مضرات آب گیری میوه ها
آبمیوه های خانگی خواص معجزه آسایی دارند که برای بدن بسیار مفید هستند اما آب گیری برخی سبزیجات و میوه ها مضر است.

 آب گیری میوه ها و سبزیجاتی که ممنون است!

درست است که آبمیوه گیری بهترین و اصلی ترین ابزار برای گرفتن آب میوه هاست اما هر میوه و یا سبزیجاتی نباید داخل این دستگاه قرار گیرد هم برای حفاظت از دستگاه،هم بدن خودتان . همه ی میوه ها و سبزیجات قابل آبگیری نیستند و در ادامه به آنها اشاره می کنیم ؛ اینها مواردی هستند که برای محافظت از آبمیوه گیریتان و هم چنین خودتان از باید از آنها دوری کنید.
 
سبزی ها مضر
این میوه ها را در آب میوه گیری نریزید

میوه و سبزیجاتی که نباید داخل آبمیوه گیری ریخت

1.بروکلی:
باورکنید یا نکنید، افرادی هستند که ممکن است قصد آبگیری بروکلی و تبدیل کردن آن به آبمیوه سبز خانگی را به منظور جمع آوری تمام محتویات اثرگذار ویتامین c دارند، ولی آنها نباید این کار را انجام دهند. ممکن است که بروکلی سخت هضم شود که در نتیجه باعث نفخ کردن، تولید گازو درد شکمی میشود ، یک متخصص گوارش می گوید :من آبگیری آن را پیشنهاد نمیکنم ، به خصوص برای فردی که از سندروم روده حساس رنج میبرید . همچنین از دیگر سبزیجات خانواده کلم، مانند :گل کلم و کلم، به دلایل مشابه اجتناب کنید.
 
آب گرفتن میوه ها  

آووکادو را در آبمیوه گیری نریزید

 این میوه ها را در آبمیوه گیری نریزید

2.آووکادو:
این میوه ی سبز خامه ای را برای تهیه اسموتی نگه دارید ،آووکادو واقعا آب زیادی ندارد و در واقع بیشتر مناسب مخلوط شدن هستند تا آب گیری.
 
3.تمامی انواع سیب ها
شما می توانید سیب را آب گیری کنید ولی مراقب باشید که در ابتدا دانه ها را جدا کنید. Varbanova میگوید:دانه های سیب حاوی آمیگدالین هستند که ممکن است حین متابولیسم هضم سمی شوند. در حقیقت تیم R&Dدر برند مشهور آبمیوه گیری مرکز تعذیه Hurom تحقیق راهدایت کردند، که تصور سمی بودن دانه های سیب را پشتیبانی میکند پیشگیری بهتر از درمان است. پس مراقب باشید.
 
شیر یا آب نارگیل میتواند افزودنی مطبوعی برای آبمیوه یا اسموسی باشد. ولی شما نمیتوانید محصول بیشتری غیر از خود گوشت نارگیل به دست بیاورید،چون به اندازه کافی آبدار نیست.بهتراست که هر دو محصول را از سوپر مارکت تهیه کنید.
 
آب میوه های مضر
نارگیل را در آبمیوه گیری نریزید

 این میوه ها را آب نگیرید

سبزیجات برگدار سبز تیره ماننو کلم پیچ و اسفناج حاوی مقادیر بالای کلسیم و ویتامین Aو C هستند ولی از آبگیری آنها پرهیز کنید در غیر اینصورت شما مستعد سنگ کلیه هستید. برخی از افراد با مقادیر بالای اگزالات موجود در سبزیجات با برگ تیره مشکل دارند و ممکن است باعث سنگ کلیه در آنها شود.
 
6.گلابی:
لزومی نیست که همه افراد از آب گلابی دوری کنند،ولی اگر شما به فراکتوز حساسیت دارید، باید دورشو خط بکشید گلابی حاوی سوربتول، که نوعی قند غیر قابل هضم است، میباشد که می تواند موجب حرکات روده شود به همین خاطر است که تعدادی از افراد برای درمان یبوست از گلابی استفاده میکنند.
 
واربانووا میگوید:این میوه ی گرمسیری ، زمانی که به صورت کامل خورده شود منبع سالمی از ویتامین ها و فیبر است ولی آب گیری آن تمام این فواید را از بین میبرد و شما را با مقادیر بالای شکر تنها میگذارد او اضافه میکند:و این میتواند قند خون و میزان انسولین خون شما را افزایش دهد.
 
این میوه ها را آب نگیرید
نکاتی برای آب گیری میوه ها
8،قطعات مرکبات:
وییگاند می گوید:برای پوست کندن پرتقال ،گریپ فروت،لیمو ترش و لیمو شیرین وقت بگذارید پوست مرکبات ترکیباتی دارد که میتواند سیستم هاضمه را اذیت کند به اضافه اینکه آب آنچنانی هم ندارند.
 
9.ریواس:
متاسفانه شما نمیتوانید پای توت فرنگی و ریواس تابستانی را دوباره به صورت آبمیوه دربیاورید ریواس برای تبدیل به محصول مایع خیلی ریشه دار است علاوه براینکه برای آبمیوه گیری شما هم خیلی سفت و سخت است.
 
10.موز:
این ماده غذای نرم ،آب آنچنانی ندارد که ارزش وقت گذاشتن شما را داشته باشد اگر شما خیلی طعم و مزه موز را دوست دارید به وسیله مخلوط کن با آب میوه و موز یک اسموتی خوشمزه درست کنید.
 
11.یخ:
آبمیوه گیری ها قابلیت تبدیل شدن به مخلوط کن را ندارند هر چه قدر هم به هم شبیه باشند.ریختن موادخیلی سخت، مانند :یخ داخل آبمیوه گیری میتواند مشکلات جدی برای آبمیوه گیری شما به وجود بیاورد.

آب گیری میوه ها ، آب گیری کدام سبزیجات و میوه ها مضر است؟

4.738
این مطلب مفید بود ؟362
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
وبگردی