قیمت سکه و طلا

کف و سقف قیمت سکه و طلا در هفته گذشته چقدر بود؟

تاریخ انتشار : 6 مهر 1397کد مطلب : 71929زمان مطالعه : 3 دقیقه
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر آخرین وضعیت قیمت سکه و طلا و همچنین نوسان قیمت سکه و طلا در هفته گذشته را تشریح کرد.

کمترین و بیشترین قیمت سکه و طلا در هفته پیش

ایسنا:کمترین قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در هفته گذشته چهار میلیون و 550 هزار تومان و بیش ترین قیمت آن پنج میلیون و 400 هزار تومان بود. هم چنین طلای 18 عیار کف 402 هزار تومانی و سقف 545 هزار تومانی قیمت را تجربه کرد. 

محمد کشتی آرای - عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر - با اشاره به وضعیت قیمت سکه و طلا طی هفته گذشته، اظهار کرد:در طول هفته گذشته قیمت جهانی طلا، چهار دلار نوسان داشت و این بازه قیمتی نمی توانست تاثیر عمده ای برروی قیمت ها در بازار داشته باشد، اما همان گونه که مطلع هستید اتفاقات جدیدی رخ داد که تاکنون در اقتصاد کشور بی سابقه بوده است. 

وی ادامه داد:افزایش شدید قیمت که در مقطع زمانی کوتاهی تا 20 هزار تومان پیش رفت، التهاب بسیاری در قیمت ها ایجاد کرد و همین مساله موجب شد تا قیمت طلا و سکه افزایش یابد و بسیاری از فعالان اقتصادی در این حوزه دست از فروش بکشند. 

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر با بیان این که برای اولین بار در هفته گذشته قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به بالای پنج میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافت و هر گرم طلای 18 عیار نیز قیمتی معادل 550 هزار تومان را تجربه کرد، گفت:اتفاقات رخداده موجب شد تا شاهد ثبت قیمت های استثنایی طلا و سکه در طول هفته گذشته باشیم و تا پایان روز چهارشنبه نیز این افزایش ها ادامه داشته و حتی به نیمه شب پنج شنبه نیز در فضای مجازی کشیده شد. 

کشتی آرای در ادامه با بیان این که از صبح پنج شنبه افزایش قیمت طلا و سکه در بازار فروکش کرد و هیجان کاذب قیمت ها متوقف شد، اظهار کرد:در مجموع هفته ای که پشت سر گذاشتیم، هفته خاص در بازار و اقتصاد کشور بود و با افزایش شدید قیمت ارز رکوردهای جدیدی در بازار سکه و طلا به ثبت رسید. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان به خریداران و فروشندگان هشدار داده بودند که افزایش ناگهانی قیمت ارز، طلا و سکه افت قیمت ها را نیز به همراه خواهد داشت و باید مراقب باشند. 

وی ادامه داد:دولتمردان باید درصدد چاره برآیند تا اقتصاد کشور از چنین وضعیتی خارج شود و مجددا ثبات نسبی به بازار در بخش های مختلف حکمفرما شود. 

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر همچنین در مورد پیش بینی اش از بازار طلا و سکه طی هفته پیش رو، اظهار کرد:تصور بر این است که در آغاز هفته جاری، بازار طلا و سکه کار خود را با ثبات در قیمت ها آغاز کند و به نظر می رسد با کاهش قیمتی که در پایان هفته گذشته رقم خورده است تا اواسط هفته آینده و حداقل طی یکی دو روز آتی قیمت ها با ثبات همراه باشد. 

کشتی آرای ضمن اعلام آخرین قیمت طلا و سکه در هفته گذشته، گفت:هر اونس طلای جهانی 1195 دلار، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، پنج میلیون و 50 هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و 650 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 450 هزار تومان، سکه یک گرمی 690 هزار تومان، هر مثقال طلای 17 عیار دو میلیون و 85 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 490 تومان قیمت دارند.

انتهای پیام/م

کمترین و بیشترین قیمت سکه و طلا در هفته قبل چقدر بود؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی