سود سهام عدالت

نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران

تاریخ انتشار : 14 دی 1399کد مطلب : 59088زمان مطالعه : 2 دقیقه
مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه گفت: سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت براساس میزان سهام شرکت سرمایه گذاری استانی خود، سود دریافت خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران: مژگان صفری مقدم مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه در رابطه با کارکرد های مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه، اظهار کرد:این مرکز در اصل محل پاسخگویی به تمام سوالات سهامداران بازار سرمایه است به نحوی که سهامداران می توانند از هرکجای ایران که باشند بدون نیاز به پیش شماره 021 با شماره 1569 تماس بگیرند. از جمله خدماتی که این مرکز ارائه می دهد می توان به توضیح و رفع مشکلات سهام عدالت، درگاه یکپارچه سهام عدالت، سامانه سجام، مجامع الکترونیک و ... اشاره کرد.

او بیان کرد:بیشترین تماس این مرکز از جانب افرادی است که در دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت با مشکل مواجه شده اند و برای بررسی آن به فضا های ارتباطی چندانی دسترسی ندارند.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه تصریح کرد:هر فردی که می خواهد وارد بازار سرمایه شود فارغ از آنکه سهام عدالت دارد یا خیر برای خرید و فروش سهم مانند بازار های دیگری نیاز به شناسایی شدن دارد، به علت آنکه فرآیند شناسایی در بازار سرمایه از طریق سامانه سجام صورت می پذیرد.

صفری مقدم در رابطه با جاماندگان سهام عدالت، تصریح کرد:این موضوع فعلا مربوط به شرکت سپرده گذاری مرکزی نمی شود بلکه مجلس و دولت باید در این رابطه تصمیم گیری کنند به علت آنکه شرکت مذکور تنها قابلیت اجرایی دارد.

او در رابطه با علت فروش نرفتن سهام عدالت افراد بیان کرد:فرآیند فروش سهام از طریق کارگزاری ها انجام می شود مردم اگر در رابطه با عدم واریز نشدن سهامشان با مشکل مواجه هستند کافی است به کارگزاری بانکی که شماره شبای آن را در سامانه وارد کردند، مراجعه کنند یا اگر هم نمی دانند که اسم کارگزاریشان چیست با شماره 1569 تماس بگیرند و پس از آن با وارد کردن شماره ملی خود نسبت به کارگزاری مربوطه خود آگاهی پیدا کنند.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه بیان کرد:پرداخت سود سهام عدالت افراد تا پایان سال به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد، نکته ای که باید به آن اشاره کرد، سهامداران مستقیم به ازای تک تک سهم های حاضر در پرتفویشان سود دریافت می کنند، اما سهامداران غیر مستقیم ، هرگاه مجمع پرداخت سود شرکت سرمایه گذاری استانی آنها برگزار شود، پس از آن سود به حسابشان واریز می شود.

انتهای پیام/م

نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
وبگردی