتبال آسیا پس بگیرد.

انتهای پیام/م

فدراسیون ایران ستاره دوم استقلال را از AFC پس گرفت

55
این مطلب مفید بود ؟50
وبگردی