ماسک تخمه مرغ
تخم مرغ پر از پروتئین، ویتامین های ضروری و مواد معدنی است که می توانند پوست و مو را تقویت کنند و باعث درخشندگی آن ها شوند.

فوایدی که تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو دارد

تخم مرغ ها دارای پروتئین هستند. به همین دلیل یک ماده مغذی برای سلامت بدن محسوب می شوند. تخم مرغ ها نه تنها برای بدن مفید هستند، بلکه می توانند پوست و مو را نیز تقویت کنند و آن ها را سالم تر نگه دارند. تخم مرغ ها به خوبی پوست را آبرسانی می کنند و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهند و به دلیل پروتئین بالا می توانند بافت پوست را ترمیم کرده و آن را سفت کنند. پروتئین های موجود در تخم مرغ همچنین برای نرم کردن موها، افزایش قدرت و درخشندگی آن ها مناسب می باشند. در این قسمت از سلامت نمناک چندین روش را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن بتوانید موهای سالم و پوست درخشان با تخم مرغ داشته باشید. 

روش های استفاده و فواید تخم مرغ برای مو

1. تخم مرغ ها برای موهای آسیب دیده اعجاب انگیز عمل می کنند. 70 درصد موی ما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده اند. تخم مرغ ها می توانند قسمت های آسیب دیده مو را دوباره از نو بسازند و آن را نرم و مرطوب کنند و در نتیجه برای تمام انواع موها مناسب می باشند. کافی است که کمی ماسک تخم مرغ را برای تقویت نرمی و براق شدن مو استفاده کنید. 

1.ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

مواد لازم:

 • 2 عدد تخم مرغ
 • 1 الی 2 قاشق چای خوری روغن زیتون
طرز تهیه و طریقه استفاده:

دو عدد تخم مرغ را با یک الی دو قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کنید و سپس آن را به موهای خود بزنید و 30 الی 45 دقیقه صبر کرده و موها را شستشو دهید. با این کار موها و پوست سر شما خشک نخواهد شد.

تخمه مرغ

2.ماسک عسل ، شیر و تخم مرغ

مواد لازم:

 • 2 عدد تخم مرغ
 • 1 قاشق چای خوری عسل
 • 2 قاشق چای خوری شیر 
طرز تهیه و طریقه استفاده:

عسل جزء مرطوب کننده های قوی به شمار می رود. تخم مرغ نیز می تواند پوست سر را نرم کند و آن را تقویت نماید. دو عدد تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری عسل و 2 قاشق چای خوری شیر به خوبی هم بزنید و سپس ترکیب به دست آمده را به موهایتان اعمال کنید. اگر این مخلوط بیش از حد شل بود، کمی شیر آن را کم کنید . این ماسک برای موهای خشک نیز بسیار مناسب می باشد.

این ماسک را 30 دقیقه روی موها نگه دارید و سپس با شامپو شستشو دهید.

3. نرم کننده ماست و تخم مرغ

مواد لازم:

 • 2 عدد تخم مرغ
 • 2 قاشق چای خوری ماست تازه 
طرز تهیه و طریقه استفاده:

اگرماست و تخم مرغ را با یکدیگر ترکیب کنید، بهترین نرم کننده مو را ساخته اید. 2 عدد تخم مرغ را با دو قاشق چای خوری ماست تازه و بدون مزه مخلوط کنید و سپس آن را به مدت 30 دقیقه روی موهایتان قرار دهید تا به سرعت نتیجه آن را ببینید و بعد موهای براقتان را بشویید. 

4. ماسک زرده تخم مرغ و روغن زیتون برای ریزش مو

مواد لازم:

 • 2 عدد زرده تخم مرغ
 • 2 قاشق چای خوری روغن زیتون
 • 1 فنجان آب
طرز تهیه و طریقه استفاده:

ابتدا تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید تا زمانی که مخلوطی یکدست حاصل شود. ماسک به دست آمده را به مدت 5 دقیقه با نوک انگشتان روی پوست سر ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم شستشو نمایید.

روغن زیتون 

5. ماسک مایونز و تخم مرغ برای موهای وز

مواد لازم:

 1. 2 عدد تخم مرغ
 2. 1 قاشق چای خوری مایونز 
طرز تهیه و طریقه استفاده:

ترکیب مایونز و تخم مرغ، مشکلات زیادی را در موهای وز از بین می برد. در واقع این ماسک موی ما را مرطوب می کند. یک قاشق چای خوری مایونز بدون طعم را به دو عدد تخم مرغ شکسته شده اضافه کرده و خوب هم بزنید و سپس این ماسک را از ریشه تا نوک مو اعمال کنید و سر خود را با کلاه رنگ بپوشانید و 20 دقیقه صبر کنید. بعد از 20 دقیقه موهایتان را به خوبی شامپو بزنید تا ماسک به طور کامل از روی آن برود. اکنون موهای شما دیگر وزوزی نیست.

6. ماسک سفیده تخم مرغ برای موهای چرب

مواد لازم:

 • 2 عدد سفیده تخم مرغ
 • 1 قاشق چای خوری آبلیمو 
طرزتهیه و طریقه استفاده:

تخم مرغ شما را از شر چربی اضافی مو خلاص می کند. دو عدد تخم مرغ را شکسته و زرده و سفیده را از هم جدا کنید و سپس یک قاشق چای خوری آبلیمو را به سفیده تخم مرغ زده و آن را خوب هم بزنید. این ترکیب را روی موها زده و مواظب باشید که به پوست سرتان نخورد. بعد از مدت زمانی که احساس کردید ماست به خورد موها رفته، سر را شستشو دهید.

تخم مرغ برای پوست

تخم مرغ ها می توانند بافت پوست را بهبود ببخشند و فرقی ندارد که این پوست، خشک و یا چرب باشد. زرده تخم مرغ غنی از اسید چرب است که رطوبت زیادی به پوست می دهد . سفیده ها نیز حاوی آلبومین هستند که نوع ساده ای از پروتئین می باشند که به سفت کردن پوست و بهبود منافذ می پردازند و هرگونه چربی اضافه را از آن خارج می سازند. 

1. ماسک آبلیمو و تخم مرغ برای بستن منافذ

مواد لازم:

 • 2 عدد سفیده تخم مرغ
 • 1 قاشق چای خوری آبلیمو
طرز تهیه و طریقه استفاده:

مواد را با یکدیگر ترکیب نید، به خوبی هم بزنید و سپس روی منافذ و قسمت هایی از پوست خود قرار دهید که دارای منافذ باز می باشد و از خشک شدن، صورتتان را با آب ولرم شستشو دهید.

آبلیمو

2. ماسک تخم مرغ برای رفع جوش و آکنه

مواد لازم:

 • 1 عدد سفیده تخم مرغ
 • همزن
 • دستمال کاغذی
طرز تهیه و طریقه استفاده:

سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا حالت کرم مانند شود و سپس آن را روی صورتتان اعمال کنید و با یک دستمال کاغذی بپوشانید و 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

این ماسک ترشح چربی غدد پوستی را کنترل می کند و به بسته شدن منافذ پوست نیز کمک خواهد کرد. 

اجازه دهید ماسک برای 20 دقیقه بر روی صورت تان بماند. سپس به آرامی دستمال کاغذی ها را از روی صورت تان جدا کنید و صورت تان را با آب ولرم بشویید و یک مرطوب کننده سبک به صورت تان بزنید. از این درمان 1 یا 2 بار در هفته استفاده کنید.

3. ماسک ماست و تخم مرغ

مواد لازم:

 • 2 عدد تخم مرغ شکسته
 • 1 قاشق چای خوری ماست بدون مزه، تازه و طبیعی 
طرز تهیه و طریقه استفاده:

مواد را با یکدیگر ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید و به صورت خود اعمال کنید. 20 تا 25 دقیقه صبر کنید تا ماسک به خوبی روی صورت شما خشک شود؛ سپس آن را شستشو دهید.

ماست  

4. ماسک سفیده تخم مرغ و عسل برای شادابی و سلامت پوست

مواد لازم:

 • 1 عدد سفیده تخم مرغ
 • 2 قاشق چای خوری عسل
 • 1 قاشق چای خوری روغن زیتون
طرز تهیه و طریقه استفاده:

سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا فوم و کرم رنگ شود و سپس عسل و روغن زیتون را به آن بیفزایید، به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس روی صورتتان اعمال کنید و بعد با استفاده از یک دستمال کاغذی بپوشانید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

در نهایت به آرامی خشک کنید و از یک مرطوب کننده استفاده نمایید.

این ماسک باعث از بین رفتن چربی های اضافی و بسته شدن منافذ باز پوست می شود. 

5. درمان گودی و پف زیر چشم با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به سفتی و لیفت پوست کمک می کند و به خوبی پوست زیر چشم را می کشد و پفی آن را از بین می برد. کافی است که لایه نازکی از سفیده تخم مرغ را به زیر چشم خود بزنید و اجازه دهید که 10 دقیقه در آن حالت بماند؛ سپس آن را با آب ولرم بشویید.

کاربردهای تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو + دستور

4.694
این مطلب مفید بود ؟877
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی