قیمت طلا

طلا در اوج قیمت ایستاد

تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1399کد مطلب : 29868زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته ایستاد.

ایسنا: بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در 1715 دلار و 23 سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز 1721 دلار و 76 سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از 27 آوریل بود. 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش، به 1715 دلار و 23 سنت رسید. 

طلا روز پنجشنبه تحت تاثیر آمار اقتصادی نامطلوب آمریکا و ابهامات پیرامون احیای اقتصاد جهانی و روابط تجاری میان آمریکا و چین که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرده بود، حدود دو درصد افزایش قیمت داشت و از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 0.9 درصد رشد قیمت داشته است. 

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، طلا همچنان در محدوده 1650 تا 1750 دلار یک ماه گذشته در نوسان است و تا زمانی که طلا از این محدوده قیمت خارج نشود، علاقه سرمایه گذاران جدی را برنخواهد انگیخت. 

آمار منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که میلیونها آمریکایی هفته گذشته متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند و شمار افرادی که از 21 مارس به این طرف برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند به حدود 33.5 میلیون نفر رسیده است. 

انتظار می رود آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در آوریل که بعدازظهر روز جمعه منتظر می شود نشان دهد که شمار مشاغل در ماه میلادی گذشته 22 میلیون شغل کاهش پیدا کرده است که رکورد بحران مالی سال 2009-2007 را خواهد شکست.

شاخص دلار آمریکا نزولی شد و بازده اوراق خزانه آمریکا روز گذشته از بالاترین رکورد سه هفته اخیر خود کاهش یافت. 

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای مالی روز پنجشنبه برای نخستین بار روی نرخهای بهره منفی در آمریکا حساب کردند. بانک مرکزی انگلیس هم احتمال اقدامات محرک مالی بیشتر در ماه آینده را تقویت کرد. 

بانک مرکزی آمریکا به منظور تعدیل صدمات اقتصادی پاندمی کرونا، نرخ های خود را نزدیک صفر نگه داشته و تریلیون ها دلار نقدینگی را به بازارهای مالی تزریق کرده است. سایر بانک های مرکزی و دولتهای جهان نیز برای حمایت از اقتصادشان در برابر تبعات شیوع پاندمی کرونا، اقدامات مشابهی را به اجرا گذاشته اند. تحلیلگران می گویند اقدامات محرک مالی و پولی گسترده از قیمت طلا در بلندمدت پشتیبانی خواهد کرد. طلا که در شرایط آشفتگی سیاسی و اقتصادی به عنوان یک دارایی امن با افزایش تقاضای سرمایه گذاری روبرو می شود، از ابتدای امسال تاکنون 12 درصد رشد داشته است. 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 1.8 درصد جهش یافت و به 1889 دلار و 57 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.6 درصد افزایش، 768 دلار و 37 سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.8 درصد نزول کرد و به 15 دلار و 38 سنت رسید.

انتهای پیام/م

طلا در اوج قیمت ایستاد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : قیمت طلا
وبگردی