استیون اسپیلبرگ

خلاصه داستان و بازیگران فیلم جدید استیون اسپیلبرگ

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396کد مطلب : 48149زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم جدید استیون اسپیلبرگ برای اسکار2017 که هنوز نام مشخصی برای آن انتخاب نشده است در 22 دسامبر به صورت محدود اکران میشود.

فیلم استیون اسپیلبرگ برای اسکار 2017

فیلم جدید استیون اسپیلبرگ با همکاری تام هنکس برای اکران محدود روی صحنه میرود . استیون اسپیلبرگ کارگردان موفقی است که آثار ارزشمندی در دنیای هنر خلق کرده است.

استیون اسپیلبرگ کارگردانی فیلمی براساس اسناد فاش شده پنتاگون در دهه هفتاد میلادی را بر عهده گرفته است و تام هنکس و مریل استریپ نیز در این فیلم به ایفای نقش خواهند پرداخت.

تام هنکس که سابقه همکاری با اسپیلبرگ در فیلم هایی مانند «ترمینال» و «اگه می تونی منو بگیر» را دارد، در این فیلم در نقش اصلی ظاهر می شود. در این فیلم که به ماجرای واقعی سقوط هواپیمای جاسوسی U2 در خاک شوروی و اسیر شدن خلبان آن می پردازد، تام هنکس در نقش وکیلی به نام جیمز داناوان در فیلم ظاهر می شود که مأمور آزاد ساختن خلبان است.

زمان اکران فیلم جدید استیون اسپیلبرگ

تاریخ اکران فیلم جدید استیون اسپیلبرگ با بازی «مریل استریپ» و «تام هنکس» اعلام شد.
این فیلم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است از تاریخ 22 دسامبر 2017 به صورت محدود اکران خود را آغاز می کند تا بتواند در فصل حوایز سینمایی و بویژه جوایز اسکار حضور یابد و سپس از تاریخ 12 ژانویه و یک هفته پس از جوایز سینمایی گلدن گلوب اکران گسترده خود را کلید خواهد زد.

فیلم جدید استیون اسپیلبرگ

فیلم جدید استیون اسپیلبرگ

این فیلم درباره روزنامه نگارانی است که در سال 1971 میلادی دولت وقت آمریکا را به دلیل افشای اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشیدند. داستان فیلم درباره «بن بردلی» دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام «کترین گراهام» است که دولت آمریکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه ای از اسناد بحث برانگیز در سال 1971 به چالش کشیدند.

«تام هنکس» قرار است در نقش «بن بردلی» و «مریل استریپ» در نقش «کترین گراهام» بازی کند.

این اسناد طبقه بندی شده و سری درباره مطالعه ای جدید و اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره جنگ ویتنام بود. «بردلی» و «گراتهام» درگیر مبارزه حقوقی در این پرونده شدند، در حالی که «دنیل السبرگ» تحلیلگر نظامی و افشاکننده اصلی این اسناد دستگیر و متهم به توطئه و جاسوسی شد.

فیلم هایی درباره روزنامه نگاران شجاع همواره مورد توجه اعضای آکادمی اسکار بوده است، همانطور که در سال 2015 فیلم «اسپاتلایت» موفق به کسب اسکار بهترین فیلم شد و فیلم «شب بخیر و موفق باشی» در 2005 و «همه مردان رئیس جمهور» در سال 1976 درچندین بخش نامزد کسب جایزه اسکار شدند.

«اسپیلبرگ» که سال گذشته فیلم نه چندان موفق «غول بزرگ مهربان» (BFG) را ساخت، چندین پروژه سنینمایی روی میز دارد و هم اکنون در مراحل نهایی تولید فیلم علمی تخیلی «شماره یک آماده» و همچنین مرحله پیش تولید فیلم «ربودن ادگاردو مورتارا» است.

این کارگردان سرشناس سینمای جهان که آخرین بار با فیلم «لینکلن» با بازی «دنیل دی لوئیس» در سال 2012 توانست نامزد جایزه اسکار شود، پیش از این در سال 1993 با فیلم «فهرست شیندلر» و در سال 1998 با فیلم «نجات سرباز رایان» دو جایزه اسکار بهترین فیلم و یک اسکار کارگردانی را از آن خود کرده است.

خلاصه داستان و بازیگران فیلم جدید استیون اسپیلبرگ

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی