لیگ قهرمانان

دو پیشنهاد نهایی AFC برای ادامه لیگ قهرمانان

تاریخ انتشار : 10 خرداد 1399کد مطلب : 39710زمان مطالعه : 2 دقیقه
کنفدراسیون فوتبال آسیا دو پیشنهاد نهایی به فدراسیون های فوتبال در غرب آسیا برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا داده که باید از بین آنها یکی انتخاب شود.

ایسنا:به نقل از استاد الدوحه، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بعد از برگزاری هفته دوم به خاطر ویروس کرونا تعطیل شد و تاکنون هیچ دیداری برگزار نشده است. از ماه مارس قبل تاکنون فوتبال در آسیا تعطیل شده با این حال کنفدراسیون فوتبال آسیا اصرار دارد که لیگ قهرمانان آسیا و لیگ های محلی برگزار شوند.

 

منصور الانصاری دبیر کل فدراسیون فوتبال قطر از جلسه نهایی AFC با حضور فدراسیون های فوتبال غرب آسیا برای مشخص کردن برنامه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خبر داد که قرار است این جلسه روز چهارشنبه سوم ماه ژوئن (14 خرداد) از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شود.

 

طبق اعلام این مقام قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا دو پیشنهاد نهایی برای ادامه فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا داده است.

 

پیشنهاد نخست:بازی ها به صورت "سیستم تجمعی" یعنی تک بازی و به میزبانی یک و یا دو کشور برگزار شود تا جایی که چهار بازی باقیمانده مرحله گروهی به علاوه مرحله یک هشتم نهایی با این روش برگزار شود و از مرحله یک چهارم طبق روال قبل یعنی به صورت رفت و برگشت و به میزبانی تیم های شرکت کننده برگزار شود.

 

دیدار فینال طبق این روش در 22 نوامبر در غرب و 28 نوامبر در شرق برگزار خواهد شد.

 

پیشنهاد دوم:چهار بازی باقیمانده از مرحله گروهی طبق روال قبل یعنی به صورت میزبانی هر تیم برگزار شود اما بازی ها حذفی به صورت تک بازی برگزار شود تا جایی که در مرحله یک هشتم تیم صدرنشین مرحله گروهی میزبان تک بازی خواهد بود و برای مراحل بعدی هم قرعه کشی خواهد شد.

 

در هر دو پیشنهاد بازی ها بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد و قرار است که در جلسه چهارشنبه از این دو پیشنهاد یکی انتخاب شود.

انتهای پیام/م

 

دو پیشنهاد نهایی AFC برای ادامه لیگ قهرمانان

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی