سهام عدالت

اولویت پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت

تاریخ انتشار : 3 دی 1397کد مطلب : 62885تعداد نظرات : 1 نظر
سازمان خصوصی سازی زمان پرداخت نوبت دوم سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 را اعلام نکرده ولی اولویت پرداخت این مرحله را مشخص کرده است.

زمان پرداخت باقی سود سهام عدالت

ایسنا:سازمان خصوصی سازی فعلا زمانی را برای پرداخت نوبت دوم سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 اعلام نکرده اما تاکید کرده که دهک های کم درآمدتر را در اولویت قرار می دهد. 

در ماه گذشته مقداری از سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 1396 به حساب تعدادی از مشمولان واریز شد. در آن مرحله به مشمولانی که مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) یا تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بودند و از تخفیف 50 درصدی برخوردار شدند، مبلغ 175 هزار تومان سود سهام پرداخت شد. 

سازمان خصوصی سازی فعلا زمانی را برای واریز نوبت دوم سود سهام عدالت سال مالی 1396 اعلام نکرده ولی آن طور که سابقا مسئولان این سازمان اعلام کرده اند، به محض اینکه مبالغی از شرکت های سرمایه پذیر اخذ شود و مقدار آن در حدی باشد که سود یک دهک درآمدی را تامین کند، این سازمان اقدام به واریز مبالغ خواهد کرد. 

همچنین قرار بر این شد که سود سهام سال 1395 آن دسته از مشمولان که شماره شبای بانکی معتبر خود را با تأخیر به این سازمان اعلام کرده اند و همچنین آن دسته از وراث قانونی مشمولان متوفی که ناشی از تقسیم سهام فوت شدگان مشمول، واجد شرایط دریافت سود شده اند و تقسیم سهام آنان از طریق دفاتر پیشخوان دولت قطعی شده نیز در این مرحله پرداخت شود. 

سازمان خصوصی سازی بارها اعلام کرده که واریز سود سهام عدالت منحصراً به حساب بانکی همان سهامدار صورت می گیرد و مشمولین بایستی آگاه باشند که این سازمان از طریق هیچ شخص یا واسطه و افرادی، از هیچ روشی از جمله تماس تلفنی یا ارسال پیامک یا سایر شیوه های ارتباطی تحت عناوین نیابت، نمایندگی یا کارگزاری با مشمولین ارتباط برقرار نمی کند و اینگونه ارتباطات دارای زمینه کلاهبرداری یا سودجویی بوده و مشمولین باید نسبت به این ارتباطات و تماس ها حساسیت و آگاهی داشته باشند و از هر گونه در اختیار قرار دادن اطلاعات مالی و بانکی و هویتی خود جداً اجتناب کنند و در خصوص سهام عدالت صرفاً به اطلاعیه و اخبار رسمی از طریق رسانه ملی و جراید و سایت اطلاع رسانی WWW.samanese.ir توجه کنند. 

اما آن طور که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تاکنون 870 میلیارد تومان از سود سال مالی 1396 به مشمولان سهام عدالت عضو کمیته امداد و بهزیستی پرداخته و قرار است در ادامه نیز افرادی که در دهک پایین درآمدی قرار دارند را در اولویت قرار دهد.

انتهای پیام/م

کسانی که در مرحله دوم سود سهام عدالت اولویت دارند

3.351
این مطلب مفید بود ؟3417
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
بازنشسته کشوری1397-01-12
قبل از عید ۹۷بنا بود که مابقی سود سهام عدالت به حسابمون واریز بشه ۲۶۶۰۰ قبلاواریز شده و۵۳۴۰۰ دیگه باید واریز می شد امروز ۱۲/۱/۹۷ ولی هنوز خبری نشده اکثر بازنشسته ها جز حداقل حقوق بگیرا هستند .
475
وبگردی