تولد
ماندگاری عطر
در فصل تابستان به دلیل گرما ماندگاری عطر و ادکلن کاهش می یابد اما ترفندهایی وجود دارد که می توانید به راحتی ماندگاری عطرتان را چند برابر افزایش دهید.

نکاتی برای ماندگاری عطر و ادکلن در تابستان

عرق کردن در هوای گرم تابستان اصلاً تمامی ندارد . در حالی که دئودورانت ها از بوی بد عرق جلوگیری می کنند اما ممکن است هنوز هم نتوانسته باشید با این مشکل به طور کامل کنار آمده باشید و مدام در حال اسپری کردن خوشبوکننده ها باشید.

این تنها کاری است که از دستتان بر می آید. بسیاری از اوقات برایتان پیش آمده که به راحتی بعد از عطر زدن بوی عطر از بین می رود و دیگر نمی توانید بوی خوب آن را احساس کنید اما واقعاً علت از بین رفتن بوی عطر در فصل تابستان چیست ؟

همه علت این موضوع به عرق برمی گردد. گرما و رطوبت باعث افزایش عرق طبیعی بدن شما می شود. در نتیجه بوی عطر را از بین می برد. البته که در این مورد نمی توانید اقدامات خاص و زیادی انجام دهید اما در کل می توان با رعایت کردن نکاتی بوی عطر را کمی ماندگار تر کنید که در این قسمت از دنیای مد نمناک این نکات را به شما معرفی خواهیم کرد.

راهکارهای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن در تابستان

قدرت مرطوب کننده ها

همه ما می دانیم که در چرخه زیبایی ، پوست خشک یکی از عوامل از بین برنده محسوب می شود . خشکی همچنین برای بوهای معطر نیز همین گونه عمل می کند . به همین دلیل برای اینکه بوی عطر خود را ماندگار تر کنید، باید رطوبت بیشتری داشته باشید.

نور خورشید و گرمای آن نیز باعث خشکی پوست شما می شود. پس همه کاری که باید انجام دهید، این است که از مرطوب کننده استفاده کنید . محصولاتی مانند ضد آفتاب و لوسیون های بدن می توانند به ماندگاری بیشتر بوی عطر شما کمک کنند.

مرطوب کننده

خلاقیت خود را به کار بیندازید

زمانی که هوای بیرون گرم است ، حتماً باید از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا ضد آفتاب برای مراقبت از پوست شما ضروری محسوب می شود اما در مورد عطر ها تاثیری ندارد . به جای اینکه عطر و ادکلن خود را در هوا اسپری کنید ، می توانید آن را روی نواحی مثل گردن ، آرنج و مچ دست بزنید.

این قسمت ها بیش از همیشه گرم می شوند و اجازه می دهند که بوی عطر شما مدت زمان بیشتری باقی بماند . همچنین می توانید مقداری از آن را پشت زانو یا نزدیک به ناف اسپری کنید. دقیقاً هر جایی از بدن که گرمتر است.

شیشه عطر را به درستی نگهداری کنید

همه شیشه های عطر باید تمیز باشند و داخل جعبه خود قرار بگیرند اما این عقیده شاید برای ماندگاری بوی عطر صحیح نباشد . هر جایی که باعث می شود پوست شما با نور خورشید تماس داشته باشد، جای غلطی برای نگهداری محسوب می شود.

نور مستقیم خورشید به سرعت بوی عطر را کاهش می دهد و گرما نیز باعث می شود که ترکیبات شیمیایی بوی عطر شما را به هم بریزند.

شیشه های عطر با رنگ های تیره تر می توانند بوی عطر شما را برای مدت زمان طولانی تری نگه دارند اما در هر حال بدون توجه به رنگ شیشه ، باید آن ها را در یک محیط خنک نگهداری کنید تا بوی آنها قوی تر شده و مدت زمان بیشتری دوام بیاورند . حتی گاهی اوقات توصیه می شود که در فصل های بسیار گرم عطر خود را داخل یخچال قرار دهید.

از بالم لب استفاده کنید

شاید تا به حال نمی دانستید که بالم لب به شدت در ماندگاری عطر موثر است . کافی است که مقداری از بالم لب را به مچ دست یا گردنتان بزنید و سپس روی آنها عطر و ادکلن خود را اسپری کنید. حالت چسبندگی بالم لب باعث می شود که بوی عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

به بوی عطر ها دقت کنید

بوی های سبک مثل بوی مرکبات ، احساس خنکی بیشتری به شما می دهند اما مدت زمان کم تری دوام می آورند . مثلاً ماکسیموم ماندگاری این عطر ها بین 10 تا 15 دقیقه می باشد . البته می توانید یک لایه از این عطرها را در کنار عطر های سنگین تر در فصل تابستان استفاده کنید.

انتخاب عطر مناسب

عطر را مالش ندهید

قبلا هم در دنیای مد نمناک گفتیم که زمانیکه عطر را در هر موقع سال استفاده می کنید ، باید به آن ضربه بزنید؛ نه اینکه آن را روی پوست خود بمالید . مالیدن عطر روی پوست باعث می شود که بوی آن سریعتر از بین برود. زیرا با این مالش، گرمای زیادی روی پوست شما ساخته می شود و آنزیم های طبیعی تولید می گردند که بوی عطر را تغییر می دهند.

موهای خود را فراموش نکنید

موها بهترین قسمتی هستند که می توانید عطر خود را روی آن اسپری کنید. بسیاری از این افراد از این کار می ترسند زیرا معتقدند که نباید الکل به موهای آن ها برخورد داشته باشد اما مقدار کمی استفاده از عطر روی موها مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

ترفند برخی از خانم ها برای افزایش ماندگاری عطر و ادکلن در تابستان

همه دوست دارند عطر و ادکلنی که انتخاب میکنند ماندگاری طولانی داشته باشد و بوی آن زود نپرد اما در روزهای گرم تابستان که نیاز به استفاده از عطر افزایش میابد پس از گذشت مدت کوتاهی بوی عطر میپرد و ماندگاری کمی دارد.

برای داشتن عطرهای تابستانی با ماندگاری بالا باید عطرهایی با غلظت 12 تا 30 درصد انتخاب کنید. بهتر است بدانید که ماندگاری عطر روی پوست های چرب بیشتر از پوست های خشک است پس اگر پوست خشکی دارید قبل از عطر زدن پوست تان را با وازلین چرب کنید.

برای افزایش ماندگاری عطرهای تلخ و سرد تابستانی باید عطر را روی قسمت های نبض دار مانند مچ دست, زیر گلو, پشت آرنج و پشت گوش بزنید. اسپری کردن عطر و ادکلن روی موها نیز ترفند خوبی برای ماندگاری عطر است.

چرا ماندگاری عطر در فصل گرم تابستان کاهش پیدا می کند؟

اول از اینکه چیزی که کاملاً واضح و روشن است ، این است که افزایش دمای هوا ماندگاری بوی عطر را کاهش می دهد زیرا اقلیم و آب و هوا تاثیر زیادی روی قدرت عطرها دارد.

گرما و رطوبت تابستان به شدت روی قدرت ماندگاری عطر شما تاثیرگذار است و علاوه بر آن خورشید ودریا، امواج و تشعشعات بیشتری در فصل تابستان دارند . به همین دلیل زمانی که کمی رطوبت و عرق با بوی عطر ترکیب می شود ، بو راحت تر تخریب می گردد. در نتیجه بوی آن در ماه های تابستان سریعتر از بین خواهد رفت.

ماندگاری بوی عطر و ادکلن

چگونه یک عطر مناسب انتخاب کنیم ؟

باید به قدرت رایحه عطر و ادکلن دقت کنید . اگر بویی مورد علاقه شما می باشد که به سرعت محو می شود، پس بهتر است که تغییری در انتخاب عطر ایجاد کنید .بسیاری از افراد از عطرهایی استفاده می کنند که فقط نسبت به بوی آن ها حس مطلوبی داشته باشند . باید روی شیشه عطر را مطالعه کنید تا درصد مواد به کار رفته و فرمولاسیون آنها را بدانید.

عطرها معمولاً از ترکیبی از الکل آب و روغن های بودار هستند . اگر فرمول های خاصی در عطر باشد که سطح بالاتری از روغن ها را دارا بوده باشد ، باعث می شود که بوی عطر قوی تر شده و مدت زمان بیشتری روی پوست دوام بیاورد . هر وقت که قدرت این روغن ها بیشتر باشد، ماندگاری آنها نیز افزایش پیدا می کند.

چگونه از عطرها استفاده کنیم ؟

اکثر افراد هیچ گاه عطر استفاده نمی کنند تا زمانی که مجبور باشند از خانه خارج شوند زیرا فکر می کنند با این کار ماندگاری عطرشان در بیرون از منزل افزایش پیدا می کند اما بهترین زمان برای زدن عطر دقیقاً بعد از دوش گرفتن می باشد زیرا پوست بهتر از همیشه بوی عطر را به خود جذب می کند و بخار و رطوبت حمام ، عامل این موضوع است . چه بهتر که از صابونی استفاده کنید که رایحه ای نزدیک به بوی عطر شما داشته باشد تا این بو ها با یکدیگر تداخل پیدا نکند.

حرف آخر

سعی کنید از برندهای معتبر و مشهور عطر خریداری کنید, با خرید یک عطر خوب و رعایت این ترفندها عطرتان مدت طولانی روی لباس تان میماند و شما همیشه بوی خوب میدهید.

چرا ماندگاری عطر و ادکلن در تابستان کم است ؟ + راه حل

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : عطر و ادکلن
وبگردی