عسل بدیعی

عسل بدیعی | از مرگ عسل بدیعی یکسال گذشت

تاریخ انتشار : 12 فروردین 1393کد مطلب : 6332تعداد نظرات : 1 نظر
فراق بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران یکساله شد اما قلبش همچنان می تپد. روز 12 فروردین 1392 عسل بدیعی به دلیل عارضه مغزی درگذشت و اعضای وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

نوروز سال 1392 با یک شوک در سینمای ایران آغاز شد، اتفاقی که جامعه سینمای ایران را بهت زده و غمگین کرد، عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون ایران در روز 12 فرودین ماه به دلیل ایست قلبی ناشی از مسمویت دارویی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون که در روز 19 اردیبهشت ماه سال 1356 در تهران به دنیا آمده بود، به دلیل مسمومیت شدید دارویی از روز 11 فروردین ماه 1392 در بخش I.C.U بیمارستان لقمان به دلیل مرگ مغزی بستری شد و در نهایت در روز 12 فرودین ماه به دلیل ایست قلبی و مشکلات تنفسی درگذشت.

مراسم ختم عسل بدیعی در تالار وحدتاعضای بدن این بازیگر جوان سینمای ایران که پیش از این بارها و بارها از علاقه خود به اهدای عضو صحبت کرده بود، به بیماران نیازمند اهدا شد.

همین مسئله سبب شد تا پیکر زنده یاد عسل بدیعی در روز 13 فروردین ماه سال 92 به بیمارستان «مسیح دانشوری» منتقل شده و آزمایشات لازم برای پیوند اعضا او انجام شود. در نهایت بعد از گذشت دو روز و انجام آزمایشات لازم، مشخص شد که 7 عضو از پیکر این بازیگر جوان قابل اهدا است.

براساس گزارش عضو تیم فرآهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان «مسیح دانشوری» تمام ارگانهای حیاتی زنده یاد عسل بدیعی سالم بوده و قلب، دو ریه، دو کلیه و لوزالمعده او قابلیت اهدا به بیماران نیازمند را دارد.

قلب زنده یاد عسل بدیعی توسط تیم جراحی قلب دکتر ماندگار به یک بیمار نیازمند پیوند زده شد. همچنین دو ریه او در بیمارستان «مسیح دانشوری» به عنوان تنها مرکز پیوند ریه کشور پیوند شد. علاوه بر آن کبد و لوزالمعده زنده یاد بدیعی برای پیوند به شیراز ارسال و کلیه ها او برای پیوند به یکی از بیمارستان های تهران رفت. بقیه اعضای این هنرمند، مانند قرنیه و تاندوم ها برای فراهم آوری به بانک نسوج ارسال شد تا در آینده به بیماران نیازمند اهدا شود.
 

عسل بدیعی


محمدرضا وهاب نژاد، دریافت کننده قلب زنده یاد عسل بدیعی در گفتگوی کوتاهی که با خبرنگاران بعد از عمل جراحی خود داشت، گفت:قلبم را 6 سال پیش عمل کردم و به علت پارگی بطن و مشکل فشار خونی که داشتم دکترها اعلام کردند که باید پیوند قلب صورت بگیرد. از درگاه خدا برای عسل بدیعی رحمت و آرزو می کنم.

مراسم تشییع پیکر زنده یاد عسل بدیعی در روز یکشنبه 18 فروردین ماه در تالار وحدت و با حضور جمع کثیری از هنرمندان سینما و تلویزیون ایران و بسیاری از علاقه مندان به این هنرمند جوان برگزار شد. در این مراسم رضا داوودنژاد بازیگر و داماد خانواده بدیعی، یادداشتی را که زنده یاد عسل بدیعی در دفترچه یادداشت خود نوشته بود، قرائت کرد.
 

اشک های جانیار عرب نیا در ختم مادرش عسل بدیعیعسل بدیعی در آخرین یادداشت خود نوشته بود:سال 92 شد و این گذر عمر چیزی است که قسمت همه ماست. حالا 36 سالم است، دهه 30 هم گذشت با سرعت مثل همه چیز همچون دهه 20. شش سال را در رکود بودم. حالا می توانم مسلط باشم. ضعف درونی ام رنگ باخته، اشتباه زیاد کرده ام. اشتباه زیاد دیده ام، اشتباه ارزش دادم و اشتباه بی ارزش کردم اما مهر خدا خواست که هنوز سالمم، توانمندم، ریشه دارم، جوانم، زیبایم، پسری دارم، عشق و مهر، خانواده ای مثل گوهر ناب و دوستانی مثل برگ گل و دنیایی که هر روزش واقعه است. حالا انرژی خفته ای دارم برای رسیدن به زندگی. تمام توانم امسال بر این است که شگفتی بیافرینم، شگفتی ای که پسرم جانیار و خانواده ام به آن افتخار کنند. من می دانم امسال سال من است.

در این مراسم بسیاری از چهره های مطرح سینمای ایران از جمله سیروس الوند کارگردان سینما، فریبرز عرب نیا بازیگر و همسر سابق این هنرمند، ستاره اسکندری بازیگر  و احمد میرعلایی مدیر عامل بنیاد سینمایی سخنرانی کردند.

خبر درگذشت عسل بدیعی همراه با حواشی بسیاری همراه بود که بسیاری از رسانه ها نیز به آن دامن زدند. رضا داوودنژاد طی نامه ای که در اختیار مطبوعات گذاشت خطاب به شایعه سازان گفت:اگر مرهم نیستید، دردی اضافه نکنید که این درد بدتر از داغ از دست دادن عزیزمان است.
 

مراسم تشییع پیکر عسل بدیعی
عسل بدیعی برای اولین بار در فیلم سینمایی «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری در سال 1376 جلوی دوربین رفت. جالب این جاست که در این فیلم سینمایی نقش دختری را بازی می کرد که با پیوند قلب یک پسر جوان که دچار مرگ مغزی شده بود از مرگ نجات پیدا می کند.
زنده یاد عسل بدیعی در فیلم هایی چون «دست های آلوده» سیروس الوند، «هفت پرده» فرزاد موتمن، «شمعی در باد» پوران درخشنده، «شیرین» عباس کیارستمی و در سریال هایی چون «زمین انسان ها» ابوالحسن داودی، «تا صبح» مجید جوانمرد و «ششمین نفر» بهمن گودرزی به ایفای نقش پرداخت.

در ادامه تصاویری از مراسم ختم مرحومه عسل بدیعی در سال 1392 را مشاهده می فرمائید.

مراسم ختم عسل بدیعی

رضا داود نژاد در مراسم ختم عسل بدیعی

علی دایی در مراسم ختم عسل بدیعی

علیرضا خمسه در مراسم ختم عسل بدیعی

لاله اسکندری در مراسم ختم عسل بدیعی

محمدرضا شریفی نیا در مراسم ختم عسل بدیعی

فریبرز عرب نیا به همراه برادر و فرزندش در مراسم ختم عسل بدیعی

عسل بدیعی ، از مرگ عسل بدیعی یکسال گذشت

4.9197
این مطلب مفید بود ؟1925
برگرفته از مهر - /م
برچسب : عسل بدیعی
1 نظر به ثبت رسیده است
زهرا1394-06-17
امیدوارم این قلب همیشه بتپد به یاد عسل عزیز
151
وبگردی