نمناک سبک زندگیکار و زندگی با این روش ساده اسم دیگران را هیچوقت فراموش نمی کنید
نام دیگران ، فراموشی
بعضی اوقات در مکالمه با شخصی کلی درنگ میکنید تا نام او را به خاطر بیاورید اما با چند ترفند ساده می توانید دیگر برای همیشه این اسامی را فراموش نکنید.

حفظ نام دیگران برای همیشه با ترفند ! 

این ترفند های حافظه را دنبال کنید که کمک می کنند که دیگر هرگز اسم کسی را فراموش نکنید

مطالعات اخیر نشان میدهد، که چرا زمانی که شما در حال تلاش برای به یادآوردن اسم کسی هستید، در حافظه اختلال اتفاق می افتد؟ و باید چه کاری برای جلوگیری آن انجام دهید؟ همین ابتدای کار بگوییم که شما تنها نیستید و این مشکل مختص شما یا گروهی از افراد نیست پس مطئمنا راه و روشی هم برای آن ابداع شده است ؛ روش هایی که در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند.

فراموش نکردن نام دیگران

اسم دیگران را با یک ترفند همیشه در خاطر خود ثبت کنید

راه و روشی برای آنکه اسم دیگران را فراموش نکنید

تکرار،تکرار،تکرار

این که آیا شما با دوستانتان در یک مهمانی هستید و یا راه های جدیدی برای ملاقات افراد در زمینه دوست یابی را امتحان میکنید،فرقی ندارد، به هر حال شما نیاز دارید که اسم افراد را سریعا به خاطر بسپارید پس درست بعد از اینکه شما به یک نفر جدید معرفی شدید ،در پاسخ خود او،از اسم آن شخص استفاده کنید.این روش در میان توصیه های یکی از کارشناسان مطرح شده است که یکی از تمرینات به یاد آوردن سریع نام افراد می تواند بسیار کاربردی باشد، تکرار مداوم اسم آنها در حین صحبت است. این روش می تواند تمرینی برای تقویت توجه آگاهانه مغز باشد و می تواند مغز را به صدای نام افراد عادت دهد، با این همه نباید در طول یک مکالمه این کار را زیاد انجام داد زیرا مخاطب احساس ناخوشایندی خواهد یافت. 

به طور مثال:

سلام نیکول،از ملاقات با تو خوشحالم.

در واقع با گفتن این نام، با صدای بلند به جای لبخند زدن با یک سلام ساده،شما بیشتر بر روی چیزی که میخواهید بگویید تمرکز دارید و اسم آن شخص را در ذهن خود نگه دارید ، همچنین سعی کنید نام این شخص را در طول یک مکالمه به کار ببرید ،تا زمانی که مطمئن شوید،نام او را فراموش نخواهید کرد وتا زمانی که میخواهیید خداحافظی کنید،آنرا ادامه دهید.

روی چشم ها تمرکز کنید :

گفته شده است که چشم ها پنجره های روح هستند و این از نظر فنی نیز درست است اینها چیزهای شگفت انگیزی هستند که چشم ها درمورد شخصیت شما آشکار میکنند همچنین آنها میتوانند به یادآوری نام این روح به شما کمک کنند،به جز چند چین وچروک در اطراف آن ،چشم انسان نسبت به سنش تغییر نمیکند  پس رو حافظه چشمی خود نسبت به بخاطر آوردن افراد، اطمینان کنید. اگر سالها بگذرد و چشم هایتان را بررسی کنید،می بینید که کمتر از موها،لباس ،شکل بدن و قد ،دچار تغییر شده اند پس اگر اسم فردی را با توجه به شکل چشم هایش به خاطر بسپارید در ملاقات بعدی حتی بعد از سالها بازهم اسم او را به یاد خواهید آورد.

یادگیری اسم دیگران

برای همیشه نام دیگران را به خاطر بسپارید

اضافه کردن معنی یا صفت مرتبط

یک ارتباط قوی و حتی عجیب و غریب بین صورت و نام افرد وجود دارد که شما با بخاطر سپردن چیزی در صورت افراد و سپس به یادآوردن آن، میتوانید نام آنهارا بخاطر بسپارید. روش دیگری برای این منظور این است که هرکدام از دوستانتان را با صفت ویژه اخلاقی شان به خاطر بسپارید و ان را به عنوان پسوند استفاده کنید مثل :مایک دقیق یا الکس کنجکاو.

ازپیش برنامه ریزی کردن :

کسانی در بیاد آوردن اسم ها بهتر هستند زمانی که آنها را میبینند ، متوجه می شوید که برای پیشرفت خود، اسم افراد را مینویسند. یکی از مطالعات نشان میدهد، که این یکی از روش های موثر بنام دست خط است که میتواند شما را در بیاد آوردن اسامی، باهوش تر کند زمانی که این تکنیک با مواجهه های غیرمنتظره رو به رومیشود ،میتواند یک استراتژی خوب برای کلاس ها،مصاحبه ها ومهمانی ها با یک لیست دعوت عمومی باشد.

تمرین در خانه را مدام انجام دهید :

یک راه، برای افزایش مهارت حافظه چهره شناسی شما ،این است که از خودتان درمورد نام های مشهور سوال کنید درحالی که به تماشای فیلم یا نمایش تلویزیون میپردازید,بر روی نام و ارتباط چهره باافرادی که احساساتشان احتمالا صدمه ندیده است، کارکنید. عادت های افرادی که حافظه قابل توجهی دارند را یاد بگیرید ،در غیر اینصورت شما هرگز نمیتوانید در بیاد آوردن اسامی، قوی شوید و همچنان نام ها را بیاد نمی آورید.

یادگیری اسم دیگران

چگونه اسم دیگران را فراموش نکنیم

آرام باشید :

هنگامی که استرس دارید، سیستم غدد درون ریز بدن شما، کورتیزول راآزاد میکند ،که میتواند انواع خاطرات را ازجمله، نوعی از حافظه که در یادآوری اسامی دخیل است، را پاک کند ؛ اگر مسئله استرس نیست،ممکن است یکی از حالت های مشترک را تجربه کنید و ناگهان همه چیز را فراموش کنید پس سعی کنید که آرامش خود را حفظ کنید و از استرس و اضطراب دوری کنید که علاوه بر کمک به ، به یادآوری اسامی، برای سلامت شما نیز بسیار مهم می باشند.

فراموش نکردن نام دیگران با ترفند فوق العاده جالب

برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک / ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف