طلای جهانی

خیز طلای جهانی بـرای رکوردزنی جدید

تاریخ انتشار : 31 تیر 1399کد مطلب : 41446زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا و انتظارات تورمی، نزدیک به بالاترین حد خود در 9 سال اخیر ایستاد.

ایسنا: بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.1 درصد افزایش، به 1817 دلار و 23 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز 1820 دلار پیش رفته بود. 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در 1817 دلار و 80 سنت ایستاد. 

استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ در این باره گفت:آنچه که عامل اصلی رشد قیمتها در بازار طلا بوده، تدابیر محرک مالی گسترده بوده و این تدابیر افزایش پیدا خواهند کرد.

به نظر می رسد سران اتحادیه اروپا در آستانه توافق بر سر طرح حمایت مالی 750 میلیارد یورویی از اقتصادهای این بلوک هستند که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند. 

عامل دیگری که به امیدها برای تدابیر محرک مالی بیشتر افزوده است، طرح نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا برای یک بسته کمکی دیگر به ارزش یک تریلیون دلار است. 

طلا از تدابیر محرک مالی بانکهای مرکزی جهان سود می برد زیرا اقدامات مذکور باعث افزایش تورم می شود و در شرایط تورمی، این فلز ارزشمند به پناهگاهی برای حفظ ارزش دارایی تبدیل می شود. 

افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و نقاط دیگر هم نگرانیها نسبت به روند احیای اقتصاد جهانی را تشدید کرده و باعث هدایت سرمایه های بیشتری به سوی داراییهای امن از جمله طلا شده است. 

بر اساس گزارش رویترز، میزان ذخایر طلای اس پی دی آر گلد تراست که بزرگترین صندوق ETF جهان است، روز دوشنبه 0.4 درصد رشد کرد و به 1211.86 تن رسید. 

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب به پایینترین حد در چهار ماه اخیر سقوط کرد. 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 19 دلار و 95 سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از سپتامبر سال 2016 بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و 2055 دلار و 35 سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش، به 841 دلار و 57 سنت رسید.

انتهای پیام/م

خیز طلای جهانی بـرای رکوردزنی جدید

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : قیمت طلا
وبگردی