عوارض آزادراه تهران شمال

عوارض قطعه یک آزادراه تهران شمال اعلام شد

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398کد مطلب : 17942زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام نرخ عوارض برای آزادراه تهران شمال زمان بهره برداری از این پروژه را نیز اعلام کرد.

عوارض آزادراه تهران شمال چقدر است؟

تسنیم:معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برآورد 100 هزار تومانی عوارض قطعه یک آزادراه تهران - شمال واقعی گفت:کمیته مربوط به نرخ گذاری باید در رابطه با نرخ عوارض این قطعه تشکیل جلسه دهد که فکر کنم عوارض آن زیر 30 هزار تومان تعیین خواهد شد.

خیرالله خادمی در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از قطعه یک آزادراه همت- کرج اظهار کرد:امروز نوبخت از دو پروژه مهم آزادراهی پایتخت و استان البرز بازدید کرد. انشاءالله امسال ادامه آزادراه همت - کرج به طول 14.5 کیلومتر به بهره برداری می رسد. 

وی با بیان اینکه 5 کیلومتر از این آزادراه زیر بار ترافیک رفته و 10 کیلومتر باقیمانده حدود پیشرفت 85 درصدی داشته، تصریح کرد:تاکنون 460 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده که 70 درصد آن را دولت و 30 درصد را سرمایه گذار تامین کرده است. 

خادمی درخصوص رفع معارضان این پروژه گفت:معارضان در این پروژه یکی از چالش های ما بود که بر اساس برآوردها 25 تا 30 میلیارد تومان باید بابت آن هزینه پرداخت کنیم. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه به صورت موقت با 7 تا 8 میلیارد تومان بخشی از معارضان را رفع کردیم، یادآور شد:حدود 50 تا 60 واحد مسکونی در انتهای مسیر قرار دارد که باید آنها را خریداری کنیم. از این رو از رئیس سازمان برنامه و بودجه تقاضا کرده ایم 30 میلیارد تومان را به صورت نقد برای ما تامین کند. 

وی درخصوص نرخ عوارض قطعه یک آزادراه تهران - شمال گفت:بر اساس برآوردهای انجام شده نرخ عوارض این قطعه آزادراه 100 هزار تومان است که البته کمیته نرخ گذاری با توجه به وضعیت موجود تشکیل جلسه داده و نرخ عوارض را تعیین کند. 

خادمی با بیان اینکه فکر می کنم نرخ عوارض زیر 30 هزار تومان خواهد بود یادآور شد:در آزادراه تهران - شمال زمین هایی را به بنیاد داده ایم که بخشی از آن در شهر جدید پردیس بوده است. 

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران - شمال در 19 سال کمتر از 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و طی 4 سال پیشرفت آن به 95 درصد رسیده است یادآور شد:در این پروژه از حتی یک نیروی خارجی استفاده نکرده ایم و با توان متخصصان داخلی ظرف 3.5 سال به اتمام رسیده است. 

وی با اشاره به اینکه به اندازه سد کرخه یعنی حدود 36 میلیون متر مکعب در قطعه یک آزادراه تهران - شمال خاکبرداری صورت گرفته است تصریح کرد:برآورد دولت از منظره آرایی این پروژه 300 میلیارد تومان است که به آن اضافه شده است.

انتهای پیام/م

عوارض قطعه یک آزادراه تهران شمال و زمان پایان اتوبان تهران شمال

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
برچسب : قیمت عوارض
وبگردی